matchlista
|
Mellansvenska Mästerskapen 2017
|
|
Ring A |
|
#
|
Nr
|
klass
|
Final
|
Hörna
|
Namn
|
Klubb
|
Segrare
|
Resultat
|
|
1 |
1 |
MDA 86+ kg |
1/2 |
Röd |
Adam Ben Naceur
|
Haninge BK, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Ararat Zozan
|
BK Rapid, Sweden |
|
- |
|
2 |
3 |
MDA 86+ kg |
1/2 |
Röd |
Axel Agnesten
|
Eskilstuna BK, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Ikko-Din Botani
|
Narva BK, Sweden |
|
- |
|
3 |
7 |
MUB 54 kg |
1/2 |
Röd |
Omid Abasi
|
BK Rapid, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Kevin Scott
|
Morgongåva BK, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
4 |
9 |
MUB 63 kg |
1/2 |
Röd |
Atal Faisal
|
NBK Akilles, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Rasul Mirzai
|
Guldstadens BK, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
5 |
11 |
MJC 60-3 kg |
1/2 |
Röd |
Sarvar Abdikarimjanov
|
Botkyrka BK, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Mostafa Amini
|
Team Hallstahammar BK, Sweden |
|
- |
|
6 |
13 |
MJC 60-2 kg |
1/2 |
Röd |
Delshad Dawd
|
NBK Akilles, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Hanif Shafahi
|
BK Royal, Sweden |
|
- |
|
7 |
15 |
MJC 60-1 kg |
1/2 |
Röd |
Joset Hirmiz
|
Djurgårdens IF, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Isak Eliasson
|
Umeå BK, Sweden |
Blå |
2-1 |
|
8 |
17 |
MJC 69 kg |
1/2 |
Röd |
Mirvais Egbar
|
Stenhagens KK, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Oleksander Borysov
|
BK Kelly, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
9 |
19 |
MJB 69 kg |
1/2 |
Röd |
Thomas Tesfalem
|
IF Linnea, Sweden |
Röd |
DISC |
|
|
|
|
Blå |
Abdul Basir Yakobi
|
BK Ängeln, Sweden |
|
- |
|
10 |
21 |
MJB 81 kg |
1/2 |
Röd |
Victor Olsson
|
BK Falken, Sweden |
Röd |
TKO |
|
|
|
|
Blå |
Gabriel Johnsson
|
Antares BK, Sweden |
|
- |
|
11 |
23 |
MJB 81 kg |
1/2 |
Röd |
Antti Niemi
|
TA NY, Finland |
Röd |
WO |
|
|
|
|
Blå |
Vincent Svensson
|
Antares BK, Sweden |
|
- |
|
12 |
25 |
MJA 60 kg |
1/2 |
Röd |
Nebil Ibrahim
|
Upsala IF, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Erduan Berisha
|
KFUM Linköping, Sweden |
|
- |
|
13 |
31 |
MSC 64 kg |
1/2 |
Röd |
Denis Zeneli
|
Hammarby IF Boxning, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Juan Saliman
|
Sandvikens BK Hammaren, Sweden |
|
- |
|
14 |
33 |
MSC 69 kg |
1/2 |
Röd |
Kasper Tengroth Landqvist
|
East Idrottsförening Norrköping, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Julio Huashuayo
|
BK Dalen, Sweden |
Blå |
2-1 |
|
15 |
35 |
MSC 75 kg |
1/2 |
Röd |
Marcin Jacek Cieslak
|
Antares BK, Sweden |
Röd |
2-1 |
|
|
|
|
Blå |
Kazemi Morteza
|
BK Dalen, Sweden |
|
- |
|
16 |
37 |
MSC 75 kg |
1/2 |
Röd |
Adam Svedlin
|
Team Hallstahammar BK, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Mascud Hassan
|
BK Falken, Sweden |
|
- |
|
17 |
39 |
MSC 91+ kg |
1/2 |
Röd |
Paul Akofely
|
Djurgårdens IF, Sweden |
Röd |
2-1 |
|
|
|
|
Blå |
Elmedin Islamovic
|
Värnamo BK, Sweden |
|
- |
|
18 |
41 |
MSA 64 kg |
1/2 |
Röd |
Emil Stor
|
Team Hallstahammar BK, Sweden |
Röd |
2-1 |
|
|
|
|
Blå |
Simon Cross
|
Stockholms AIF, Sweden |
|
- |
|
19 |
43 |
MSA 75-2 kg |
1/2 |
Röd |
Erik Mendoza
|
Djurgårdens IF, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Anton Hellström
|
BK Falken, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
20 |
27 |
WSA 57 kg |
1/1 |
Röd |
Sandra Attermo
|
Djurgårdens IF, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Amanda Lundström
|
IF Linnea, Sweden |
Blå |
2-1 |
|
21 |
5 |
MDA 86+ kg |
1/1 |
Röd |
Adam Ben Naceur
|
Haninge BK, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Axel Agnesten
|
Eskilstuna BK, Sweden |
Blå |
2-1 |
|
22 |
29 |
WSA 69 kg |
1/1 |
Röd |
Malena Hede
|
Morgongåva BK, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Kerry Davis
|
Cheltenham KO boxing academy, England |
|
- |
|
23 |
45 |
MUB 46 kg |
1/1 |
Röd |
Iltaf Hosseini
|
BK Rapid, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Arnas Gerikas
|
Morgongåva BK, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
24 |
47 |
MUB 54 kg |
1/1 |
Röd |
Aron Plahn
|
Visby BK, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Kevin Scott
|
