logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Gripen Cup 2019 27-29/9 2019  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2019-09-26
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-UB 50 kg 1/1 Röd Otman Alkaisi BK Köping Röd 2-1
        Blå Samuel Veysi Haninge BK   -
2 W-DC 50 kg 1/1 Röd Angelika Khachaturyan Eskilstuna BK   -
        Blå Medina Zaman Haninge BK Blå 3-0
3 M-UB 63 kg 1/1 Röd Adam Sjölin Örebro BK Röd RSC R2
        Blå Albert Skillfeldt Värnamo BK   -
4 W-DA 57 kg 1/2 Röd Livia Björketidt Gripen BK   -
        Blå Elda Mustafa IK Ymer Blå ABD R1
5 M-UB 80 kg 1/2 Röd Genadi Gusharashvili Haninge BK Röd RSC R2
        Blå Markus Sliwa Børsa Boxing Team   -
6 W-DA 57 kg 1/1 Röd Tilda Pernu Gripen BK   -
        Blå Elda Mustafa IK Ymer Blå 0-3
7 W-JC 57 kg 1/2 Röd Kamila Östlund Haninge BK Röd 2-1
        Blå Nazanin Rahimi Värnamo BK   -
8 M-DC 36 kg 1/1 Röd Fiordi Lika NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Daniialbek Gadzhiev Haninge BK   -
9 M-JA 60 kg 1/2 Röd Danial Arshad Djurgårdens IF   -
        Blå Muzammil Akbari IF Linnea Blå RSC R2
10 M-DB 40 kg 1/2 Röd Jordan Roberts Eskilstuna BK   -
        Blå Said Mamergov Haninge BK Blå 0-3
11 M-JA 60 kg 1/2 Röd Alan Zangana Hammarby IF Boxning   -
        Blå Noah Nordby Kalmar BK Blå 3-0
12 M-DB 40 kg 1/1 Röd Leon-Maximus Sarossy Djurgårdens IF   -
        Blå Said Mamergov Haninge BK Blå 0-3
13 M-SC 56 kg 1/1 Röd Abbas Mohevi IF Linnea Röd ABD R2
        Blå Najib Ahmed BK30 Motala   -
14 M-DB 44 kg 1/2 Röd Alvin Shefkiu Katrineholms BK   -
        Blå Edin Fetah BK Ringen Blå 1-2
15 M-SC 64 kg 1/2 Röd Habib Rasoli Djurgårdens IF Röd 2-1
        Blå Zakariye Khalif Hassan Hammarby IF Boxning   -
16 M-DB 44 kg 1/2 Röd Ivan Skillfeldt Värnamo BK Röd 3-0
        Blå Alex Tryggstad BK30 Motala   -
17 M-SC 69 kg 1/4 Röd Kevin Magui BK Ringen Röd RSC R2
        Blå Philippe Gomis BK Falken   -
18 M-DB 44 kg 1/1 Röd Edin Fetah BK Ringen Röd 2-1
        Blå Ivan Skillfeldt Värnamo BK   -
19 M-SC 81 kg 1/1 Röd Amez Said BK Ringen   -
        Blå Sebastian Lundahl Eternity IF Blå 2-0
20 M-DB 46 kg 1/1 Röd Kevin Sandstedt BK Ringen Röd 3-0
        Blå Elias Chamoun NBK Akilles   -
21 M-SC 91 kg 1/2 Röd Moumen Wahbie Hammarby IF Boxning   -
        Blå Lucas Winroth Holst BK Falken Blå 3-0
22 M-DB 48 kg 1/2 Röd Promise Eliogu Katrineholms BK   -
        Blå Kristian Samo NBK Akilles Blå 0-3
23 M-SC 91 kg 1/2 Röd Rickard Ljunggren IK Ymer Röd 3-0
        Blå Lorens Ottosson Narva BK   -
24 M-DB 48 kg 1/1 Röd Alvin Fransson Oskarshamns BK   -
        Blå Kristian Samo NBK Akilles Blå 0-3
25 M-SC 91+ kg 1/2 Röd William Bernad BK Falken   -
        Blå Anton Börzsei Djurgårdens IF Blå 3-0
26 M-DB 50 kg 1/1 Röd Nermin Krasnici Hallstahammar KF Röd 3-0
        Blå Maximilliam Nygård IF Linnea   -
27 M-SB 69 kg 1/2 Röd Constantin Surugiu Hammarby IF Boxning   -
