logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
The Golden Girl Championship 1-3/2 2019  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2019-02-01
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Anmälda
> Invägda
Antal boxare: 285
  Förnamn Efternamn Född Klubb Vikt Kategori Klass Kön Lott
    Noora Kosonen 1990 Helsingin Tarmo, Finland 48 Senior A Dam 65
    Tove Lundberg 1993 IFK Umeå 48 Senior A Dam 243
Eliana Pileggi 1999 Noble Art Frenkendorf, Schweiz 48 Senior A Dam 0
    Consuelo Portolani 1981 FTS BOXING CLUB, Italy 48 Senior A Dam 57
    Gloria D´almeida 1999 Team France, France 48 Senior A Dam 244
    Anne Marcotte 1990 Team Canada, Canada 48 Senior A Dam 246
    Sharapova Liubov 2000 Team russia, Russia 51 Senior A Dam 173
    Johanna Wonyou 2000 Team France, France 51 Senior A Dam 291
Monika Markowska 1979 Jersey Leonis ABC, England 51 Senior A Dam 0
    Veronica Losvik 1991 Bergen Atletklubb, Norway 51 Senior A Dam 67
    roberta bonatti 1997 c.s. carabinieri, Italy 51 Senior A Dam 290
    Alexandra Richards 1992 Miguels ABC, England 51 Senior A Dam 166
    Amalie Manich 1994 Hornslet bokseklub , Denmark 51 Senior A Dam 273
Karina Ļecko 1999 IN-FIGHT, Latvia 51 Senior A Dam 0
    caroline cruveillier 1998 noble art du pays d aix, France 54 Senior A Dam 120
    emma flannery 1997 baldoyle, Ireland 54 Senior A Dam 160
    Anastasiia Artamonova 1999 The Golden Gloves, Russia 54 Senior A Dam 231
Christine Töllefsen 1988 Norway Female Box, Norway 54 Senior A Dam 0
    Georgiana Diana Podaru 2000 Box-Club Nordend Offenbach, Germany 54 Senior A Dam 185
    Sarina Frederiksen 1990 Jyllinge Box Team, Denmark 54 Senior A Dam 138
    Ruby Scott 2000 Right Stuff ABC, England 57-55 Senior A Dam 306
    Ellen Karlsson 1996 Hammarby IF Boxning 57-55 Senior A Dam 17
    giordana sorrentino 2000 c.s. carabinieri, Italy 57-55 Senior A Dam 224
    Freja B, Hansen 1999 Jyllinge Box Team, Denmark 57-55 Senior A Dam 194
    Tamara Radunovic 1994 BK Budva, Montenegro 57-55 Senior A Dam 300
    Calli Bushell 1984 Jersey Leonis ABC, England 57-55 Senior A Dam 89
    Vida Rudolf 1988 Dejan Zavec Boxing, Slovenien 57-55 Senior A Dam 27
    Cecilie Kölle 2000 BK Rollo, Denmark 57-56 Senior A Dam 169
    Caroline Veyre 1988 Team Canada, Canada 57-56 Senior A Dam 193
    Natalja Cincarevic 1992 Winning BC 57-56 Senior A Dam 58
Raven Chapman 1994 Arena ABC, England 57-56 Senior A Dam 0
Ellis Hopkins 2000 City of Leicester abc , England 57-56 Senior A Dam 0
    Lisa Trapanese 1997 Sport Prevenzione e Salute, Italy 57-56 Senior A Dam 23
    Stephanie Thour 1998 BK Värend 60 Senior A Dam 34
    Anette valtanen 1995 Helsingin Tarmo, Finland 60 Senior A Dam 199
    Sandra Brügger 1981 Boxteam Basel, Schweiz 60 Senior A Dam 294
    Jenny Lundberg 1992 Narva BK 60 Senior A Dam 266
    Katelyn Vanderlaan 2000 Waterloo regional Boxing academy, Canada 60 Senior A Dam 127
