logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
 
 
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
The Golden Girl Championship 10-12/1 2014  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2014-01-08
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Anmälda
> Invägda
Antal boxare: 155
  Förnamn Efternamn Född Klubb Vikt Kategori Klass Kön Lott
    Amie Ramstedt 1980 Hisingens BK 48 Senior A Dam 72
    Lotta Loikkanen 1984 Team Finland, Finland 48 Senior A Dam 80
Sarah Bormann 1990 TG Hanau, Germany 48 Senior A Dam 0
    Elin Rönnlund 1988 Haninge BK 48 Senior A Dam 149
Cerie Smith 1992 cavan club, Ireland 51 Senior A Dam 0
    Lise Sandebjer 1984 BK Örnen 51 Senior A Dam 128
Tanya Karlsson 1994 Höllvikens BK 51 Senior A Dam 0
    Nadia Barriga 1985 Boxring Basel, Schweiz 51 Senior A Dam 24
    Frida Stenholm 1993 IF Linnea 51 Senior A Dam 54
    Camilla Johansen 1987 Raufoss Bokseklubb, Norway 51 Senior A Dam 18
Annemarie Stark 1984 BoxringTSV Plön, Germany 51 Senior A Dam 0
    Norah Guzlander 1986 Halmstads AIS 51 Senior A Dam 59
    Sara Svensson 1984 Ystads SK 51 Senior A Dam 92
    Juliana Söderström 1990 Botkyrka BK 54 Senior A Dam 88
    Nicolina Jacobsson 1995 Skoftebyns AIS 54 Senior A Dam 107
    Bianca Elmir 1982 Stockade Training Centre , Australia 54 Senior A Dam 133
    Sarah-Joy Rae 1982 Boxring Basel, Schweiz 54 Senior A Dam 127
Marielle V Hansen 1990 Bergen Atletklubb, Norway 54 Senior A Dam 0
Ellis Booth 1992 GYM01 ABC, England 54 Senior A Dam 0
    Tatiana Zrazhevskaya 1992 Victoria, Russia 54 Senior A Dam 109
    Veronica Losvik 1991 Bergen Atletklubb, Norway 54 Senior A Dam 121
    Ewa Faber 1982 IF Göteborgs Team Box 54 Senior A Dam 104
Leyla Horn 1994 Schleswig- Holstein & Hamburg, Germany 57 Senior A Dam 0
    Julia Ussik 1994 FIN, Finland 57-1 Senior A Dam 49
    Lisa Lokkin 1988 Arvika BS 57-1 Senior A Dam 2
    Sagal Adan 1994 Angered BC 57-1 Senior A Dam 65
    Helena Envall 1992 IF Linnea 57-1 Senior A Dam 67
    Kristin Skante 1980 Majorna BK 57-1 Senior A Dam 40
    Natalja Cincarevic 1992 Winning BC 57-2 Senior A Dam 20
    Sandra Atanassow 1984 Boxring Atlas Leipzig e.V., Germany 57-2 Senior A Dam 28
    Linnea Strandell 1984 Djurgårdens IF 57-2 Senior A Dam 120
    Elena Gradinar 1990 St.Petersburg, Russia 57-2 Senior A Dam 29
    Britt Janne Mardal 1982 Bergen Atletklubb, Norway 57-2 Senior A Dam 42
Linnea Molin 1993 Örebro BK 60 Senior A Dam 0
    Valerian Spicer 1979 Islington Boxing club, England 60 Senior A Dam 45
    Nina Anttonen 1987 FIN, Finland 60 Senior A Dam 84
    Mira Potkonen 1980 Team Finland, Finland 60 Senior A Dam 142
    Tiffany Coussens 1983 TSV Bad Windsheim, Germany 60 Senior A Dam 118
Fam Elgan 1989 BK Örnen 60 Senior A Dam 0
    Ida Lundblad 1995 Tifa BC 60 Senior A Dam 112
    Sandra Brugger 1981 Team sch, Schweiz 60 Senior A Dam 17
    Kristin Tveit 1987 Trym Boxing, Norway 64 Senior A Dam 99
    Anna Lindqvist 1994 Malmö BK 64 Senior A Dam 13
    Camilla Skov 1989 F.A.K. Århus, Denmark 64 Senior A Dam 100
    Vaida Valskyte 1982 Viksoras boxing club, Litauen 64 Senior A Dam 62
    Mathilda Soukka 1987 Team Finland, Finland 64 Senior A Dam 140
    Anais Kistler 1992 Team sch, Schweiz 64 Senior A Dam 79
