Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Sweden Box Cup 19-20/1 2013  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2013-01-17
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-JB 60 kg 1/2 Röd Ken Lindvall Timrå BK   -
        Blå Yohannes Berhane BK Dalen Blå 3-0
2 M-UB 50 kg 1/2 Röd Joseph Omari Upsala IF Röd 3-0
        Blå Mergim Ibishi Mjlby Boxing Team IF   -
15 M-DA 60 kg 1/4 Röd Ajat Sabitov Djurgårdens IF   -
        Blå Eric Nordn Hammarby IF Boxning Blå 3-0(27-23)
4 M-JB 60 kg 1/2 Röd Hamza Barka Hisingens BK Röd 2-1
        Blå Knutte Ottosson Timrå BK   -
5 M-UB 52 kg 1/2 Röd Isaak Ryden IF Göteborgs Team Box Röd 2-1
        Blå Anton Lööw-Åberg Bålsta BK   -
18 M-DA 60 kg 1/4 Röd Salaheidin Semmo IF Göteborgs Team Box   -
        Blå Allex Rydin Örebro BK Blå 2-1(29-25)
7 M-JB 69 kg 1/2 Röd Mariusz Gnas BK Dalen Röd 3-0
        Blå Siham Khan Djurgårdens IF   -
8 M-UB 54 kg 1/2 Röd Mustafa Asfour IF Göteborgs Team Box Röd 3-0
        Blå Andreas Eggan Trym IL   -
3 M-DB 36 kg 1/2 Röd Jashid Sarbani BK Rapid   -
        Blå Hampus Broman BS Tor Blå 3-0(32-28)
10 M-SA 64-1 kg 1/2 Röd Alban Kuci Tifa BC   -
        Blå Soheil Shahbazan Haninge BK Blå 2-1
11 M-UB 66 kg 1/2 Röd Elle Andeberg Hammarby IF Boxning   -
        Blå Daniel Semrell Upsala IF Blå 3-0
6 M-DB 42 kg 1/2 Röd Moltas Lundström IF Linnea Röd 3-0(32-23)
        Blå Emil Andersson Team Hallstahammar BK   -
13 M-SA 69-2 kg 1/2 Röd Ashkan Ghahramani IF Linnea   -
        Blå Nurbo Bozan IFK Linköping Blå 3-0
14 M-JC 64 kg 1/2 Röd Marcus Karlsson Mjlby Boxing Team IF Röd 3-0
        Blå Oscar Aminder Enköpings BK   -
9 M-DB 42 kg 1/2 Röd benjamin ryttersson Team Hallstahammar BK Röd 3-0(31-28)
        Blå Svante Qvannerstedt IF Linnea   -
16 M-SA 69-2 kg 1/2 Röd Mathias Sköld Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Alexander Sund Sundsvalls BK   -
17 M-JC 64 kg 1/2 Röd Mohammed Alamary Upsala IF   -
        Blå Azat Gorajev Enköpings BK Blå 3-0
12 M-DA 51 kg 1/2 Röd Samer Tabal Hammarby IF Boxning   -
        Blå Oscar Lööw-Åberg Bålsta BK Blå 2-1(34-32)
19 M-SA 69-1 kg 1/2 Röd Tim F.Korhola Bålsta BK   -
        Blå Martin Götesson Säters BK Blå 2-1
20 M-JC 69-2 kg 1/2 Röd Filip Revis Trym IL   -
        Blå Mousa Kouriah Tensta BK Blå 3-0
21 M-DA 60 kg 1/2 Röd Daniel Backman Morgongåva BK Röd 3-0(31-25)
        Blå Ismail Kurt Örebro BK   -
22 M-SA 75-3 kg 1/2 Röd Albert hsman IF Göteborgs Team Box   -
        Blå Erik Ledstrm Sundsvalls BK Blå 3-0
23 M-JC 69-1 kg 1/2 Röd Tim Vennberg Tärnsjö BK   -
        Blå Vegard Andersen B-30 Blå 3-0
24 M-DA 60 kg 1/2 Röd Eric Nordn Hammarby IF Boxning   -
        Blå Allex Rydin Örebro BK Blå 3-0(20-17)
25 M-SA 75-3 kg 1/2 Röd Loran Batti Upsala IF   -
        Blå Amir Smesem Hisingens BK Blå 3-0
26 M-JC 75 kg 1/2 Röd Mersad Skoric BK Falken   -
        Blå Samuel Narinock IF Linnea Blå 3-0
27 M-DA 70 kg 1/2 Röd William Gustafsson Eskilstuna BK Röd 3-0(38-25)
        Blå Albin Erlander Djurgårdens IF   -
28 M-SA 75-2 kg 1/2 Röd Sander Lauritsen BK Ringen   -