    Agnes Alexiusson 1996 Värnamo BK 60 Senior A Dam 211
    Irene Fiolek 1995 Team Canada, Canada 60 Senior A Dam 153
Katrine Steingrimsen 1991 Djurgårdens IF 60 Senior A Dam 0
    Anni Viante 1989 Lahden Kaleva, Finland 60 Senior A Dam 150
    Adrianne Phebey 1992 Eastbourne Boxing Club, England 64-62 Senior A Dam 113
    Gardner Moore 1988 Lochend Boxing Club, Scottland 64-62 Senior A Dam 85
    Ditte Frostholm 1990 Høje Taastrup, Denmark 64-62 Senior A Dam 88
    Chelsey Heijnen 1999 Aleco, Holland 64-62 Senior A Dam 186
    Noora Heiskari 1989 Joutseno boxing club, Finland 64-62 Senior A Dam 228
Janine Lellwitz 1986 Telekom Sport Lübeck e.V., Germany 64-62 Senior A Dam 0
    Linda Larsson 1997 IK Ymer 64-63 Senior A Dam 282
    Amy Broadhurst 1997 Islington Boxing club, England 64-63 Senior A Dam 267
    Alexandra Ordina 1987 St.Petersburg, Russia 64-63 Senior A Dam 130
    Louise Dugeny 1989 Brussels Boxing Academy, Belgium 64-63 Senior A Dam 75
    Valentina Bustamante 1995 BSA Boxing Team, Italy 64-63 Senior A Dam 302
    Lucy Kisielewska 1996 Eastbourne Boxing Club, England 69-67 Senior A Dam 54
    Carolyn Redmond 1991 TNT Boxing Academy , Canada 69-67 Senior A Dam 191
    Emilie Sonvico 1999 Team France, France 69-67 Senior A Dam 259
    Lynn Calder 1986 Springhill ABC, Scottland 69-67 Senior A Dam 237
    Erika Edblom 1993 Djurgårdens IF 69-67 Senior A Dam 238
    Malena Hede 1985 Morgongåva BK 69-68 Senior A Dam 52
    Nien-chin Chen 1997 Chinese Taipei Association, Taiwan 69-68 Senior A Dam 97
    Madeleine Angelsen 1998 Vestby IL - boxing, Norway 69-68 Senior A Dam 11
    Yvonne Bæk Rasmussen 1981 AIK Roskilde, Denmark 69-68 Senior A Dam 301
    Marianne Ahlborg 1991 Vänersborgs BK 69-68 Senior A Dam 269
    Michel Davina 1997 Team France, France 75 Senior A Dam 209
    Mary Spencer 1995 Team Canada, Canada 75 Senior A Dam 285
    Claudia Özgun 2000 BK Rapid 75 Senior A Dam 181
Davina Michel 1997 club Garges, France 75 Senior A Dam 0
    Lilli Ahlstedt 1994 Helsingin Tarmo, Finland 75 Senior A Dam 155
    Love Holgersson 1993 BK Swing 75 Senior A Dam 143
    Natalie Fagan 1995 Team Canada, Canada 75 Senior A Dam 156
    Klaudia Lewadny 2000 Esbjerg, Denmark 75 Senior A Dam 180
    Zoe Mcelwee 1990 City of Leicester abc , England 48 Senior B Dam 72
    Perzin Nazari 1988 IF Ørnulf, Norway 48 Senior B Dam 7
    Marie Modahl 1984 Høje Taastrup, Denmark 48 Senior B Dam 48
    Ella Harris 1988 Miguels ABC, England 48 Senior B Dam 235
    Sira Bojang 1992 IF Ørnulf, Norway 51 Senior B Dam 121
    Daria Kozlova 2000 St.Petersburg, Russia 51 Senior B Dam 295
    Anna Jutila 1992 Helsingin Tarmo, Finland 54 Senior B Dam 104
    Colleen Roach 1984 LEFT HOOK ABC, England 54 Senior B Dam 20
    Daniela Carriço 1998 Rounds Academy , Portugal 54 Senior B Dam 170
    Laura Weis 1990 Islington Boxing club, England 54 Senior B Dam 216
Johanna Hohenstein 2000 IK Ymer 54 Senior B Dam 0