Juliane Haydan 1993 BBK Varde, Denmark 64 Senior A Dam 0
Mari Mäntynen 1982 Team Finland, Finland 64 Senior A Dam 0
    Erika Edblom 1993 Djurgårdens IF 64 Senior A Dam 134
    Patricia Berghult 1994 Höllvikens BK 64 Senior A Dam 51
    Gardner Moore 1988 Wolverhampton ABC, England 69 Senior A Dam 123
    Hazel Gale 1980 Islington Boxing club, England 69 Senior A Dam 111
Carlota Hansen 1995 Schleswig- Holstein & Hamburg, Germany 69 Senior A Dam 0
    Malena Hede 1985 Morgongåva BK 75 Senior A Dam 122
    Love Holgersson 1993 BK Swing 75 Senior A Dam 50
    Anna Laurell 1980 IF Linnea 75 Senior A Dam 143
Tone Hjort Madsen 1993 Tönsbergkamraterna, Norway 51 Senior B Dam 0
    Amalie Manich 1994 Vadum VIF, Denmark 54 Senior B Dam 9
    ina valmstadrød 1993 tønsberg kickboksing klubb, Norway 54 Senior B Dam 53
Rebecca Quidel 1989 KFUM Fight Zone 57 Senior B Dam 0
    Karina Tazabekova 1989 St.Petersburg, Russia 57 Senior B Dam 98
    Evelina Andersson 1979 Majorna BK 57 Senior B Dam 26
    Sandra Attermo 1984 Djurgårdens IF 57 Senior B Dam 57
    Andrea Bunge 1987 Team sch, Schweiz 57 Senior B Dam 144
    Lynn Calder 1986 Byron, Scottland 60 Senior B Dam 146
    Aino Juvonen 1989 Team Finland, Finland 60 Senior B Dam 48
Lisa Pettersson 1984 Majorna BK 60 Senior B Dam 0
    Grethe Kraugerud 1981 Trym Boxing, Norway 60 Senior B Dam 74
    Sanna Kvaal 1990 Stjørdal KBK, Norway 64 Senior B Dam 41
    Cherrelle Brown 1986 Islington Boxing club, England 64 Senior B Dam 147
    Sarah Mansour 1995 Nyköping F Bokseklub. DK, Denmark 64 Senior B Dam 96
    Pernilla Gustavsson 1980 Ronneby BT 64 Senior B Dam 82
INA valmstadrød 1993 tønsberg kbk, Norway 54 Senior C Dam 0
    Nin Ekman 1992 Ystads SK 57 Senior C Dam 114
Linn Dalevi 1995 Örebro BK 57 Senior C Dam 0
Raveena Dosanjh 1993 Westside , England 57 Senior C Dam 0
    Mia Bromander 1988 BK Örnen 57 Senior C Dam 32
    Rebecca Seleborn 1990 Öbacka BK 57 Senior C Dam 19
    Therese Rosell 1989 Uddevalla BK 57 Senior C Dam 64
Kelsey Williams 1991 Westside , England 60 Senior C Dam 0
    Linda Nordlund 1994 Öbacka BK 64 Senior C Dam 150
    Rachel Holifield 1986 Islington Boxing club, England 64 Senior C Dam 113
    Lucy Kiebler 1993 Botkyrka BK 64 Senior C Dam 77
    Katrine Dall Larsen 1995 Bergen Atletklubb, Norway 64 Senior C Dam 56
    Johanna Rovio 1995 Öbacka BK 64 Senior C Dam 90
louise bindseil 1993 BK Tårnet Vordingborg, Denmark 69 Senior C Dam 0
    Hanna Löf 1995 IK Ymer 69 Senior C Dam 108
    Johanna Svenungsson 1993 Majorna BK 69 Senior C Dam 5
    Jessica Soares Petersen 1995 Felsted bokseclub, Denmark 69 Senior C Dam 16
    Frida Liljedahl 1986 Öbacka BK 69 Senior C Dam 124
    Zabrina Holmström 1988 IK Ymer 69 Senior C Dam 87
    Lovisa Ärnström 1995 Öbacka BK 69 Senior C Dam 15
Mona Husac 1992 Skene Atletklubb 69 Senior C Dam 0
Hannah Kruse 1986 Viktorija BK - Falköping 75 Senior C Dam 0
    desiree carlsen 1988 tønsberg kickboksing klubb, Norway 75 Senior C Dam 7
    Marianne Ahlborg 1991 Skoftebyns AIS 75 Senior C Dam 21
    Elin Cederroos 1985 BK Rapid 75 Senior C Dam 69
    Fiona Trainor 1989 Djurgårdens IF 75 Senior C Dam 78
    Charlotte Briant 1989 Islington Boxing club, England 75 Senior C Dam 136
Marina Vik 1994 Winning BC 81+ Senior C Dam 0
Myriam Wahab 1996 BK Aarhus, Denmark 57 Junior A Dam 0
