logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Botkyrka Box Cup 25-26/1 2020  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2020-01-25
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-UB 60 kg 1/1 Röd Alireza Yaghoubi Arboga Boxningsklubb   -
        Blå Samir Tursunov Sollentuna BK Blå 3-0
2 M-DB 34 kg 1/1 Röd Elias Leon Antares BK Röd 3-0
        Blå Elton Bergqvist Adjovi Djurgårdens IF   -
3 M-UA 63 kg 1/1 Röd Morad Ghulami Upsala IF Röd uppg. r3
        Blå Adam Sjölin Örebro BK   -
4 M-DB 48 kg 1/2 Röd David Bokvist Upsala IF   -
        Blå Belal Jeberah Hammarby IF Boxning Blå 3-0
5 M-JC 64 kg 1/2 Röd Rashed Alnozemi Arboga Boxningsklubb   -
        Blå Raman Shamsbarhan Djurgårdens IF Blå 3-0
6 M-DA 44 kg 1/1 Röd Mansor Mamergov Haninge BK Röd 3-0
        Blå Shiar Aydn Upsala IF   -
7 M-JC 69 kg 1/1 Röd Rovshan Dadashev Djurgårdens IF   -
        Blå Orgito Fishti Botkyrka BK Blå 3-0
8 M-DA 52 kg 1/1 Röd Muhammad Mirjalolov Botkyrka BK Röd 3-0
        Blå Mattias Tesfalidet Djurgårdens IF   -
9 M-JB 60 kg 1/1 Röd Nasralah Naseri Lunds BS   -
        Blå Hadi Hadrous Malm BK Blå 3-0
10 M-DA 57 kg 1/2 Röd Rohan Ghuler Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Shire Shire Upsala IF   -
11 M-JB 75 kg 1/2 Röd Sebastian Johansson Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Jakob Blom Hammarby IF Boxning   -
12 M-DA 60 kg 1/2 Röd Ben Anderberg Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Narver Singh BK Rågsved   -
13 M-JA 64 kg 1/2 Röd Alan Zangana Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Firas Al Saedi Lunds BS   -
14 M-DA 63 kg 1/2 Röd Tim Callmetti Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Danilo Chacon Hammarby IF Boxning   -
15 M-JA 69 kg 1/1 Röd Angelo Asmar Djurgårdens IF Röd 2-1
        Blå Emanuel Ryttersson Hallstahammar KF   -
16 M-DA 75 kg 1/2 Röd Ahmmad Altameermi Djurgårdens IF   -
        Blå Rafael Mironidis Botkyrka BK Blå 3-0
17 M-SC 64 kg 1/1 Röd Zakariye Khalif Hassan Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Ali Sina Ghadami Narva BK   -
18 M-DB 48 kg 1/1 Röd Adonis Tiritidis Antares BK   -
        Blå Belal Jeberah Hammarby IF Boxning Blå 3-0
19 M-SC 69 kg 1/2 Röd Sajad Khalili Hammarby IF Boxning   -
        Blå Ahmad Rezai Örebro BK Blå 3-0
20 M-DA 57 kg 1/1 Röd Hektor Tralau Djurgårdens IF   -
        Blå Rohan Ghuler Hammarby IF Boxning Blå WO
21 M-SC 75-2 kg 1/1 Röd Max Danielsson BK Rapid   -
        Blå Andreas Wedin Hammarby IF Boxning Blå 3-0
22 M-DA 60 kg 1/1 Röd Adrian Eggsten Djurgårdens IF   -
        Blå Ben Anderberg Hammarby IF Boxning Blå 3-0
23 M-SC 75-1 kg 1/2 Röd Mohamed Diakite Sollentuna BK   -
        Blå Ali Aljayab BK Rapid Blå 2-1
24 M-DA 63 kg 1/1 Röd Lucas Fast Hammarby IF Boxning   -
        Blå Tim Callmetti Hammarby IF Boxning Blå 3-0
25 M-SC 81 kg 1/1 Röd Kevin Basele Narva BK Röd 3-0
        Blå Gärry Sandhu Botkyrka BK   -
26 M-DA 75 kg 1/1 Röd Johannes Chamoviam Sollentuna BK   -
        Blå Rafael Mironidis Botkyrka BK Blå 3-0
27 M-SC 91-1 kg 1/2 Röd Moumen Wahbie Hammarby IF Boxning   -
        Blå Carl-Leon Andersson Sollentuna BK Blå 2-1
29 M-SB 60 kg 1/2 Röd Reza Ibrahimi Narva BK   -
        Blå Abbas Mohevi IF Linnea Blå 3-0
31 M-SB 81 kg 1/2 Röd Johannes Bjur Lunds BS   -
        Blå Luhandu Kabeya Jean-Bonhear Örebro BK Blå 2-1
33 M-SB 91+ kg 1/2 Röd Anton Börzsei Djurgårdens IF   -
        Blå Mohammed Al Ashiri Narva BK Blå 3-0
35 M-SA 60 kg 1/1 Röd Seyd Hassan Hosseini Örebro BK   -
        Blå Nebil Ibrahim Upsala IF Blå 3-0
37 M-SA 64 kg 1/1 Röd Milca Munsi Mbu Djurgårdens IF   -
        Blå Emil Stor Hallstahammar KF Blå 3-0
39 M-JC 64 kg 1/1 Röd Zia Samadi Hammarby IF Boxning Röd RSC
        Blå Raman Shamsbarhan Djurgårdens IF   -
41 M-JB 75 kg 1/1 Röd Eddie Djärv Narva BK   -
        Blå Sebastian Johansson Djurgårdens IF Blå 3-0
43 M-JA 64 kg 1/1 Röd Danial Arshad Djurgårdens IF   -
        Blå Alan Zangana Hammarby IF Boxning Blå 3-0
45 W-SC 60 kg 1/1 Röd Gullsah Tarabit Haninge BK   -
        Blå Camilla Strid Djurgårdens IF Blå uppg. r2
47 M-SC 69 kg 1/1 Röd Joseph Longhurst Hammarby IF Boxning   -
        Blå Ahmad Rezai Örebro BK Blå 3-0
49 M-SC 75-1 kg 1/1 Röd Zama Güzel BK Rågsved Röd 3-0
        Blå Ali Aljayab BK Rapid   -
51 M-SC 91-2 kg 1/1 Röd Michael Sundberg Stjernlycke Hallstahammar KF Röd 3-0
        Blå Emanuel Sholaja Botkyrka BK   -
53 M-SC 91-1 kg 1/1 Röd Babu Carry Jammeth Botkyrka BK Röd 2-1
        Blå Carl-Leon Andersson Sollentuna BK   -
55 M-SB 60 kg 1/1 Röd Iannis Koufsoumpos Hammarby IF Boxning   -
        Blå Abbas Mohevi IF Linnea Blå 3-0
57 M-SB 81 kg 1/1 Röd Hugo Nerge Narva BK   -
        Blå Luhandu Kabeya Jean-Bonhear Örebro BK Blå WO
59 M-SB 91+ kg 1/1 Röd Momodou Touray Djurgårdens IF   -
        Blå Mohammed Al Ashiri Narva BK Blå 3-0
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090