    Elisabeth Nielsen 2000 Hillerød Sports Klub, Denmark 54 Senior B Dam 16
    Ella Gilbert 1992 Islington Boxing club, England 57 Senior B Dam 187
    Ida Bogren 1987 BK Revansch 57 Senior B Dam 247
    Jessica Bellusci 1998 Ares Boxe, Italy 57 Senior B Dam 144
    Paulina Biernat 1985 LEFT HOOK ABC, England 57 Senior B Dam 299
    Natalie Harris 1985 Jersey Leonis ABC, England 60 Senior B Dam 81
    Henriette Opsahl Vasstrand 1992 Norway Female Box, Norway 60 Senior B Dam 117
    Sunni Torgman 1989 Islington Boxing club, England 60 Senior B Dam 226
    Ramona Wegener 1989 Hammerbrook gym Hamburg , Germany 64 Senior B Dam 219
    Kristina Mordal 1983 Oslo Bokseklubb, Norway 64 Senior B Dam 250
    Siri Rundberget 1991 IF Ørnulf, Norway 64 Senior B Dam 78
    Lenka Volejnikova 1986 SK Boxing Prague, Czech Republic 64 Senior B Dam 37
    Ada Schmidt 1992 Narva BK 64 Senior B Dam 165
    Matilda Svanberg 1998 BK Masen 69 Senior B Dam 61
    Jem Campbell 1988 Islington Boxing club, England 69 Senior B Dam 263
    Ã…shild SørskÃ¥r 1997 Norway Female Box, Norway 69 Senior B Dam 49
    Clara Cumming 1999 East Idrottsförening Norrköping 69 Senior B Dam 234
    Sharon Shiravik 1996 Narva BK 81 Senior B Dam 129
Demi Carter 1993 Islington Boxing club, England 81 Senior B Dam 0
    Libys Mcguiness 1998 Wimborne ABC, England 81 Senior B Dam 46
    Ahadi Francine Lukungu 1996 Tønsbergkameratene, Norway 48 Senior C Dam 205
    Kamilla Cameron 1995 Norway Female Box, Norway 48 Senior C Dam 157
    Madeleine Finnström 1999 Örebro BK 51 Senior C Dam 272
    Tessa Jones 1981 Islington Boxing club, England 51 Senior C Dam 190
    Atosa Lashgan 1988 KFUM Fight Zone 54 Senior C Dam 12
Tara Murphy 2000 SETANTA BOXING Academy , Ireland 54 Senior C Dam 0
    Elin Özgun 1996 BK Tiger 54 Senior C Dam 107
    Jeanette Svensson 1990 Skene Atletklubb 54 Senior C Dam 154
    Nicole Irgens Martinez 1995 Oslo Bokseklubb, Norway 57 Senior C Dam 196
    Maxe Lu Alicia 1991 Høje Taastrup, Denmark 57 Senior C Dam 298
    Moa Kihlbahm 2000 Nässjö BK 57 Senior C Dam 265
    Christina Petrescu 1987 Stenhagens KK 57 Senior C Dam 308
    Senait Habom 1995 Majorna BK 57 Senior C Dam 203
Ea Gutzeit 1999 Schleswig- Holstein & Hamburg, Germany 60-58 Senior C Dam 0
    Anna Noack 1989 Hammerbrook gym Hamburg , Germany 60-58 Senior C Dam 287
    Camille Obligis 1989 Eastbourne Boxing Club, England 60-58 Senior C Dam 289
    Lotte Fahnoee 1985 BK Rollo, Denmark 60-58 Senior C Dam 133
    Agnes Jacobsson 1997 East Idrottsförening Norrköping 60-58 Senior C Dam 292
    Dakota Urban 1999 TNT Boxing Academy , Canada 60-59 Senior C Dam 213
    Lena Sajaloli 1990 Hammerbrook gym Hamburg , Germany 60-59 Senior C Dam 125
    Frankie Lyall 1998 Brandon Boxing, England 60-59 Senior C Dam 217
    Victoria Wipfler 1989 Metropolitan Police Service, England 60-59 Senior C Dam 109
    Lou Vidor 1987 Bright Star Boxing Academy, England 60-59 Senior C Dam 19