        Blå Ben Bodila Djurgårdens IF Blå 2-1
29 M-JC 75 kg 1/2 Röd Mohammed Aldiri Hisingens BK   -
        Blå Haval Yusef Memand Eskilstuna BK Blå DISQ
30 M-DA 70 kg 1/2 Röd Jakob Eriksmark Morgongåva BK Röd 3-0(30-25)
        Blå Oskar Sihlén IF Linnea   -
31 M-SA 75-2 kg 1/2 Röd Rocco Wadell Haninge BK Röd 2-1
        Blå Frank Östlund BK Älgen   -
32 W-SC 54 kg 1/2 Röd Linda Gustafsson Mjlby Boxing Team IF Röd 3-0
        Blå Sara Björk Guldstadens BK   -
33 W-DB 44 kg 1/1 Röd Emilia Filling BK Rapid   -
        Blå Amanda Lundström IF Linnea Blå 3-0(29-25)
34 M-SA 75-1 kg 1/2 Röd Emal Khan Nyköpings BS   -
        Blå Filip Deiaco BK Falken Blå 3-0
35 M-SC 60 kg 1/2 Röd Abdullsafar Besmellahi BK Stöten Röd 2-1
        Blå Asef Asefi Mjlby Boxing Team IF   -
36 M-DB 36 kg 1/1 Röd Erduvan Berisha Säters BK   -
        Blå Hampus Broman BS Tor Blå 2-1(29-29)
37 M-SA 81-2 kg 1/2 Röd Jesper Schinkler Haninge BK   -
        Blå Albin Albinsson IK Ymer Blå 3-0
38 M-SC 75-1 kg 1/2 Röd Rickard Rindemark Timrå BK   -
        Blå Axel Kll Mjlby Boxing Team IF Blå 3-0
39 M-DB 42 kg 1/1 Röd Moltas Lundström IF Linnea   -
        Blå benjamin ryttersson Team Hallstahammar BK Blå 2-1(30-29)
40 M-SA 91-2 kg 1/2 Röd Marcus Alberts Hammarby IF Boxning   -
        Blå Martin Axelsson IK Ymer Blå 2-1
41 W-UB 60 kg 1/1 Röd Johanna Tamasi Eskilstuna BK Röd 2-1
        Blå Mathilda Willner Tärnsjö BK   -
42 M-DB 51 kg 1/1 Röd Hugo Pettersson Mjlby Boxing Team IF Röd 3-0(29-25)
        Blå Monir Alasadi Visby BK   -
43 M-JB 60 kg 1/1 Röd Yohannes Berhane BK Dalen Röd 3-0
        Blå Hamza Barka Hisingens BK   -
44 M-UB 50 kg 1/1 Röd Sarwar Selar IF Göteborgs Team Box Röd 2-1
        Blå Joseph Omari Upsala IF   -
45 M-DA 42 kg 1/1 Röd Harris Carics Team Hallstahammar BK   -
        Blå Felix Flodin Vaggeryds BK Blå 3-0(39-27)
46 M-JB 69 kg 1/1 Röd Mathias Lindvall Hisingens BK   -
        Blå Mariusz Gnas BK Dalen Blå 3-0
47 M-UB 52 kg 1/1 Röd Antonio Svarts Upsala IF   -
        Blå Isaak Ryden IF Göteborgs Team Box Blå 3-0
48 M-DA 51 kg 1/1 Röd Alexander Isaksson BK Rapid Röd 3-0(33-32)
        Blå Oscar Lööw-Åberg Bålsta BK   -
49 M-JA 64 kg 1/1 Röd Bager Mohammadi IF Göteborgs Team Box Röd 2-1
        Blå Rasmus Broman BS Tor   -
62 M-JC 56 kg 1/1 Röd Daniel Mahajlovic IF Göteborgs Team Box   -
        Blå Anders Eggan Trym IL Blå 3-0
51 M-DA 57 kg 1/1 Röd Erik Johansson Morgongåva BK   -
        Blå Goran Azizi Eskilstuna BK Blå 2-1(32-32)
52 M-JA 69 kg 1/1 Röd Alexander Asmus Tifa BC Röd 3-0
        Blå Ali Yusefi Hammarby IF Boxning   -
71 M-JC 69-1 kg 1/1 Röd Mikael Carlsson BK Falken   -
        Blå Vegard Andersen B-30 Blå 3-0
54 M-DA 60 kg 1/1 Röd Daniel Backman Morgongåva BK Röd 3-0(34-29)
        Blå Allex Rydin Örebro BK   -
55 M-SB 60 kg 1/1 Röd Emanuel Issa Mjlby Boxing Team IF   -
        Blå Howshar Ahmed Majid Tensta BK Blå UPPG. R3
50 M-UB 54 kg 1/1 Röd Hassan Tanokhi Upsala IF   -
        Blå Mustafa Asfour IF Göteborgs Team Box Blå 3-0
57 M-DA 70 kg 1/1 Röd William Gustafsson Eskilstuna BK Röd 3-0(35-29)
