logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
The Golden Girl Championship 2-4/2 2018  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2018-02-02
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Anmälda
> Invägda
Antal boxare: 282
  Förnamn Efternamn Född Klubb Vikt Kategori Klass Kön Lott
Jasvir Kaur Harjinder Singh 1997 BOXING AND SPORTS CLUB KARNAL,INDIA, Indien 48 Senior A Dam 0
    Marie Connan 1984 LEFT HOOK ABC, England 48 Senior A Dam 70
    Alexandra Richards 1992 Miguels ABC, England 48 Senior A Dam 211
    Natasha Samsalieva 1991 Djurgårdens IF 51 Senior A Dam 21
    Melanie Machnicki 1995 Le noble art de Rosny, France 51 Senior A Dam 23
Ismail Habibat Opeyemi 1999 Team Lagos, Nigeria 51 Senior A Dam 0
Luxmi Moolchand 1993 BOXING AND SPORTS CLUB KARNAL,INDIA, Indien 51 Senior A Dam 0
    Linda Ooms 1983 UBV Verbon , Holland 51 Senior A Dam 31
    Nadia Barriga 1985 Boxteam Basel, Schweiz 51 Senior A Dam 270
    Dina Cheung Petersen 1995 CIK, Denmark 51 Senior A Dam 181
    Sara Haghighat-joo 1994 TNT Boxing Academy , Canada 54 Senior A Dam 98
    Freja B, Hansen 1999 Jyllinge Box Team, Denmark 54 Senior A Dam 136
Bharti Poswal Attar Singh 1998 BOXING AND SPORTS CLUB KARNAL,INDIA, Indien 54 Senior A Dam 0
    Sandra Attermo 1984 Djurgårdens IF 54 Senior A Dam 252
    Karina Ļecko 1999 IN-FIGHT, Latvia 54 Senior A Dam 192
    Sarah-Joy Rae 1982 Boxteam Basel, Schweiz 54 Senior A Dam 12
    Katrin Norn 1997 IF Linnea 54 Senior A Dam 19
Stephanie Kernachan 1992 Cleland Miners ABC, Scottland 54 Senior A Dam 0
    Sara Svensson 1984 Skurups Kick o Boxningsklubb 54 Senior A Dam 7
    Mia Bromander 1988 BK Örnen 54 Senior A Dam 215
Bettina Dahl 1988 Høje Taastrup, Denmark 57 Senior A Dam 0
Victoria Glover 1999 Forsyths, Scottland 57 Senior A Dam 0
Sandhya Pawan Kumar 1994 BOXING AND SPORTS CLUB KARNAL,INDIA, Indien 57 Senior A Dam 0
    Helena Envall 1992 IF Linnea 57-1 Senior A Dam 246
    Nicole von Kaenel 1978 Boxteam Thun Oberland, Schweiz 57-1 Senior A Dam 111
    Monika Schwarz 1989 Box Club Kostheim 1960 e.V., Germany 57-1 Senior A Dam 86
    Ramla Ali 1989 nemesis, England 57-1 Senior A Dam 105
    Tanja Schlienger 1985 Boxclub Sissach, Schweiz 57-2 Senior A Dam 262
    Britt Janne Mardal 1982 Bergen Atletklubb, Norway 57-2 Senior A Dam 63
    Emelie Lie Jespersen 1986 CIK, Denmark 57-2 Senior A Dam 84
    Sophia Smith 1995 Skene Atletklubb 57-2 Senior A Dam 97
    Tamara Radunovic 1994 BK Budva, Montenegro 57-2 Senior A Dam 156
    Fatia Benmessahel 1999 Le noble art de Rosny, France 60 Senior A Dam 148
    Jelena Jelic 1995 Malmö Boxing Center 60 Senior A Dam 133
Adele Craw 1984 Forsyths, Scottland 60 Senior A Dam 0
Namjot Kaur Amrik Singh 1993 BOXING AND SPORTS CLUB KARNAL,INDIA, Indien 60 Senior A Dam 0
    Agnes Alexiusson 1996 Vrnamo BK 60 Senior A Dam 102