    caroline lauenborg 2000 BK Rollo, Denmark 64 Senior C Dam 103
    Nuria Fonseca 1999 Rounds Academy , Portugal 64 Senior C Dam 262
    Tiina Peltonen 1984 Tuusulan Nyrkkeilyseura, Finland 69 Senior C Dam 50
    Javeeta Salmon 1990 Metropolitan Police Service, England 69 Senior C Dam 182
    Anya Hortensia Bjerke 1990 Horten Bokseklubb, Norway 69 Senior C Dam 279
Trine Nilsen 1998 Bergen sør Bokseklubb, Norway 75 Senior C Dam 0
Rebecca Schwarz 1990 Telekom Sport Lübeck e.V., Germany 81 Senior C Dam 0
    Melanie Hunt 1988 Kinsale, Ireland 81 Senior C Dam 128
    Nicky Williams 1994 Wimborne ABC, England 81 Senior C Dam 15
    Sara Wedö 1996 Norway Female Box, Norway 81 Senior C Dam 26
    Rikke Jensen 1992 F:B.A Odense, Denmark 81+ Senior C Dam 252
    Erica Martinsson 1987 Bulldog Training Center 81+ Senior C Dam 208
    Kathryn Stanworth 1982 Bright Star Boxing Academy, England 81+ Senior C Dam 245
    Amalie Anker Johansson Johansson 1997 Norway Female Box, Norway 81+ Senior C Dam 161
    Maria Angeles Gonzales 2001 Isidro Marchena Sevilla, Spain 48 Junior A Dam 271
    Daina Moorehouse 2001 Leinster, Ireland 48 Junior A Dam 179
    Karolina Delmaczynska 2001 Box-Club Nordend Offenbach, Germany 48 Junior A Dam 94
    Nillada Meekoon 2001 Team Thailand, Thailand 48 Junior A Dam 68
    Rim Bennama 2001 Team France, France 48 Junior A Dam 30
    Ambrine ZITOUNI 2002 Team France, France 51 Junior A Dam 139
    Jeyssa Marcel 2001 Team France, France 51 Junior A Dam 112
    Emelia Dermott 2001 Beaver Boxing, Canada 51 Junior A Dam 83
    Melissa Mortensen 2001 Varde BK, Denmark 54 Junior A Dam 39
    Salma Friga 2001 Team France, France 54 Junior A Dam 174
    Lauryne Brankaer 2002 Team France, France 54 Junior A Dam 28
    Anabelle Bruun 2001 Tønsbergkameratene, Norway 54 Junior A Dam 253
    Lauren Dempsey 2002 Leinster, Ireland 57 Junior A Dam 284
Jekaterina Marčenko 2001 IN-FIGHT, Latvia 57 Junior A Dam 0
    Sthelyne GROSY 2002 Team France, France 57 Junior A Dam 283
    Panpatchara Somnuek 2001 Team Thailand, Thailand 57 Junior A Dam 232
    Sascha Bøgeskov 2001 Jyllinge Box Team, Denmark 57 Junior A Dam 141
    Porntip Buapa 2001 Team Thailand, Thailand 60 Junior A Dam 183
    Thelma Sagerfeldt-Eskilsson 2002 BK Viljan 60 Junior A Dam 277
    Vilma Viitanen 2001 Finland, Finland 60 Junior A Dam 92
    Lorye Ruyer 2002 Team France, France 60 Junior A Dam 29
    Yu-ting Huang 2001 Chinese Taipei Association, Taiwan 60 Junior A Dam 63
    Dione Burman 2002 Braunstone Golden Gloves, England 64 Junior A Dam 98
    Kaci Rock 2002 Leinster, Ireland 64 Junior A Dam 126
    Anna Rasmussen 2002 AIK Roskilde, Denmark 69 Junior A Dam 146
    Ellouise Challenger 2002 Downend Police, England 69 Junior A Dam 79
    Baison Manikon 2001 Team Thailand, Thailand 69 Junior A Dam 188
Jolanda Hedlund 2002 BK Tiger 48 Junior B Dam 0
    Rebecca Larsen 2001 Skene Atletklubb 54 Junior B Dam 293