        Blå Volkan nal Majorna BK Blå 3-0
28 M-DB 52 kg 1/1 Röd Neo Tered BK Köping Röd WO
        Blå Jamie Bronks IF Linnea   -
29 M-SB 75 kg 1/4 Röd Sad Krkic Halmstad BS Röd RSC R2
        Blå Correa Robinsson IK Ymer   -
30 M-DB 54 kg 1/1 Röd Melvin Svensson IF Linnea Röd 3-0
        Blå Kevin Aziz Katrineholms BK   -
31 M-SA 60 kg 1/4 Röd Alvin Warukaga BK30 Motala   -
        Blå Nebil Ibrahim Upsala IF Blå 3-0
32 M-DB 60 kg 1/1 Röd Kristiab Yousef NBK Akilles   -
        Blå Maga Osmanov Haninge BK Blå 1-2
33 M-SA 64 kg 1/2 Röd Emil Harrysson BK Falken Röd 2-1
        Blå Emil Stor Hallstahammar KF   -
34 M-DA 38 kg 1/2 Röd Keziah Sseremba Eskilstuna BK   -
        Blå Amir Hasanahunov Kalmar BK Blå 1-2
35 M-SA 91 kg 1/1 Röd Constantino Nanga Hammarby IF Boxning Röd 2-1
        Blå Viktor Olsson BK Falken   -
36 M-DA 38 kg 1/1 Röd Viggo Pettersson Hallstahammar KF Röd 3-0
        Blå Amir Hasanahunov Kalmar BK   -
37 M-UB 70 kg 1/2 Röd Whilliam Striger Hammarby IF Boxning Röd RSC R1
        Blå Sirwan Mohammadi BK30 Motala   -
38 M-DA 44 kg 1/2 Röd Mansor Mamergov Haninge BK Röd DISK R3
        Blå Noe Gahlin Hammarby IF Boxning   -
39 M-UB 75 kg 1/1 Röd Sebastian Johansson Djurgårdens IF Röd 4-1
        Blå Eddie Djrv Narva BK   -
40 M-DA 44 kg 1/1 Röd Tommy Phan IK Ymer Röd 3-0
        Blå Mansor Mamergov Haninge BK   -
41 M-UB 80 kg 1/1 Röd Edward Kyrkander Narva BK   -
        Blå Genadi Gusharashvili Haninge BK Blå RSC R3
42 M-DA 57 kg 1/2 Röd Uno Enerskog Ottosson IF Linnea Röd 3-0
        Blå Elliot Ekhamre Eskilstuna BK   -
43 M-UA 63 kg 1/1 Röd Jonathan Johnsson Eskilstuna BK Röd DSQ R3
        Blå Albion Kelmendi Haninge BK   -
44 M-DA 57 kg 1/2 Röd Emil Börjesson BK30 Motala   -
        Blå Herman Ek BK Ringen Blå 0-3
45 M-UA 70 kg 1/2 Röd Adam Arsaev AIK-Lund Röd 3-2
        Blå Omar Qachar NBK Akilles   -
46 M-DA 57 kg 1/1 Röd Uno Enerskog Ottosson IF Linnea   -
        Blå Herman Ek BK Ringen Blå 0-3
47 W-JC 57 kg 1/1 Röd Zahra Rahimi Värnamo BK   -
        Blå Kamila Östlund Haninge BK Blå 5-0
48 M-DA 60 kg 1/2 Röd Ben Anderberg Hammarby IF Boxning Röd 2-1
        Blå Joel Svensson IF Linnea   -
49 M-JC 60 kg 1/1 Röd Gabrel Hjelm Oskarshamns BK   -
        Blå James Paredes Stockholms AIF Blå 5-0
50 M-DA 60 kg 1/1 Röd Ibrahim Qannan IK Ymer   -
        Blå Ben Anderberg Hammarby IF Boxning Blå 0-3
51 M-JC 69 kg 1/2 Röd Lorans Rasol IK Ymer Röd 4-1
        Blå Semen Nalinkin Djurgårdens IF   -
52 M-DA 63 kg 1/2 Röd Edin Noyan IF Linnea   -
        Blå Leo Wollberg Karlsson Kalmar BK Blå 0-3
53 M-JC 69 kg 1/2 Röd Zander Bergsten BK Ringen Röd 3-2
        Blå Alexander Aidan Haninge BK   -
54 M-DA 63 kg 1/1 Röd Omer Erovic IK Ymer   -
        Blå Leo Wollberg Karlsson Kalmar BK Blå 0-3
55 M-JA 60 kg 1/1 Röd Muzammil Akbari IF Linnea Röd RSC R1
        Blå Noah Nordby Kalmar BK   -
56 M-DA 75 kg 1/1 Röd Gabriel Yousef NBK Akilles   -
