logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Svenska Mästerskapen 5-8/12 2019  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2019-12-05
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-UA 57 kg 1/4 Röd Kevin Bohm Morgongåva BK Röd RSC 1
        Blå Godin Heo Arboga Boxningsklubb   -
3 M-UA 57 kg 1/4 Röd Leon Kalyun Majorna BK   -
        Blå Marco Alärd Skoftebyns AIS Blå WO
5 M-UA 57 kg 1/4 Röd Robin Lodin Sundsvalls BK   -
        Blå Denis Nikandrov KFUM Linköping Blå RSC 3
7 M-UA 63 kg 1/4 Röd Zinoviy Dragan Majorna BK Röd 4-1
        Blå Jonathan Johnsson Eskilstuna BK   -
9 M-UA 63 kg 1/4 Röd Noel Gabor Ystads SK Röd 3-2
        Blå Rashed Alnozemi Arboga Boxningsklubb   -
11 M-UA 70 kg 1/4 Röd Jecky Brandin BK Rapid   -
        Blå Emanuel Ryttersson Hallstahammar KF Blå 5-0
13 M-JA 56 kg 1/4 Röd Alan Zangana Hammarby IF Boxning   -
        Blå Muzammil Akbari IF Linnea Blå 5-0
15 M-JA 69 kg 1/4 Röd Peter Ahlberg Skoftebyns AIS Röd 5-0
        Blå Joel Jonsson Eskilstuna BK   -
17 M-JA 69 kg 1/4 Röd Alexander Aidan Haninge BK   -
        Blå Mohamed Zaka Redbergslids BK Blå 3-2
19 M-JA 69 kg 1/4 Röd Aiden De Aravjo Haninge BK   -
        Blå Zander Bergsten BK Ringen Blå 5-0
21 M-JA 69 kg 1/4 Röd Mujtaba Hasani IFK Umeå   -
        Blå Nassir Elvaz Guldstadens BK Blå 5-0
23 W-UA 57 kg 1/2 Röd Ebba Stahlberg NBK Akilles   -
        Blå Sipel Duna Nässjö BK Blå 5-0
25 W-UA 60 kg 1/2 Röd Natalie Özgun BK Rapid   -
        Blå Ajlina Bucaliu Majorna BK Blå 4-1
27 M-UA 57 kg 1/2 Röd Hugo Nilsson Sundsvalls BK   -
        Blå Kevin Bohm Morgongåva BK Blå RSC 2
29 M-UA 57 kg 1/2 Röd Marco Alärd Skoftebyns AIS Röd 3-2
        Blå Denis Nikandrov KFUM Linköping   -
31 M-UA 60 kg 1/2 Röd Hadi Hadrous Malmö BK   -
        Blå Tony Hansson BK Masen Blå 3-2
33 M-UA 60 kg 1/2 Röd Alexander Fredriksson Morgongåva BK Röd RSC 2
        Blå Alireza Yaghoubi Arboga Boxningsklubb   -
35 M-UA 63 kg 1/2 Röd Elias Nasi I 19 IF   -
        Blå Morad Ghulami Upsala IF Blå 5-0
37 M-UA 63 kg 1/2 Röd Zinoviy Dragan Majorna BK Röd 5-0
        Blå Noel Gabor Ystads SK   -
39 M-UA 70 kg 1/2 Röd Whilliam Striger Hammarby IF Boxning Röd 4-1
        Blå Gustav Brännström Sundsvalls BK   -
41 M-UA 70 kg 1/2 Röd Sebastian Johansson Djurgårdens IF   -
        Blå Emanuel Ryttersson Hallstahammar KF Blå 4-1
43 W-JA 54 kg 1/2 Röd Kamila Östlund Haninge BK Röd 5-0
        Blå Wida Chewali Djurgårdens IF   -
45 W-JA 57 kg 1/2 Röd Nazanin Rahimi Värnamo BK   -
        Blå Thelma Sagerfeldt-Eskilsson BK Viljan Blå wo
47 M-JA 56 kg 1/2 Röd Noah Nordby Kalmar BK   -
        Blå Daniyal Syed Föreningen Redline Blå 5-0