    Mariana Martinho 2001 Rounds Academy , Portugal 54 Junior B Dam 221
    Andrea Byrgin 2002 Oslo Bokseklubb, Norway 54 Junior B Dam 18
    Megan Coleman 2001 baldoyle, Ireland 54 Junior B Dam 86
    Benedicte Frugaard Silden 2002 Tønsbergkameratene, Norway 54 Junior B Dam 101
    ellie preston 2001 baldoyle, Ireland 60 Junior B Dam 13
Amalia Østeby 2002 Norway Female Box, Norway 60 Junior B Dam 0
    Leona Surup 2002 NBK Akilles 60 Junior B Dam 87
    Rebecca Ljunglöf 2002 Sundsvalls BK 69 Junior B Dam 80
    Georgia Williams 2001 Downend Police, England 69 Junior B Dam 242
Cerwinska Joanna 2002 Erne Boxing Club, Ireland 75 Junior B Dam 0
    Synne Louise Elverhøi 2002 Norway Female Box, Norway 81 Junior B Dam 256
    Joanna Czerwinska 2002 Erne Boxing Club, Ireland 81 Junior B Dam 147
    Michelle Emilie Heimdal 2001 Tønsbergkameratene, Norway 81 Junior B Dam 251
robyn preston 2001 baldoyle, Ireland 81 Junior B Dam 0
ellie cooper 2002 kent gloves abc, England 51 Junior C Dam 0
    Erin McGrath 2002 Erne Boxing Club, Ireland 64 Junior C Dam 223
    Emira Raoof 2001 Örebro BK 64 Junior C Dam 233
Ingela Ørstavik Eikrem 2002 Moldekameratene Bokseklubb, Norway 64 Junior C Dam 0
    Sascha Hessner 2002 Bokse Team Helsinge, Denmark 64 Junior C Dam 4
    Ellinore Lövgren Hallin 2002 BK Tiger 69 Junior C Dam 222
    Mary Enright 2002 SETANTA BOXING Academy , Ireland 69 Junior C Dam 195
Tilde Strecker 2002 Bk Rødovre, Denmark 69 Junior C Dam 0
    Libby Ellis 2004 Rumbles Boxing Academy, England 46 Ungdom A Dam 99
    Niamh Duncan 2003 Leinster, Ireland 46 Ungdom A Dam 276
    Jenny Simonsen 2004 B 30, Norway 46 Ungdom A Dam 164
Georgina Sheridan 2003 Tipperary BC, Ireland 48 Ungdom A Dam 0
Caia Crowley 2003 St Ailbhes boxing Academy, Ireland 50 Ungdom A Dam 0
    Maria-Elena Avram 2003 Box-Club Nordend Offenbach, Germany 50 Ungdom A Dam 168
    Megan Bainbridge 2003 Brandon Boxing, England 50 Ungdom A Dam 36
    Amalie Garcia 2004 MTK Amateurs , England 52 Ungdom A Dam 310
Lou Cawley 2003 St Ailbhes boxing Academy, Ireland 52 Ungdom A Dam 0
    Bojana Gojkovic 2003 BK Budva, Montenegro 52 Ungdom A Dam 215
    Rachel Lawless 2003 Leinster, Ireland 52 Ungdom A Dam 240
    Nikolīna Boķe 2003 IN-FIGHT, Latvia 54 Ungdom A Dam 296
    Josefien Betist 2003 RBV Crooswijk, Holland 54 Ungdom A Dam 136
    Amber Byrne 2003 Leinster, Ireland 54 Ungdom A Dam 305
    Jessica Black 2004 BK Rollo, Denmark 57 Ungdom A Dam 167
    Zhera Milli 2003 BK Masen 57 Ungdom A Dam 70
    Laina Stewart 2003 Waterloo regional Boxing academy, Canada 63 Ungdom A Dam 119
    Sunniva Hofstad 2004 B 30, Norway 63 Ungdom A Dam 21
    Sabrina BELKHADRA 2003 Team France, France 63 Ungdom A Dam 41
    Sofie Vinther Rosshaug 2004 Hillerød Sports Klub, Denmark 52 Ungdom B Dam 106
    Mirjam Segato 2004 Norway Female Box, Norway 52 Ungdom B Dam 84
    Holly Evans-Ryan 2004 Halewood amateur boxing club, England 52 Ungdom B Dam 239