    Kirsty Hill 1991 Grimsby Boxing Academy, England 60 Senior A Dam 15
    Sandra Brgger 1981 Boxteam Basel, Schweiz 60 Senior A Dam 77
    Tilde Fallstrm 1999 Redbergslids BK 60 Senior A Dam 54
    Stefanie Maria Hungerbhler 1988 Riverside Boxing Basel, Schweiz 64 Senior A Dam 161
    Myrea Van den Ijssel 1993 RBV Crooswijk, Holland 64 Senior A Dam 53
    Yvonne Bk Rasmussen 1981 Herlev Boxing, Denmark 64 Senior A Dam 257
    Sarah Dunne 1988 Northwest Region ABA, England 64 Senior A Dam 260
    Valerian Spicer 1979 Top Glove, Dominica 64 Senior A Dam 65
    Ditte Frostholm 1990 Høje Taastrup, Denmark 64 Senior A Dam 221
Lilli Ahlstedt 1994 Karkkilan Sisu, Finland 64 Senior A Dam 0
Diksha Angrej 1994 BOXING AND SPORTS CLUB KARNAL,INDIA, Indien 64 Senior A Dam 0
    Madeleine Angelsen 1998 Vestby IL - boxing, Norway 64 Senior A Dam 183
    Gardner Moore 1988 Lochend Boxing Club, Scottland 69 Senior A Dam 212
Kerry Davis 1997 Cheltenham KO boxing academy, England 69 Senior A Dam 0
    Carolyn Redmond 1991 TNT Boxing Academy , Canada 69 Senior A Dam 235
Jimoh Idayat Abimbola 1985 Team Lagos, Nigeria 69 Senior A Dam 0
    Janine Lellwitz 1986 Telekom Sport Lbeck e.V., Germany 69 Senior A Dam 50
    Laura Stevens 1989 Far Cotton, England 69 Senior A Dam 28
    Marianne Ahlborg 1991 Vänersborgs BK 69 Senior A Dam 121
    Lena Bertelsen 1991 BK Rollo, Denmark 69 Senior A Dam 265
Rajwinder Kaur Balinder Singh 1997 BOXING AND SPORTS CLUB KARNAL,INDIA, Indien 75 Senior A Dam 0
    Zabrina Holmstrm 1988 IF Göteborgs Team Box 75 Senior A Dam 176
Natalie Fagan 1989 Citadel Boxing, Canada 75 Senior A Dam 0
    Martine Kjartansdottir 1998 B 30, Norway 75 Senior A Dam 129
    Elena Narozanski 1986 nemesis, England 75 Senior A Dam 26
    Love Holgersson 1993 BK Swing 75 Senior A Dam 29
    Verena Verloop 1997 Boksteam Vargas , Holland 75 Senior A Dam 163
Marija Curran 1987 Beaver Boxing, Canada 81 Senior A Dam 0
Priyanka Kulwant Sing 1992 BOXING AND SPORTS CLUB KARNAL,INDIA, Indien 81+ Senior A Dam 0
    Lina Karlsson 1985 Djurgårdens IF 51 Senior B Dam 30
    Isra El - Braway 1988 All Stars, England 51 Senior B Dam 106
Faiza Mahadi 1996 All Stars, England 54 Senior B Dam 0
    Laura Stocker 1989 Boxteam Basel, Schweiz 57 Senior B Dam 197
    Zoe Koh 1979 Boxclub Basel, Schweiz 57 Senior B Dam 277
    Gaby Timar 1986 Boxclub Basel, Schweiz 57 Senior B Dam 124
Andrea Pettersson 1997 Skene Atletklubb 57 Senior B Dam 0
    Rosie Ratzer 1991 Gosport ABC, England 57 Senior B Dam 266
    Astrid-Johanna Grents 1998 Team Estonia, Estonia 57 Senior B Dam 95
    Katrine Steingrimsen 1991 Djurgårdens IF 60 Senior B Dam 130
    Natalia Lundstrm 1996 BK Revansch 60 Senior B Dam 268
    Linda Larsson 1997 IK Ymer 60 Senior B Dam 195
    Åshild Sörskår 1997 Vestby IL - boxing, Norway 64 Senior B Dam 10
    Rea Vrahasotakis 1988 Boxteam Basel, Schweiz 64 Senior B Dam 67