    Sofia Nilsson 1997 BK Värend 60 Junior A Dam 55
    Monique Feikes de Grot 1996 Ystads SK 60 Junior A Dam 73
    Sabrien Besim 1996 Rovaniemi Raepias, Finland 64 Junior A Dam 81
    Agnes Alexiusson 1996 Värnamo BK 64 Junior A Dam 139
    Katrin Norén 1997 IF Linnea 54 Junior B Dam 125
Klara-Fina Holm Westerlind 1996 BK Örnen 54 Junior B Dam 0
    Michaela Karlsen 1997 Raufoss Bokseklubb, Norway 54 Junior B Dam 130
    Amelia Hall 1997 Ljungby BK 64 Junior B Dam 6
    Lovisa Persson 1996 Arvika BS 64 Junior B Dam 106
    Johanna Tamasi 1996 BK Rapid 64 Junior B Dam 52
Ashleigh Pond 1996 Stacey ABC, England 51 Junior C Dam 0
Sharon Shiravik 1996 Kista BC 81+ Junior C Dam 0
    Naomi Gertsch 1999 Team sch, Schweiz 63 Ungdom A Dam 35
    Shannon Edge 1998 Ryston bc Newbride, Ireland 63 Ungdom A Dam 97
    Stephanie Thour 1998 BK Värend 63 Ungdom A Dam 38
    Lucia Dittman 1998 Box-Club Nordend Offenbach, Germany 63 Ungdom A Dam 148
Aimee Hansen 1998 Hinnerup, Denmark 63 Ungdom A Dam 0
Billie-Jean Franks 1998 Kirkham & Fylde ABC, England 48 Ungdom B Dam 0
    Pinkaew Idh 1999 Vaggeryds BK 52 Ungdom B Dam 37
    Eliana Pileggi 1999 Team sch, Schweiz 52 Ungdom B Dam 101
    Amanda Lundström 1998 IF Linnea 52 Ungdom B Dam 116
    Emma Dolan 1998 Attleborough ABC, England 52 Ungdom B Dam 3
Bineta Hansen 1998 Schleswig- Holstein & Hamburg, Germany 63 Ungdom B Dam 0
    Emilie Berndsen 1999 Felsted bokseclub, Denmark 63 Ungdom B Dam 93
    Michaela Lindfors 1999 Vårgårda BK 63 Ungdom B Dam 46
    Milica Aavramovic 1998 Halmstad BS 63 Ungdom B Dam 152
    Ellesha williams 1999 Swale Gloves, England 63 Ungdom B Dam 153
    Therese Edrud 1999 Vårgårda BK 66 Ungdom B Dam 115
    Georgia Donaghue 2000 Swale Gloves, England 66 Ungdom B Dam 43
    Sarah Edge 2001 Ryston bc Newbride, Ireland 42 Diplom A Dam 119
    Amanda Hall 2000 Ljungby BK 42 Diplom A Dam 95
    Kelsey Leonard 1999 Curragh ABC, Ireland 44 Diplom A Dam 103
    Anastasiya Markova 2000 Rostov-on-Don, Russia 44 Diplom A Dam 91
    Amalie Berner 1999 Rudersdal BK, Denmark 44 Diplom A Dam 31
    Lea Heineberg 1999 Drammen BK, Norway 54 Diplom A Dam 27
    julie Madsen 2000 Høje Taastrup, Denmark 54 Diplom A Dam 131
Emma Jigsten 1999 Skene Atletklubb 54 Diplom A Dam 0
    Nathali Frank 2000 BK Värend 54 Diplom A Dam 11
Trako Selma 1998 Viktorija BK - Falköping 54 Diplom A Dam 0
    Lorena Dittman 2000 Box-Club Nordend Offenbach, Germany 54 Diplom A Dam 8
    Felicia Siljeholm 1999 Skene Atletklubb 54 Diplom A Dam 4
    Mette Jensen 1999 Rudersdal BK, Denmark 54 Diplom A Dam 60
    Tilde Fallström 1999 Redbergslids BK 54 Diplom A Dam 58
    Diana Polstan 1999 Redbergslids BK 60 Diplom A Dam 14
    lily Devlin 1999 Attleborough ABC, England 60 Diplom A Dam 145
    Elisha Mannouch 2000 Swale Gloves, England 60 Diplom A Dam 94
Torstesson Malin 1998 Viktorija BK - Falköping 60 Diplom A Dam 0
Emmy Åberg 2000 Örebro BK 60 Diplom A Dam 0
    Liv Hökerud 2003 Halmstads AIS 36 Diplom B Dam 102
    Moa Carlsson 2002 Vaggeryds BK 36 Diplom B Dam 71
Nita Gerdellaj 2001 Värnamo BK 54 Diplom B Dam 0
    viktoria kettil 2003 Tifa BC 54 Diplom C Dam 12
    Naomi Guzlander 2003 Halmstads AIS 54 Diplom C Dam 33
 
 
Copyright©2011 Anders Hedlund +46 70 7785090