    Megan de Cler 2004 RBV Crooswijk, Holland 54 Ungdom B Dam 73
    Luna Maria Mairena Aragon 2004 Boxeo Don Principe, Spain 54 Ungdom B Dam 32
    Florence Rodrigue 2004 TNT Boxing Academy , Canada 54 Ungdom B Dam 163
    Sara Mohamed 2003 Lochend Boxing Club, Scottland 57 Ungdom B Dam 105
    Ebba Stahlberg 2003 NBK Akilles 57 Ungdom B Dam 64
    Signe Lindfors 2004 IF Linnea 57 Ungdom B Dam 25
    alva sixtensson 2003 KK All Round 57 Ungdom B Dam 270
    Sipel Duna 2004 Nässjö BK 57 Ungdom B Dam 264
    Anniken Holthe 2003 Norway Female Box, Norway 60 Ungdom B Dam 286
    Natalie özgun 2004 BK Rapid 60 Ungdom B Dam 10
    Sara MelgÃ¥rd 2004 Norway Female Box, Norway 60 Ungdom B Dam 76
    Lucin Surup 2004 NBK Akilles 60 Ungdom B Dam 177
    Ajlina Bucaliu 2003 Angered BC 63 Ungdom B Dam 151
    Vera Person Donkersloot 2003 Haninge BK 63 Ungdom B Dam 278
    Morgan Baber 2003 Downend Police, England 63 Ungdom B Dam 303
    Lucy Carson 2003 Right Stuff ABC, England 75 Ungdom B Dam 257
    Nora Louise Johannessen 2004 B 30, Norway 75 Ungdom B Dam 145
nancy shepherd 2006 kent gloves abc, England 40 Diplom A Dam 0
Maria Helen Torp 2005 Armada Boxing Norway, Norway 40 Diplom A Dam 0
Lindsay Jerpan 2005 club Garges, France 40 Diplom A Dam 0
    Jerpan Lindsay 2005 Team France, France 44 Diplom A Dam 192
    abbey gibbons 2005 baldoyle, Ireland 44 Diplom A Dam 95
    Alva Grönholm 2004 Hallstahammar KF 44 Diplom A Dam 274
    Jade Huggins 2004 Hoddesdon boxing academy, England 46 Diplom A Dam 280
Sierra Eshouzadeh 2005 Citadel Boxing, Canada 46 Diplom A Dam 0
    Maria Helen Torp 2005 Norway Female Box, Norway 46 Diplom A Dam 90
    Esther Lambe 2005 SETANTA BOXING Academy , Ireland 46 Diplom A Dam 212
    Vilda Myrström 2004 Skoftebyns AIS 48 Diplom A Dam 137
    Erin Healy 2006 SETANTA BOXING Academy , Ireland 48 Diplom A Dam 114
    Nicoline Bøgeskov 2005 Jyllinge Box Team, Denmark 52 Diplom A Dam 275
    mariateresa sannino 2005 c.s. carabinieri, Italy 52 Diplom A Dam 91
    Gabriella Weerheim 2005 RBV Crooswijk, Holland 52 Diplom A Dam 207
    Julie Enge 2005 Norway Female Box, Norway 52 Diplom A Dam 178
    Thoreya Segato 2005 Norway Female Box, Norway 52 Diplom A Dam 102
    Amy Nolan 2005 Right Stuff ABC, England 60 Diplom A Dam 96
    Tahlia Kennedy 2005 Sunderland East end abc, England 60 Diplom A Dam 149
    Christina Leirbakken 2005 Norway Female Box, Norway 60 Diplom A Dam 110
    Emmelie Alpsoy 2004 Angered BC 60 Diplom A Dam 118
    SAGA STORM 2005 Viktorija BK - Falköping 60 Diplom A Dam 162
    Naltina Wenneck 2004 Norway Female Box, Norway 60 Diplom A Dam 307
    Amelia Ebony New 2006 Sunderland East end abc, England 63 Diplom A Dam 45
    Luna Klinkvort 2004 Bokse Team Helsinge, Denmark 63 Diplom A Dam 198
    Brianna Ryan 2005 SETANTA BOXING Academy , Ireland 75 Diplom A Dam 55
    Matilda Werner 2004 Majorna BK 75 Diplom A Dam 214
    Hanan Kedir Mohamed 2005 B 30, Norway 86 Diplom A Dam 2
    Sofia