49 M-JA 56 kg 1/2 Röd Abel Michael Upsala IF   -
        Blå Muzammil Akbari IF Linnea Blå 5-0
51 M-JA 60 kg 1/2 Röd Timor Hassani Morgongåva BK   -
        Blå Danial Arshad Djurgårdens IF Blå ABD 3
53 M-JA 69 kg 1/2 Röd Peter Ahlberg Skoftebyns AIS Röd RSCI 1
        Blå Mohamed Zaka Redbergslids BK   -
55 M-JA 69 kg 1/2 Röd Zander Bergsten BK Ringen   -
        Blå Nassir Elvaz Guldstadens BK Blå 5-0
57 M-JA 75 kg 1/2 Röd Sam Svensson BK Revansch Röd 5-0
        Blå Fahd Ali Hussein Djurgårdens IF   -
59 M-JA 75 kg 1/2 Röd Jama Abdullahi Helge IF Boxning   -
        Blå Majd Alsafadi Hammarby IF Boxning Blå RSC 2
61 W-SA 51 kg 1/2 Röd Kateryna Pryshliak Narva BK   -
        Blå Atosa Lashgan KFUM Fight Zone Blå 5-0
63 W-SA 51 kg 1/2 Röd Tove Lundberg IFK Umeå Röd 5-0
        Blå Linn Sandström IF Linnea   -
65 W-SA 57 kg 1/2 Röd Helena Envall IF Linnea Röd 5-0
        Blå Katrin Mohebbi Narva BK   -
67 W-SA 69 kg 1/2 Röd Malena Hede Morgongåva BK   -
        Blå Anna Lindqvist KFUM Fight Zone Blå 3-2
69 W-SA 69 kg 1/2 Röd Erika Edblom Djurgårdens IF   -
        Blå Marianne Ahlborg Angered BC Blå 5-0
71 M-SA 56 kg 1/4 Röd Hafiz Merzai Kristianstads BK   -
        Blå Arsalan Dastparvar Narva BK Blå 4-1
73 M-SA 60 kg 1/4 Röd Nebil Ibrahim Upsala IF Röd 5-0
        Blå Mohammed Omar Sultani Härnö BK   -
75 M-SA 60 kg 1/4 Röd Muhammad Ali BK Viljan   -
        Blå Sherinagha Sadat Redbergslids BK Blå 5-0
77 M-SA 60 kg 1/4 Röd Paolo Magui BK Ringen Röd 5-0
        Blå Seyd Hassan Hosseini Örebro BK   -
79 M-SA 60 kg 1/4 Röd Mokhtar Ali Sakhizadha Sundsvalls BK   -
        Blå Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK Blå 5-0
81 M-SA 64 kg 1/4 Röd Yousef Adou Redbergslids BK   -
        Blå Milad Mazdak BK Ringen Blå 4-1
83 M-SA 64 kg 1/4 Röd Omar Massi Djurgårdens IF   -
        Blå Emil Harrysson BK Falken Blå 4-1
85 M-SA 64 kg 1/4 Röd Ali Aga Zamani Örebro BK   -
        Blå Hilal Saleh Redbergslids BK Blå 5-0
87 M-SA 69 kg 1/4 Röd Billy Lilljeqvist Bulldog Training Center Röd 5-0
        Blå Adolpe Sylva Halmstad BS   -
89 M-SA 69 kg 1/4 Röd John Jeppsson Rudell Majorna BK Röd 3-2
        Blå Markus Lövberg KFUM Fight Zone   -
91 M-SA 69 kg 1/4 Röd Ali Amanullah Yousufi Hammarby IF Boxning Röd 3-2
        Blå Sam Rahimy Majorna BK   -
93 M-SA 69 kg 1/4 Röd Yousef Kalash Guldstadens BK   -
        Blå Adel Belalia Djurgårdens IF Blå RSC 2
95 M-SA 75 kg 1/4 Röd Gustav Dahlström Eskilstuna BK   -
        Blå Ewaz Khalili Tensta BK Blå RSC 2
97 M-SA 75 kg 1/4 Röd Sad Krkic Halmstad BS   -
        Blå Erik Mendoza Djurgårdens IF Blå RSC 2
99 M-SA 81 kg 1/4 Röd Max Englund IFK Umeå   -
        Blå Liridon Nuha Hammarby IF Boxning Blå RSC 1