Morgongåva BK, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
25 |
49 |
MUB 57 kg |
1/1 |
Röd |
Najib Allah Jafari
|
Djurgårdens IF, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Hamid Gholami
|
Guldstadens BK, Sweden |
Blå |
2-1 |
|
26 |
51 |
MUB 60 kg |
1/1 |
Röd |
Hamid Safari
|
Team Hallstahammar BK, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Khodadad Gholami
|
BK Rapid, Sweden |
|
- |
|
27 |
53 |
MUB 63 kg |
1/1 |
Röd |
Mokhtar Kassemi
|
Upsala IF, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Rasul Mirzai
|
Guldstadens BK, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
28 |
55 |
WJC 69 kg |
1/1 |
Röd |
Alexandra Romlin
|
Sandvikens BK Hammaren, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Dilan Budakei
|
Hammarby IF Boxning, Sweden |
|
- |
|
29 |
57 |
MJC 60-3 kg |
1/1 |
Röd |
Samuel Bj
|
Visby BK, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Sarvar Abdikarimjanov
|
Botkyrka BK, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
30 |
59 |
MJC 60-2 kg |
1/1 |
Röd |
Zahir Mohammadi
|
BK Falken, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Delshad Dawd
|
NBK Akilles, Sweden |
|
- |
|
31 |
61 |
MJC 60-1 kg |
1/1 |
Röd |
Ali Muhammadi
|
BK Ängeln, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Isak Eliasson
|
Umeå BK, Sweden |
Blå |
KO |
|
32 |
63 |
MJC 64 kg |
1/1 |
Röd |
Hafiz Ahmadi
|
Botkyrka BK, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Ali Ahmed Hafezi
|
Antares BK, Sweden |
|
- |
|
33 |
65 |
MJC 69 kg |
1/1 |
Röd |
Ali Rezaie
|
BK Royal, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Oleksander Borysov
|
BK Kelly, Sweden |
|
- |
|
34 |
67 |
MJC 75 kg |
1/1 |
Röd |
Ewaz Khalili
|
Tensta BK, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
David Amiri
|
BK Falken, Sweden |
|
- |
|
35 |
69 |
MJC 91 kg |
1/1 |
Röd |
Brandon Kalenda
|
IF Linnea, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Wille Larsson
|
BK Kelly, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
36 |
71 |
MJB 69 kg |
1/1 |
Röd |
Felix Nyrfors
|
East Idrottsförening Norrköping, Sweden |
Röd |
WO |
|
|
|
|
Blå |
Thomas Tesfalem
|
IF Linnea, Sweden |
|
- |
|
37 |
73 |
MJB 81 kg |
1/1 |
Röd |
Victor Olsson
|
BK Falken, Sweden |
Röd |
RSC |
|
|
|
|
Blå |
Antti Niemi
|
TA NY, Finland |
|
- |
|
38 |
75 |
MJA 60 kg |
1/1 |
Röd |
Mohammad Darvishi
|
Haninge BK, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Nebil Ibrahim
|
Upsala IF, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
39 |
77 |
MSC 64 kg |
1/1 |
Röd |
Benny Truong
|
Värnamo BK, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Denis Zeneli
|
Hammarby IF Boxning, Sweden |
|
- |
|
40 |
79 |
MSC 69 kg |
1/1 |
Röd |
Kenan Ljuskovic
|
BK Falken, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Julio Huashuayo
|
BK Dalen, Sweden |
Blå |
2-1 |
|
41 |
81 |
MSC 75 kg |
1/1 |
Röd |
Marcin Jacek Cieslak
|
Antares BK, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Adam Svedlin
|
Team Hallstahammar BK, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
42 |
83 |
MSC 91+ kg |
1/1 |
Röd |
Anton Börzsei
|
Djurgårdens IF, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Paul Akofely
|
Djurgårdens IF, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
43 |
85 |
MSB 69 kg |
1/1 |
Röd |
Mohanned Al Naeeme
|
Umeå BK, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Mohamed Yusuf
|
Eskilstuna BK, Sweden |
Blå |
WO |
|
44 |
87 |
MSA 60 kg |
1/1 |
Röd |
Clay Jayson
|
KFUM Linköping, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Biniam Tesfagabr
|
Eskilstuna BK, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
45 |
89 |
MSA 64 kg |
1/1 |
Röd |
Emil Harrysson
|
BK Falken, Sweden |
Röd |
3-0 |
|
|
|
|
Blå |
Emil Stor
|
Team Hallstahammar BK, Sweden |
|
- |
|
46 |
91 |
MSA 75-2 kg |
1/1 |
Röd |
Ferdous Sahar
|
Stockholms AIF, Sweden |
|
- |
|
|
|
|
Blå |
Anton Hellström
|
BK Falken, Sweden |
Blå |
3-0 |
|
47 |
93 |
MSA 75-1 kg |
1/1 |
Röd |
Canilo Palarcios
|
NBK Akilles, Sweden |
Röd |
2-1 |
|
|
|
|
Blå |
Amin Shubber
|
Djurgårdens IF, Sweden |
|
- |
|
48 |
95 |
MSA 91 kg |
1/1 |
Röd |
Giorgi Kistavri
|
BK Dalen, Sweden |
Röd |
2-1 |
|
|
|
|
Blå |
Micha Tabagona
|
Stockholms AIF, Sweden |
|
- |
|
|