logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Stockholm Box Open 25-27/10 2019  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2019-10-23
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-UB 63 kg 1/2 Röd Zia Samadi Hammarby IF Boxning Röd RSC r2
        Blå Simon Larsson Nova BK   -
2 W-DC 44 kg 1/1 Röd Medina Zaman Haninge BK Röd 2-1 (27-27)
        Blå Nellie Nilsson AIK Boxningsförening   -
3 M-JC 56 kg 1/2 Röd James Paredes Stockholms AIF Röd RSC r2
        Blå Abybakr Hamidov Nova BK   -
4 W-DA 48 kg 1/1 Röd Marissa Ylenius ytkboxing Röd 3-0 (29-23)
        Blå Martina Palm IF Linnea   -
5 M-JC 69 kg 1/2 Röd Yusuf Idris Stockholms AIF   -
        Blå Semen Nalinkin Djurgårdens IF Blå 3-0
6 M-DB 42 kg 1/2 Röd Said Mamergov Haninge BK   -
        Blå Viggo Pettersson Hallstahammar KF Blå 3-0 (32-26)
7 M-JC 75 kg 1/2 Röd Mohamad Sara Sandvikens BK Hammaren Röd 3-0
        Blå Jakob Blom Hammarby IF Boxning   -
8 M-DB 42 kg 1/2 Röd Leon-Maximus Sarossy Djurgårdens IF Röd 3-0 (29-25)
        Blå Angelo Adamos AIK Boxningsförening   -
9 W-SC 51 kg 1/1 Röd Kateryna Pryshliak Narva BK   -
        Blå Nathalie Mattsson Hammarby IF Boxning Blå 2-1
12 M-DA 44 kg 1/2 Röd Mansor Mamergov Haninge BK   -
        Blå Noe Gahlin Hammarby IF Boxning Blå 1-2 (26-29)
11 W-SA 57 kg 1/2 Röd Sandra Attermo Djurgårdens IF   -
        Blå Ramla Ali Somalia Blå 3-0
14 M-DA 60 kg 1/4 Röd Ben Anderberg Hammarby IF Boxning   -
        Blå Elias Svensson Bålsta BK Blå 3-0 (26-32)
13 M-SC 60 kg 1/1 Röd Zakariye Khalif Hassan Hammarby IF Boxning   -
        Blå Reza Ibrahimi Narva BK Blå 0-3
16 M-DA 60 kg 1/4 Röd Hampus Hagström Hallstahammar KF   -
        Blå Samir Tursunov Sollentuna BK Blå 0-3 (28-23)
15 M-SC 64 kg 1/4 Röd Parsa Khaki Nova BK   -
        Blå Milad Budakhshi Hammarby IF Boxning Blå 1-2
18 M-DA 70 kg 1/2 Röd Abozar Amiri Hammarby IF Boxning Röd 3-0 (26-23)
        Blå Rafael Mironidis Botkyrka BK   -
17 M-UB 52 kg 1/1 Röd Ermas Yosief Simon Öbacka BK   -
        Blå Melvin Zakholi Örebro BK Blå 3-0
20 M-DA 70 kg 1/2 Röd Joel Svensson IF Linnea Röd 3-0 (24-18)
        Blå Ibi Nyassi Viipurin Nyrkkeilijät Finland   -
19 M-UB 63 kg 1/1 Röd Morad Ghulami Upsala IF   -
        Blå Zia Samadi Hammarby IF Boxning Blå 1-2
10 M-DB 50 kg 1/1 Röd Jamie Bronks IF Linnea   -
        Blå Neo Tered BK Köping Blå 1-2 (27-29)
21 M-JC 56 kg 1/1 Röd Omar Mujtabashams Djurgårdens IF   -
        Blå James Paredes Stockholms AIF Blå 2-1
22 W-UA 52 kg 1/1 Röd Cajsa Rydberg Gripen BK   -
        Blå Pia Järvinen ytkboxing Blå 3-0
23 M-JC 69 kg 1/1 Röd Raman Shamsbarhan Djurgårdens IF   -
        Blå Semen Nalinkin Djurgårdens IF Blå 1-2
38 M-DA 60 kg 1/2 Röd Elias Svensson Bålsta BK Röd 3-0 (30-26)
        Blå Samir Tursunov Sollentuna BK   -
25 M-JC 75 kg 1/1 Röd Fahd Ali Hussein Djurgårdens IF Röd 5-0
        Blå Mohamad Sara Sandvikens BK Hammaren   -
36 M-DA 60 kg 1/2 Röd Jimi Noioso ytkboxing Röd 3-0 (35-26)
        Blå Uno Enerskog Ottosson IF Linnea   -
27 W-SB 57 kg 1/1 Röd Natalie Radlovacki Djurgårdens IF   -
        Blå Katrin Mohebbi Narva BK Blå 0-3
24 M-DB 42 kg 1/1 Röd Viggo Pettersson Hallstahammar KF Röd 3-0 (30-27)