101 W-UA 54 kg 1/1 Röd Tova Porseby Guldstadens BK Röd 5-0
        Blå Cajsa Rydberg Gripen BK   -
103 W-UA 57 kg 1/1 Röd Zhera Milli BK Masen Röd 4-0
        Blå Sipel Duna Nässjö BK   -
105 W-UA 60 kg 1/1 Röd Lucin Surup NBK Akilles Röd 5-0
        Blå Ajlina Bucaliu Majorna BK   -
107 M-UA 50 kg 1/1 Röd Otman Alkaisi BK Köping   -
        Blå Melvin Zakholi Örebro BK Blå 5-0
109 M-UA 52 kg 1/1 Röd Melvin Yenioglu BK Rapid Röd 5-0
        Blå Samuel Veysi Haninge BK   -
111 M-UA 57 kg 1/1 Röd Kevin Bohm Morgongåva BK Röd 5-0
        Blå Marco Alärd Skoftebyns AIS   -
113 M-UA 60 kg 1/1 Röd Tony Hansson BK Masen   -
        Blå Alexander Fredriksson Morgongåva BK Blå 5-0
115 M-UA 63 kg 1/1 Röd Morad Ghulami Upsala IF Röd 5-0
        Blå Zinoviy Dragan Majorna BK   -
117 M-UA 66 kg 1/1 Röd Omar Qachar NBK Akilles Röd 5-0
        Blå Melker Nero Kristianstads BK   -
119 M-UA 70 kg 1/1 Röd Whilliam Striger Hammarby IF Boxning   -
        Blå Emanuel Ryttersson Hallstahammar KF Blå 5-0
121 M-UA 75 kg 1/1 Röd Ali Smesem Hisingens BK   -
        Blå Eddie Djärv Narva BK Blå 5-0
123 W-JA 54 kg 1/1 Röd Zahra Rahimi Värnamo BK   -
        Blå Kamila Östlund Haninge BK Blå RSC 2
125 W-JA 57 kg 1/1 Röd Emma Olsson BK Revansch   -
        Blå Thelma Sagerfeldt-Eskilsson BK Viljan Blå 5-0
127 W-JA 75 kg 1/1 Röd Ellinore Lövgren Hallin BK Tiger Röd 3-1
        Blå Rebecca Ljunglöf Sundsvalls BK   -
129 M-JA 56 kg 1/1 Röd Daniyal Syed Föreningen Redline   -
        Blå Muzammil Akbari IF Linnea Blå 3-0
131 M-JA 60 kg 1/1 Röd Kevin Scott Upsala IF Röd 5-0
        Blå Danial Arshad Djurgårdens IF   -
133 M-JA 64 kg 1/1 Röd Hampus Broman BS Tor Röd 5-0
        Blå Ibrahim Bakhtiari Hammarby IF Boxning   -
135 M-JA 69 kg 1/1 Röd Peter Ahlberg Skoftebyns AIS   -
        Blå Nassir Elvaz Guldstadens BK Blå 4-1
137 M-JA 75 kg 1/1 Röd Sam Svensson BK Revansch   -
        Blå Majd Alsafadi Hammarby IF Boxning Blå 3-2
139 M-JA 81 kg 1/1 Röd David Olsson BK Falken Röd 5-0
        Blå Mohammed Hannoun Upsala IF   -
141 M-JA 91 kg 1/1 Röd Adam Ben Naceur Haninge BK Röd 5-0
        Blå Ahmed Inegi Helge IF Boxning   -
143 M-SA 56 kg 1/2 Röd Erduan Berisha KFUM Linköping Röd wo
        Blå Hasrat Asatryan Guldstadens BK   -
145 M-SA 56 kg 1/2 Röd Alvin Warukaga BK30 Motala   -
        Blå Arsalan Dastparvar Narva BK Blå 4-0
147 M-SA 60 kg 1/2 Röd Nebil Ibrahim Upsala IF Röd 5-0
        Blå Sherinagha Sadat Redbergslids BK   -
149 M-SA 60 kg 1/2 Röd Paolo Magui BK Ringen Röd 3-2
        Blå Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK   -
151 M-SA 64 kg 1/2 Röd Robin Wesström BK Falken   -
        Blå Milad Mazdak BK Ringen Blå RSC 3