    Johanna Persson 1995 Ystads SK 64 Senior B Dam 174
    Gina Brogren 1983 Ystads SK 69 Senior B Dam 193
    Mona Husac 1992 BK Rebell 69 Senior B Dam 279
    Hannah Shield 1987 Birtley ABC, England 69 Senior B Dam 107
    Alexandra Romlin 1999 BK Hammaren 69 Senior B Dam 175
    Danielle Allsop 1999 Northwest Region ABA, England 69 Senior B Dam 177
    Ella Harris 1988 Miguels ABC, England 48 Senior C Dam 165
    Julia Magalhaes 1997 Rounds Academy , Portugal 48 Senior C Dam 205
    Madeleine Finnstrm 1999 Örebro BK 51 Senior C Dam 226
    Tnia Pires 1988 Rounds Academy , Portugal 51 Senior C Dam 185
    Linn Sandstrm 1991 Bondi Boxing club, Australia 51 Senior C Dam 138
    Cristina Planas 1992 LEFT HOOK ABC, England 51 Senior C Dam 80
    Ellen Karlsson 1996 Hammarby IF Boxning 57 Senior C Dam 244
    Leonor Agostinho 1985 Rounds Academy , Portugal 57 Senior C Dam 167
    Ronja Grndahl 1999 IF Göteborgs Team Box 57 Senior C Dam 134
    Nina Pollmanns 1995 Box-Club Nordend Offenbach, Germany 57 Senior C Dam 152
    Valeria Soldano 1985 Elite boxing Club, Italy 57 Senior C Dam 32
    Alva Magnusson 1999 Uddevalla BK 57 Senior C Dam 104
    Daniela Carrio 1998 Rounds Academy , Portugal 57 Senior C Dam 58
    Klara Rickardsson 1996 Hammarby IF Boxning 60 Senior C Dam 3
Anastasia Ivanova 1999 Team Estonia, Estonia 60 Senior C Dam 0
    Ea Gutzeit 1999 Schleswig- Holstein & Hamburg, Germany 60 Senior C Dam 228
    Emelie Augustsson 1991 Bulldog Training Center 60 Senior C Dam 216
    Elise Finstad 1992 Horten Bokseklubb, Norway 60 Senior C Dam 146
    Nana Friis 1990 CIK, Denmark 60 Senior C Dam 231
    Marika Broman 1981 BK30 Motala 60 Senior C Dam 17
    Bente A. Bjrnevold 1998 B 30, Norway 60 Senior C Dam 48
Shabia Mushtaq 1997 Tnsberg kc, Norway 60 Senior C Dam 0
    Anna Frisell 1986 Djurgårdens IF 64 Senior C Dam 87
    Michaela Lindfors 1999 Viktorija BK - Falköping 64 Senior C Dam 219
    Anya Hortensia Bjerke 1990 Horten Bokseklubb, Norway 64 Senior C Dam 101
    Anna-Klara Norlin 1994 Hisingens BK 64 Senior C Dam 140
    Sandra Mohammadzadeh 1999 BK Hammaren 64 Senior C Dam 233
    Nicolina Ernstrm Nilsson 1991 BK Kungälv 64 Senior C Dam 91
    Elin Johansson 1994 Valhall BK 69 Senior C Dam 116
    Jullie Holte 1999 Jessheim Bokseklubb, Norway 69 Senior C Dam 114
    Ida Wahlmann Iversen 1998 Fighter Bokseklubb, Norway 69 Senior C Dam 47
    Carolina Vinefur 1996 NBK Akilles 69 Senior C Dam 220
    Anja Kjller Hj 1979 Jyllinge Box Team, Denmark 69 Senior C Dam 273
    Linn Jansson 1994 Djurgårdens IF 69 Senior C Dam 131
    Anna Jenni 1994 Boxteam Basel, Schweiz 69 Senior C Dam 241
    Katrine Olsson 1994 CIK, Denmark 69 Senior C Dam 199
Jenny Kirkevold 1999 Tnsberg kc, Norway 75 Senior C Dam 0
    Cynthia Glauser 1997 Fight Right Biel/Bienne, Schweiz 81 Senior C Dam 147
