logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Sydsvenska �ppna M�sterskapen 14-15/4 2018  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2018-04-12
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-DB 36 kg 1/2 Röd David Ardemalm Helsingborgs BK Röd 2-1 (30-28)
        Blå Elliott Veng Olesen Køge BK   -
3 M-DB 36 kg 1/2 Röd Hugo härstedt Höllvikens BK Röd 3-0 (28-26)
        Blå Angelo Dobreva KFUM Fight Zone   -
17 M-DA 50 kg 1/2 Röd Younas Khalil Køge BK   -
        Blå Hamid Samraoui Malmö BK Blå 3-0 (30-24)
23 M-DA 60 kg 1/2 Röd Simon Larsson Nova BK   -
        Blå Ulpian Kastrati BK Fox Blå 2-1 (27-25)
29 M-UB 60 kg 1/2 Röd Hadi Hadrous Malmö BK Röd 3-0
        Blå Viktor Råstedt Höllvikens BK   -
41 M-JB 56 kg 1/2 Röd Abdullah Qayomi Redbergslids BK   -
        Blå Daniyal Syed KFUM Fight Zone Blå 3-0
43 M-JB 64 kg 1/2 Röd Mohammed EL-Zein GAK Enighet Röd 2-1
        Blå Magnus Eisense slagelse bokse klub   -
5 M-DB 36 kg 1/1 Röd David Ardemalm Helsingborgs BK   -
        Blå Hugo härstedt Höllvikens BK Blå 3-0 (29-27)
7 M-DB 46 kg 1/1 Röd Odai Abdulkhalek BK Revansch Röd 2-1 (25-25)
        Blå Axel Härstedt Höllvikens BK   -
9 M-DB 48 kg 1/1 Röd Nick Zulawinski Höllvikens BK Röd 3-0 (30-26)
        Blå Axel Ravnsborg Køge BK   -
49 W-SA 60 kg 1/2 Röd Ditte Frostholm Hoeje Taastrup BK Röd RSC 3
        Blå Tilde Fallstrm Redbergslids BK   -
51 M-SC 69 kg 1/2 Röd Dino Negasi Redbergslids BK   -
        Blå Khal Mohammad Ronneby BT Blå 3-0
11 M-DB 50 kg 1/1 Röd Gino Galyas KFUM Fight Zone   -
        Blå Krisztian Nileborg Höllvikens BK Blå 2-1 (30-28)
13 M-DB 52 kg 1/1 Röd Mohammed Fakhro Trelleborg Boxning Academy BC   -
        Blå Arion Kahrimani Halmstad BS Blå 3-0 (26-21)
15 M-DA 48 kg 1/1 Röd Alexander Strm Redbergslids BK Röd 3-0 (29-24)
        Blå Stefan Cincarevic GAK Enighet   -
31 M-UB 63 kg 1/1 Röd Mohammad Ali Amani BK Fox   -
        Blå Zubin Rashidi BK Värend Blå RSC 3
35 W-JC 54 kg 1/1 Röd Emma Hansen Kalundborg ABK Röd RSCI 1
        Blå Johanna Hohenstein IK Ymer   -
33 M-UA 63 kg 1/1 Röd Sirach Zein BK Fox   -
        Blå Mikkel Bruun Jyllinge Box Team Blå 3-0
55 M-SB 60 kg 1/1 Röd Hasan Atay Halmstad BS Röd 2-1
        Blå Sami Atayi BK Revansch   -
19 M-DA 50 kg 1/1 Röd Jonathan Nordkrog Jyllinge Box Team Röd 2-1 (30-28)
        Blå Hamid Samraoui Malmö BK   -
21 M-DA 54 kg 1/1 Röd Alfred Thorn BK Revansch   -
        Blå Adel Fakhro BK Fox Blå 3-0 (29-22)
25 M-DA 60 kg 1/1 Röd Noel Gabor Ystads SK Röd 3-0 (27-24)
        Blå Ulpian Kastrati BK Fox   -
27 M-DA 75 kg 1/1 Röd Khaled Fakhro Höllvikens BK   -
        Blå andrew bui Nova BK Blå 3-0 (28-25)
37 W-JC 57 kg 1/1 Röd Sascha Bgeskov Jyllinge Box Team Röd RSC 1
        Blå Fatuma Sharif Malmö BK   -
39 M-JC 56 kg 1/1 Röd Sumeel Ejaz Gladsaxe BK   -
        Blå Reza Qalandari BK Puma Blå AB
45 M-JB 69 kg 1/1 Röd Louie Dickelmann slagelse bokse klub Röd 3-0
        Blå Valton Kastrabi BK Fox   -
47 W-SC 69 kg 1/1 Röd Anja Kjøller Høj Jyllinge Box Team Röd 2-1
        Blå Ramona Wegener Hammerbrook gym Hamburg   -
53 M-SC 75 kg 1/1 Röd Sad Krkic Halmstad BS Röd 3-0
        Blå Kossein Mirzai BK Värend   -
57 M-SA 75 kg 1/1 Röd Ajet Jusufi Ronneby BT   -
        Blå Allan Malla Malmö BK Blå 3-0
59 W-UB 54 kg 1/1 Röd Liv Hökerud Halmstads AIS Röd 3-0
        Blå Katarzyna Siwek Ystads SK   -
61 M-UB 60 kg 1/1 Röd Khaled Daabas Malmö BK    
        Blå Hadi Hadrous Malmö BK    
63 M-JC 64 kg 1/1 Röd Ahmed Mohamed Malmö BK   -
        Blå Feda Husach Ystads SK Blå 3-0
65 M-JC 69 kg 1/1 Röd Nicola Matejic BK Fox Röd 3-0
        Blå Ahmadi Ezatolah Redbergslids BK   -
67 M-JC 81 kg 1/1 Röd Alireza Sharife BK Revansch   -
        Blå Alexandru Zorila Trelleborg Boxning Academy BC Blå no contest
69 M-JB 56 kg 1/1 Röd Mahmoud Moussa GAK Enighet   -
        Blå Daniyal Syed KFUM Fight Zone Blå 3-0
71 M-JB 64 kg 1/1 Röd Jakob Darwich GAK Enighet    
        Blå Mohammed EL-Zein GAK Enighet    
73 M-JB 75 kg 1/1 Röd Mohammad Alizada BK Fox Röd RSC 3
        Blå Martin Zivkovic Malmö BK   -
75 W-SC 57 kg 1/1 Röd Jasmine Terzic BK Fox Röd 2-1
        Blå Matilde Johansen slagelse bokse klub   -
77 W-SA 60 kg 1/1 Röd Jelena Jelic Malmö Boxing Center   -
        Blå Ditte Frostholm Hoeje Taastrup BK Blå 3-0
79 M-SC 69 kg 1/1 Röd Sami Chermiti Ystads SK   -
        Blå Khal Mohammad Ronneby BT Blå 2-1
81 M-SC 91+ kg 1/1 Röd Amer Hajdarevic Helsingborgs BK Röd KO
        Blå Andr Kron Ystads SK   -
83 M-SB 81 kg 1/1 Röd Ziad Osman BK Puma   -
        Blå Johannes Bjur Lunds BS Blå 3-0
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090