153 M-SA 64 kg 1/2 Röd Emil Harrysson BK Falken   -
        Blå Hilal Saleh Redbergslids BK Blå 3-2
155 M-SA 69 kg 1/2 Röd Billy Lilljeqvist Bulldog Training Center Röd 5-0
        Blå John Jeppsson Rudell Majorna BK   -
157 M-SA 69 kg 1/2 Röd Ali Amanullah Yousufi Hammarby IF Boxning   -
        Blå Adel Belalia Djurgårdens IF Blå RSCI 2
159 M-SA 75 kg 1/2 Röd Moltas Lundström IF Linnea Röd 4-0
        Blå Noor Yacko BK Köping   -
161 M-SA 75 kg 1/2 Röd Ewaz Khalili Tensta BK   -
        Blå Erik Mendoza Djurgårdens IF Blå 5-0
163 M-SA 81 kg 1/2 Röd Constantino Nanga Hammarby IF Boxning Röd 5-0
        Blå Viktor Olsson BK Falken   -
165 M-SA 81 kg 1/2 Röd Adam Belalia Djurgårdens IF   -
        Blå Liridon Nuha Hammarby IF Boxning Blå KO 1
167 M-SA 91 kg 1/2 Röd Alexander Bwambale Djurgårdens IF Röd 5-0
        Blå Genti Morina KFUM Fight Zone   -
169 M-SA 91+ kg 1/2 Röd Sakis Giotitsas AIK Boxningsförening   -
        Blå Nermin Hajdarpasic BK Rapid Blå wo
171 M-SA 91+ kg 1/2 Röd Goran Babic Djurgårdens IF   -
        Blå Kevin Jrlinge BK Kelly Blå 5-0
173 W-SA 51 kg 1/1 Röd Atosa Lashgan KFUM Fight Zone   -
        Blå Tove Lundberg IFK Umeå Blå 0-5
175 W-SA 54 kg 1/1 Röd Sandra Attermo Djurgårdens IF   -
        Blå Sara Svensson Skurups Kick o Boxningsklubb Blå 5-0
177 W-SA 57 kg 1/1 Röd Stephanie Thour Växjö BK Röd 3-2
        Blå Helena Envall IF Linnea   -
179 W-SA 60 kg 1/1 Röd Jenny Lundberg Narva BK   -
        Blå Agnes Alexiusson Värnamo BK Blå 5-0
181 W-SA 64 kg 1/1 Röd Elise Saulescu BK Swing   -
        Blå Rinna De Silva Örebro BK Blå 3-2
183 W-SA 69 kg 1/1 Röd Anna Lindqvist KFUM Fight Zone   -
        Blå Marianne Ahlborg Angered BC Blå 3-2
185 M-SA 52 kg 1/1 Röd Ismal Adian BK Kelly   -
        Blå Ali Resai Haninge BK Blå 1-4
187 M-SA 56 kg 1/1 Röd Erduan Berisha KFUM Linköping   -
        Blå Arsalan Dastparvar Narva BK Blå 0-5
189 M-SA 60 kg 1/1 Röd Nebil Ibrahim Upsala IF Röd 3-2
        Blå Paolo Magui BK Ringen   -
191 M-SA 64 kg 1/1 Röd Milad Mazdak BK Ringen Röd 4-1
        Blå Hilal Saleh Redbergslids BK   -
193 M-SA 69 kg 1/1 Röd Billy Lilljeqvist Bulldog Training Center   -
        Blå Adel Belalia Djurgårdens IF Blå 3-2
195 M-SA 75 kg 1/1 Röd Moltas Lundström IF Linnea   -
        Blå Erik Mendoza Djurgårdens IF Blå 1-4
197 M-SA 81 kg 1/1 Röd Constantino Nanga Hammarby IF Boxning   -
        Blå Liridon Nuha Hammarby IF Boxning Blå 0-5
199 M-SA 91 kg 1/1 Röd William Skoglund Djurgårdens IF   -
        Blå Alexander Bwambale Djurgårdens IF Blå 0-5
201 M-SA 91+ kg 1/1 Röd Nermin Hajdarpasic BK Rapid   -
        Blå Kevin Jrlinge BK Kelly Blå 1-4
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090