        Blå Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Blå 0-3
57 M-SC 64 kg 1/1 Röd Murtaza Zamani Hammarby IF Boxning Röd WO
        Blå Habib Rasoli Djurgårdens IF   -
59 M-SC 75 kg 1/2 Röd Heidar Amiri BK30 Motala Röd RSC R2
        Blå Ahmed Josef Stockholms AIF   -
61 M-SC 91 kg 1/1 Röd Lucas Winroth Holst BK Falken Röd KO R1
        Blå Rickard Ljunggren IK Ymer   -
63 M-SC 91+ kg 1/1 Röd Shaid Khamkhoev Hallstahammar KF   -
        Blå Anton Börzsei Djurgårdens IF Blå 3-2
65 M-SB 69 kg 1/1 Röd Gustav Tell Hammarby IF Boxning   -
        Blå Volkan nal Majorna BK Blå 0-3
67 M-SB 75 kg 1/2 Röd Abdi Noor BK Falken   -
        Blå Jonael Ghidey Stockholms AIF Blå 4-1
69 M-SB 75 kg 1/2 Röd Gustav Dahlstrm Eskilstuna BK Röd 5-0
        Blå Sad Krkic Halmstad BS   -
71 M-SA 64 kg 1/1 Röd Schain Amoer Kalmar BK   -
        Blå Emil Harrysson BK Falken Blå DSQ R3
73 M-JB 81 kg 1/1 Röd David Olsson BK Falken   -
        Blå Mohammed Hannoun Upsala IF Blå 2-3
75 M-JA 69 kg 1/2 Röd Peter Ahlberg Skoftebyns AIS Röd 5-0
        Blå Joel Jonsson Eskilstuna BK   -
79 M-SC 69 kg 1/2 Röd Milad Budakhshi Hammarby IF Boxning   -
        Blå Kevin Magui BK Ringen Blå RSC R2
81 M-SA 60 kg 1/2 Röd Manzoor Ashna Gripen BK   -
        Blå Arsalan Dastparvar Narva BK Blå 5-0
83 M-SA 60 kg 1/2 Röd Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK   -
        Blå Nebil Ibrahim Upsala IF Blå 3-2
85 M-SA 69 kg 1/2 Röd Ferdous Sahar Stockholms AIF Röd 5-0
        Blå John Jeppsson Rudell Majorna BK   -
87 M-SA 75 kg 1/2 Röd Noor Yacko BK Köping   -
        Blå Moltas Lundström IF Linnea Blå 4-1
89 M-SA 75 kg 1/2 Röd Goga Kistauri Djurgårdens IF   -
        Blå Mindaugas Gedminas AIK Lund Blå KO R1
77 M-SC 69 kg 1/2 Röd Eric Stepps Eternity IF Röd ABD R3
        Blå Noah Björketidt Gripen BK   -
91 M-UB 70 kg 1/1 Röd Muras Temirov BK ster   -
        Blå Whilliam Striger Hammarby IF Boxning Blå 5-0
93 M-UA 70 kg 1/1 Röd Emanuel Ryttersson Hallstahammar KF Röd 5-0
        Blå Adam Arsaev AIK-Lund   -
95 M-JC 69 kg 1/1 Röd Lorans Rasol IK Ymer   -
        Blå Zander Bergsten BK Ringen Blå 5-0
97 M-JA 69 kg 1/1 Röd Ibrahim Bakhtiari Hammarby IF Boxning   -
        Blå Peter Ahlberg Skoftebyns AIS Blå 4-1
99 M-SC 69 kg 1/1 Röd Eric Stepps Eternity IF   -
        Blå Kevin Magui BK Ringen Blå WO
101 M-SC 75 kg 1/1 Röd Johan Ruhe Haninge BK   -
        Blå Heidar Amiri BK30 Motala Blå RSC R2
103 M-SB 75 kg 1/1 Röd Jonael Ghidey Stockholms AIF   -
        Blå Gustav Dahlstrm Eskilstuna BK Blå 5-0
105 M-SA 60 kg 1/1 Röd Arsalan Dastparvar Narva BK   -
        Blå Nebil Ibrahim Upsala IF Blå 5-0
107 M-SA 69 kg 1/1 Röd Adolpe Sylva Halmstad BS Röd 5-0
        Blå Ferdous Sahar Stockholms AIF   -
109 M-SA 75 kg 1/1 Röd Moltas Lundström IF Linnea   -
        Blå Mindaugas Gedminas AIK Lund Blå 5-0
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090