    Emma Glansin 1984 Skene Atletklubb 81 Senior C Dam 201
Erica Martinsson 1987 Bulldog Training Center 81 Senior C Dam 0
Federica De Simone 1988 Elite boxing Club, Italy 81+ Senior C Dam 0
Kozlova Daria 2000 Team russia, Russia 48 Junior A Dam 0
    Daina Moorehouse 2001 Leinster, Ireland 48 Junior A Dam 150
    julie Madsen 2000 Høje Taastrup, Denmark 48 Junior A Dam 24
    Karolina Delmaczynska 2001 Box-Club Nordend Offenbach, Germany 48 Junior A Dam 253
    Rim Bennama 2001 Team France, France 48 Junior A Dam 170
    Anabelle Bruun 2001 Tnsbergkameratene, Norway 51 Junior A Dam 172
    Johanna Wonyou 2000 Team France, France 51 Junior A Dam 37
    Sharapova Liubov 2000 Team russia, Russia 51 Junior A Dam 69
    Hanna Lakotar 2001 Team Hungary, Hungary 51 Junior A Dam 73
    Jeyssa Marcel 2001 Team France, France 54 Junior A Dam 1
    Bettina Kiss 2001 Team Hungary, Hungary 54 Junior A Dam 281
    Jessica Triebelov 2001 Boxing club Triebel, Slovakia 57 Junior A Dam 264
    Jekaterina Marčenko 2001 IN-FIGHT, Latvia 57 Junior A Dam 166
    Oyuntsetsey Yesugen 2001 Ulaanirves Boxing Club, Mongolia 57 Junior A Dam 280
    Itza Pabonreyes 2000 IF Linnea 57 Junior A Dam 75
Veronica Villas 2000 Team Hungary, Hungary 57 Junior A Dam 0
    Enkhbaatar Munkhkhuslen 2000 Ulaanirves Boxing Club, Mongolia 60 Junior A Dam 278
    Katelyn Vanderlaan 2000 Waterloo regional Boxing academy, Canada 60 Junior A Dam 169
    Luca Hamori 2001 Team Hungary, Hungary 60 Junior A Dam 271
    Elise Saulescu 2000 BK Swing 60 Junior A Dam 76
    Cecilie Klle 2000 BK Rollo, Denmark 60 Junior A Dam 8
Rupinder Kaur Rajinder Singh 2000 BOXING AND SPORTS CLUB KARNAL,INDIA, Indien 60 Junior A Dam 0
    Ellis Hopkins 2000 City of Leicester abc , England 60 Junior A Dam 239
Charlie Cavanagh 2000 Saint John Golden Gloves, Canada 69 Junior A Dam 0
    Katelynn Phelan 2000 Leinster, Ireland 69 Junior A Dam 168
    Leslie Polynice 2001 Team France, France 69 Junior A Dam 112
    Nadine Dermody 2000 Leinster, Ireland 69 Junior A Dam 100
    Klaudia Lewadny 2000 Esbjerg, Denmark 75 Junior A Dam 236
    Aurora Kjekshus Reite 2000 B 30, Norway 75 Junior A Dam 137
    Jennifer Saravia 2001 BK Tiger 54 Junior B Dam 282
    Rebecca Larsen 2001 Skene Atletklubb 54 Junior B Dam 204
GIRAUD Maeva 2000 BOXING CLUB VOLVIC, France 54 Junior B Dam 0
    Abbie Doyle 2001 Enniskerry BC, Ireland 57 Junior B Dam 2
    Sascha Bgeskov 2001 Jyllinge Box Team, Denmark 57 Junior B Dam 108
    Mariana Martinho 2001 Rounds Academy , Portugal 60 Junior B Dam 263
    Linn Sellin Viksell 2000 Haninge BK 60 Junior B Dam 200
Leia Gonzalez Fedorow 2000 Haninge BK 64 Junior B Dam 0
    Claudia zgun 2000 BK Rapid 75 Junior B Dam 9
    Shannon Toure 2001 Team France, France 75 Junior B Dam 171
    Michelle emilie Heimdal 2001 Ulf-an, Norway 75 Junior B Dam 229