        Blå Leon-Maximus Sarossy Djurgårdens IF   -
29 M-JA 60 kg 1/1 Röd Alan Zangana Hammarby IF Boxning Röd 5-0
        Blå Danial Arshad Djurgårdens IF   -
26 M-DB 52 kg 1/1 Röd Nermin Krasnici Hallstahammar KF Röd 2-1 (30-28)
        Blå Kutay Barlak Haninge BK   -
31 M-JA 81 kg 1/1 Röd Majd Alsafadi Hammarby IF Boxning Röd 4-1
        Blå Mohammed Hannoun Upsala IF   -
28 M-DB 54 kg 1/1 Röd Florjan Fishti Botkyrka BK   -
        Blå Melvin Svensson IF Linnea Blå 3-0 (27-34
33 W-SA 57 kg 1/1 Röd Jonna Hakkarainen FIN   -
        Blå Ramla Ali Somalia Blå 4-1
30 M-DA 44 kg 1/1 Röd Mathias Loorits Porvoon Nyrkkeilyseura   -
        Blå Noe Gahlin Hammarby IF Boxning Blå 1-2 (31-31)
35 M-SC 64 kg 1/2 Röd Eric Stepps Eternity IF Röd 5-0
        Blå Murtaza Zamani Hammarby IF Boxning   -
32 M-DA 46 kg 1/1 Röd Belal Jeberah Hammarby IF Boxning   -
        Blå David Kadyrov Viipurin Nyrkkeilijät Finland Blå 1-2 (25-26)
37 M-SC 64 kg 1/2 Röd Christoffer Hansson Walli Eternity IF   -
        Blå Milad Budakhshi Hammarby IF Boxning Blå 4-1
34 M-DA 54 kg 1/1 Röd Morgan KÃ¥stedt IF Linnea Röd 3-0 (31-27)
        Blå Muhammad Mirjalolov Botkyrka BK   -
39 M-SB 64 kg 1/2 Röd Milca Munsi Mbu Djurgårdens IF   -
        Blå Ali Aga Zamani Örebro BK Blå DQ r3
40 M-DA 60 kg 1/1 Röd Jimi Noioso ytkboxing   -
        Blå Elias Svensson Bålsta BK Blå 0-3 (28-31)
41 M-SB 69 kg 1/2 Röd Gustav Tell Hammarby IF Boxning   -
        Blå Constantin Surugiu Hammarby IF Boxning Blå WO
42 M-DA 70 kg 1/1 Röd Abozar Amiri Hammarby IF Boxning Röd 3-0 (30-26)
        Blå Joel Svensson IF Linnea   -
43 M-SA 60 kg 1/1 Röd Arslan Khataev Porvoon Nyrkkeilyseura   -
        Blå Nebil Ibrahim Upsala IF Blå 2-3
45 M-SA 64 kg 1/2 Röd Emil Stor Hallstahammar KF   -
        Blå Modestas Zumuidina AIK Boxningsförening Blå 2-3
47 M-SA 91+ kg 1/2 Röd Jesper Pernand Ekström Öbacka BK Röd 4-1
        Blå Sakis Giotitsas AIK Boxningsförening   -
49 M-SA 91+ kg 1/2 Röd Goran Babic Djurgårdens IF Röd 4-1
        Blå Mohammed Al Ashiri Narva BK   -
51 M-SC 64 kg 1/1 Röd Eric Stepps Eternity IF Röd 3-2
        Blå Milad Budakhshi Hammarby IF Boxning   -
53 M-SC 69 kg 1/1 Röd Jameel Saeed Hammarby IF Boxning Röd 4-1
        Blå Pontus Hjälm Bålsta BK   -
55 M-SC 81 kg 1/1 Röd Karl Ljungdahl AIK Boxningsförening Röd 5-0
        Blå Sebastian Lundahl Eternity IF   -
57 M-SC 91 kg 1/1 Röd Lorens Ottosson Narva BK   -
        Blå Carl-Leon Andersson Sollentuna BK Blå 0-5
59 M-SB 60 kg 1/1 Röd Abbas Mohevi IF Linnea Röd 5-0
        Blå Ludwig Törnblom Stockholms AIF   -
61 M-SB 64 kg 1/1 Röd Seyd Hassan Hosseini Örebro BK   -
        Blå Ali Aga Zamani Örebro BK Blå WO
63 M-SB 69 kg 1/1 Röd Aqil Kazemi Hammarby IF Boxning Röd WO
        Blå Constantin Surugiu Hammarby IF Boxning   -
65 M-SB 75 kg 1/1 Röd Norton Rosengren Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Jonael Ghidey Stockholms AIF   -
67 M-SA 64 kg 1/1 Röd Emil Harrysson BK Falken   -
        Blå Modestas Zumuidina AIK Boxningsförening Blå 5-0
69 M-SA 91+ kg 1/1 Röd Jesper Pernand Ekström Öbacka BK   -
        Blå Goran Babic Djurgårdens IF Blå 0-5
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090