        Blå Jakob Eriksmark Morgongåva BK   -
58 M-SB 81 kg 1/1 Röd Ahmed Ali BK Falken Röd RSC R2
        Blå Farboud Sadegh-Nejad Tensta BK   -
53 M-UB 57 kg 1/1 Röd Anton Kulppi/Svensson IF Göteborgs Team Box Röd 3-0
        Blå Tamim Azizi Djurgårdens IF   -
61 M-SA 56 kg 1/1 Röd Clay Jayson IFK Linköping Röd 2-1
        Blå Hikmat Azamov Visby BK   -
56 M-UB 60 kg 1/1 Röd Philip Kristiansen Mjlby Boxing Team IF   -
        Blå Yousef Adou IF Göteborgs Team Box Blå RSC R1
64 M-SA 64-2 kg 1/1 Röd Karzan Salim BK Örnen Röd 3-0
        Blå Gbese Bright Oskarshamns BK   -
59 M-UB 66 kg 1/1 Röd Emil Stor Team Hallstahammar BK   -
        Blå Daniel Semrell Upsala IF Blå 3-0
67 M-SA 64-1 kg 1/1 Röd Haithem Laamouz Narva BK Röd 2-1
        Blå Soheil Shahbazan Haninge BK   -
65 M-JC 64 kg 1/1 Röd Marcus Karlsson Mjlby Boxing Team IF   -
        Blå Azat Gorajev Enköpings BK Blå 2-1
70 M-SA 69-2 kg 1/1 Röd Nurbo Bozan IFK Linköping Röd 3-0
        Blå Mathias Sköld Bålsta BK   -
68 M-JC 69-2 kg 1/1 Röd Rauhmat Azamov Visby BK   -
        Blå Mousa Kouriah Tensta BK Blå 3-0
73 M-SA 69-1 kg 1/1 Röd Oliver Flodin Vaggeryds BK Röd WO
        Blå Martin Götesson Säters BK   -
74 M-JC 75 kg 1/1 Röd Samuel Narinock IF Linnea Röd 3-0
        Blå Haval Yusef Memand Eskilstuna BK   -
76 M-SA 75-3 kg 1/1 Röd Erik Ledstrm Sundsvalls BK   -
        Blå Amir Smesem Hisingens BK Blå 3-0
77 M-JC 81 kg 1/1 Röd Jacob Sahlin Bålsta BK   -
        Blå Abel Ibisevic Örebro BK Blå RSC R1
79 M-SA 75-2 kg 1/1 Röd Ben Bodila Djurgårdens IF   -
        Blå Rocco Wadell Haninge BK Blå 2-1
80 W-SC 54 kg 1/1 Röd Sandra Bergenstrle Tierps BK   -
        Blå Linda Gustafsson Mjlby Boxing Team IF Blå 2-1
82 M-SA 75-1 kg 1/1 Röd Johan Carlsson Hisingens BK Röd 2-1
        Blå Filip Deiaco BK Falken   -
83 W-SC 64 kg 1/1 Röd Tina Eliasson Mjlby Boxing Team IF Röd 3-0
        Blå Jannie Lehman Upsala IF   -
85 M-SA 81-2 kg 1/1 Röd Henrik Palosaari Sundsvalls BK   -
        Blå Albin Albinsson IK Ymer Blå 3-0
86 W-SC 69 kg 1/1 Röd Angelica Fält Guldstadens BK   -
        Blå Emma Johansson Mjlby Boxing Team IF Blå 2-1
88 M-SA 81-1 kg 1/1 Röd Amade Issufo Örebro BK   -
        Blå Adam Westlund BK Falken Blå 2-1
89 M-SC 60 kg 1/1 Röd Bahaeldn Alasadi Visby BK Röd 3-0
        Blå Abdullsafar Besmellahi BK Stöten   -
91 M-SA 91-2 kg 1/1 Röd Carl Jrneklint Oskarshamns BK   -
        Blå Martin Axelsson IK Ymer Blå KO R1
92 M-SC 69 kg 1/1 Röd Miled Aflas Mjlby Boxing Team IF Röd UPPG. R3
        Blå Kevin Hansen IF Linnea   -
94 M-SA 91-1 kg 1/1 Röd Robin Safar Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Ahmed Smesem Hisingens BK   -
95 M-SC 75-2 kg 1/1 Röd Måns Strömberg IF Linnea   -
        Blå Murborak Ali Upsala IF Blå UPPG. R1
98 M-SC 75-1 kg 1/1 Röd Christoffer Tiito Tierps BK   -
        Blå Axel Kll Mjlby Boxing Team IF Blå 3-0
101 M-SC 91 kg 1/1 Röd Gustav Nyman Saltsjöbadens IF   -
        Blå Even Ostmark Team Hallstahammar BK Blå 3-0
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090