    Tallya Brillaux 2001 Team France, France 75 Junior B Dam 160
    Georgiana Diana Podaru 2000 Box-Club Nordend Offenbach, Germany 54 Junior C Dam 203
    rachel darcy 2001 swords, Ireland 54 Junior C Dam 153
    Maria do Mar Cavaleiro 2001 Rounds Academy , Portugal 54 Junior C Dam 180
    Macy Mckenna 2000 Birtley ABC, England 57 Junior C Dam 20
    Salma Friga 2001 Team France, France 57 Junior C Dam 36
    Crystal JASPARD 2000 R.O.Chateau-Thierry, France 57 Junior C Dam 34
    Caoime McHugh 2001 St Brigids boxing club, Ireland 69 Junior C Dam 6
    Georgia Williams 2001 Downend Police, England 69 Junior C Dam 173
    Felicia Liljenberg 2001 Gripen BK 69 Junior C Dam 240
    Julia Eriksson 2001 Uddevalla BK 69 Junior C Dam 52
    Janolin Rodin 2002 Leinster, Ireland 46 Ungdom A Dam 38
Natalia Johnstone 2002 Birtley ABC, England 46 Ungdom A Dam 0
    Bojana Gojkovic 2003 BK Budva, Montenegro 46 Ungdom A Dam 196
    Megan Bainbridge 2003 Brandon Boxing, England 46 Ungdom A Dam 194
    Lara Korus 2002 Box Club Kostheim 1960 e.V., Germany 48 Ungdom A Dam 40
    Saorise Morrissey 2002 Setanta bc, Ireland 48 Ungdom A Dam 127
    Lauryne Brankaer 2002 Team France, France 52 Ungdom A Dam 59
    Maria-Elena Avram 2003 Box-Club Nordend Offenbach, Germany 52 Ungdom A Dam 191
    Csenge Jozo 2003 Team Hungary, Hungary 52 Ungdom A Dam 64
    Mia Robins 2002 Leinster, Ireland 52 Ungdom A Dam 90
    Nikolīna Boķe 2003 IN-FIGHT, Latvia 52 Ungdom A Dam 143
    Victoria Sawazki 2003 TUS Aschaffenburg leider, Germany 54 Ungdom A Dam 51
    niamh fay 2002 swords, Ireland 54 Ungdom A Dam 157
Leona Surup 2002 NBK Akilles 57 Ungdom A Dam 0
    Emma Olsson 2002 BK Revansch 57 Ungdom A Dam 85
    Lorye Ruyer 2002 Team France, France 57 Ungdom A Dam 128
    Lauren Dempsey 2002 Ryston BC Newbridge, Ireland 57 Ungdom A Dam 49
    Jessica Pattinson 2002 Alnwick ABC, England 60 Ungdom A Dam 39
    Charlie Horgan 2002 Ryston BC Newbridge, Ireland 60 Ungdom A Dam 202
Ogunsemilore Cynthia Temitayo 2002 Team Lagos, Nigeria 60 Ungdom A Dam 0
    Kaitlyn Doyle 2003 St.brigids kildare, Ireland 70 Ungdom A Dam 113
    Jana Vill 2003 Team Estonia, Estonia 70 Ungdom A Dam 82
Aoife Durkin 2002 St.brigids kildare, Ireland 70 Ungdom A Dam 0
    sophie burke cahill 2003 tobar pheadair, Ireland 80 Ungdom A Dam 144
    Caoimhe Carthy 2002 St.brigids kildare, Ireland 80 Ungdom A Dam 78
    Maria Simonsen 2002 B 30, Norway 46 Ungdom B Dam 225
    Livie GARNIER 2002 R.O.Chateau-Thierry, France 46 Ungdom B Dam 126
Alyssa Rouleau 2003 Citadel Boxing, Canada 46 Ungdom B Dam 0
    Nina Geir 2002 Box Gym upercut, Germany 52 Ungdom B Dam 13
    Benedicte Frugaard Silden 2002 Tnsbergkameratene, Norway 52 Ungdom B Dam 125
    Kamila stlund 2002 Haninge BK 52 Ungdom B Dam 188
Nadja Ericsson 2002 Skene Atletklubb 54 Ungdom B Dam 0
    Zhera Milli 2003 BK Masen 54 Ungdom B Dam 210
    Silje Pedersen 2002 Jessheim Bokseklubb, Norway 54 Ungdom B Dam 118
    Sacha Hickey 2003 Fisher, England 54 Ungdom B Dam 255
    Michelle Jensen 2003 Esbjerg, Denmark 54 Ungdom B Dam 259
    Ingela rstavik Eikrem 2002 Moldekameratene Bokseklubb, Norway 63 Ungdom B Dam 254
    Thelma Sagerfeldt-Eskilsson 2002 BK Viljan 63 Ungdom B Dam 119
    Sophie Wright 2002 Birtley ABC, England 63 Ungdom B Dam 213
    Elin Pettersson 2002 Skene Atletklubb 63 Ungdom B Dam 251
    Emma Sejrup 2002 Nyborg BK, Denmark 66 Ungdom B Dam 214
    Tegan Farrell 2003 Leinster, Ireland 66 Ungdom B Dam 258
    Rebecca Ljunglöf 2002 Sundsvalls BK 66 Ungdom B Dam 245
    Synne Everi 2002 Jessheim Bokseklubb, Norway 70 Ungdom B Dam 35
    SANDRA MARQUES 2002 BOXERPA, Portugal 70 Ungdom B Dam 110
    Tilde Carvell Strecker 2002 Rdovre Bk, Denmark 70 Ungdom B Dam 141
    Ellouise Challenger 2002 Downend Police, England 70 Ungdom B Dam 227
    Jenny Simonsen 2004 B 30, Norway 38 Diplom A Dam 120
    MAVEL Alyssa 2005 BOXING CLUB VOLVIC, France 38 Diplom A Dam 89
    Mei-Li Folk 2005 Boxring Condor Limburg, Germany 38 Diplom A Dam 117
    GARDARIN Lina 2004 BOXING CLUB VOLVIC, France 42 Diplom A Dam 45
    Jade Huggins 2004 Hoddesdon boxing academy, England 42 Diplom A Dam 151
    Robyn Murran 2004 St.brigids kildare, Ireland 46 Diplom A Dam 62
    Mirjam Pedersen 2004 Jessheim Bokseklubb, Norway 46 Diplom A Dam 189
    Elin Ringkvist 2004 Gripen BK 46 Diplom A Dam 155
    Kornerlia Jonas 2004 Team Hungary, Hungary 46 Diplom A Dam 103
    Mckenzie Kenny 2004 Ryston BC Newbridge, Ireland 48 Diplom A Dam 249
    Cajsa Rydberg 2003 Gripen BK 48 Diplom A Dam 109
    Lorena Osmanaj 2004 Ulf-an, Norway 48 Diplom A Dam 242
    Christina Leirbakken 2005 Moss BK, Norway 52 Diplom A Dam 267
    Vanessa Lander Saffour 2003 Halmstad BS 52 Diplom A Dam 33
    Jessica Black 2004 BK Rollo, Denmark 52 Diplom A Dam 275
    Liv Hkerud 2003 Halmstads AIS 52 Diplom A Dam 27
    Kaci Crowley 2004 Erne Boxing Club, Ireland 57 Diplom A Dam 178
    Sara Melgrd 2004 Gran Bk, Norway 57 Diplom A Dam 92
    Alexandra Kozar 2005 Esbjerg, Denmark 57 Diplom A Dam 247
    Naltina Wenneck 2004 Tnsbergkameratene, Norway 57 Diplom A Dam 43
    Signe Lindfors 2004 IF Linnea 57 Diplom A Dam 68
    Tine Tolefsen 2004 Jessheim Bokseklubb, Norway 57 Diplom A Dam 41
    Chelsea McDonagh 2004 St.brigids kildare, Ireland 60 Diplom A Dam 60
    Nora Louise Johannessen 2004 B 30, Norway 60 Diplom A Dam 79
    Lucin Srp 2004 NBK Akilles 60 Diplom A Dam 206
    Natalie zgun 2004 BK Rapid 63 Diplom A Dam 74
    Sunniva Hofstad 2004 B 30, Norway 63 Diplom A Dam 4
    Vera Person Donkersloot 2003 Haninge BK 66 Diplom A Dam 272
    Winnie McDonagh 2004 Neilstown Boxing Club, Ireland 66 Diplom A Dam 186
    Ajlina Bucaliu 2003 Angered BC 66 Diplom A Dam 187
Anouska Freeman 2004