Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Nordiska Msterskapen 24-25/3 2012  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2012-03-23
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 W-JA 51 kg 1/1 Röd Tanya Karlsson Höllvikens BK Röd 5-0
        Blå Ina Marie Valmestadrd NOR   -
2 W-JA 54 kg 1/2 Röd Nicolina Jacobsson Skoftebyns AIS   -
        Blå Julia Ussik FIN Blå 5-0
3 W-JA 60 kg 1/1 Röd Emma Mntykentt FIN   -
        Blå Agnes Alexiusson Värnamo BK Blå 5-0
4 M-JA 49 kg 1/1 Röd Ali Srour NOR Röd 5-0
        Blå Gahzwan Haidar Skarpnäcks BK   -
5 M-JA 52 kg 1/2 Röd Roni Eho Tampere Boxing Association   -
        Blå Hadi Srour Tönsbergkamraterna Blå RSC R3
6 M-JA 52 kg 1/2 Röd Ali Resai Narva BK   -
        Blå Frederik Jensen Pandrup BK Blå 20-16
7 M-JA 56 kg 1/2 Röd Omar Abdul-Majid Fenix Budo & Kampsports förening Röd 18-11
        Blå Niazz Ahmadi Tampere Boxing Association   -
8 M-JA 64 kg 1/2 Röd Salavat Khatujev NOR Röd 20-9
        Blå Walid Aldalal Hisingens BK   -
9 M-JA 75 kg 1/2 Röd Mike Adelholm Esbjerg   -
        Blå Sahand Tavakoli BK Tiger Blå 21-14
10 M-JA 81 kg 1/2 Röd Besnik Ali DEN   -
        Blå Hampus Henriksson IF Göteborgs Team Box Blå 13-12
11 W-SA 51 kg 1/2 Röd Shipra Engelke Malmö Boxing Center Röd 28-8
        Blå Camilla Johansen Hamar bokseklubb   -
12 W-SA 54 kg 1/2 Röd Linnea Strandell Djurgårdens IF Röd 24-12
        Blå Jenna Puurunen Järvenpään Kehäkarhut   -
13 W-SA 54 kg 1/2 Röd Shora Rezaie rnulf IL   -
        Blå Juliana Söderström Botkyrka BK Blå 19-16
14 W-SA 57 kg 1/2 Röd Emilia Skriko FIN   -
        Blå Sarah Mahfoud DEN Blå 8-6
15 W-SA 57 kg 1/2 Röd Helena Envall IF Linnea Röd 19-18
        Blå Britt Janne Mardal NOR   -
16 W-SA 60 kg 1/2 Röd Diana Nadim DaBU   -
        Blå Helena Falk BK Örnen Blå 19-12
17 W-SA 60 kg 1/2 Röd Fam Elgan NOR   -
        Blå Mira Potkonen FIN Blå 21-13
18 M-SA 60 kg 1/2 Röd Redouane Kaya Narva BK Röd 20-12
        Blå Martin Kvikstad Reppen NOR   -
19 M-SA 64 kg 1/2 Röd Anthony Yigit Skarpnäcks BK Röd 21-6
        Blå Stian Thorstensen Oslo BK   -
20 M-SA 69 kg 1/2 Röd Alexander Zaneski NOR   -
        Blå Carsten Hammer Srensen DEN Blå 26-11
21 M-SA 69 kg 1/2 Röd Jarkko Ojapalo FIN Röd 19-10
        Blå Josef Chedika Haninge BK   -
22 M-SA 91 kg 1/2 Röd Yusuf Omar IF Göteborgs Team Box Röd 24-13
        Blå Reza Farahnak DEN   -
23 M-SA 91 kg 1/2 Röd Kolbeinn Kristinsson ISL   -
        Blå Daniel Czekaljo Oslo BK Blå 20-6
24 W-JA 54 kg 1/1 Röd Mariam Wahab DEN   -
        Blå Julia Ussik FIN Blå 17-5
25 W-JA 69 kg 1/1 Röd Jasmine Nilsson Höllvikens BK Röd 18-8
        Blå Emmi Nordlund FIN   -
26 M-JA 52 kg 1/1 Röd Hadi Srour Tönsbergkamraterna   -
        Blå Frederik Jensen Pandrup BK Blå 19-8
27 M-JA 56 kg 1/1 Röd Lyad Snounou DEN   -
        Blå Omar Abdul-Majid Fenix Budo & Kampsports förening Blå 21-17
28 M-JA 60 kg 1/1 Röd Bager Mohammadi IF Göteborgs Team Box   -
        Blå Henrik Enroth FIN Blå 15-12
29 M-JA 64 kg 1/1 Röd Samuel Jarrar BK Falken   -
        Blå Salavat Khatujev NOR Blå 17-9
30 M-JA 69 kg 1/1 Röd Antti Heitala FIN Röd 18-12
        Blå Oliver Flodin BK Ringen   -
31 M-JA 75 kg 1/1 Röd Loran Batti Upsala IF Röd 17-10
        Blå Sahand Tavakoli BK Tiger   -
32 M-JA 81 kg 1/1 Röd Joakim Sliwa B-30   -
        Blå Hampus Henriksson IF Göteborgs Team Box Blå 16-15
33 W-SA 48 kg 1/1 Röd Lotta Loikkanen FIN   -
        Blå Elin Rönnlund Haninge BK Blå 22-9
34 W-SA 51 kg 1/1 Röd Hanne Mkinen FIN   -
        Blå Shipra Engelke Malmö Boxing Center Blå 22-12
35 W-SA 54 kg 1/1 Röd Linnea Strandell Djurgårdens IF   -
        Blå Juliana Söderström Botkyrka BK Blå 23-17
36 W-SA 57 kg 1/1 Röd Sarah Mahfoud DEN Röd 27-13
        Blå Helena Envall IF Linnea   -
37 W-SA 60 kg 1/1 Röd Helena Falk BK Örnen   -
        Blå Mira Potkonen FIN Blå 24-17
38 W-SA 64 kg 1/1 Röd Patricia Berghult Höllvikens BK Röd 18-12
        Blå Cecilia Nilsson Team Finland   -
39 M-SA 60 kg 1/1 Röd Lasse Seppl FIN   -
        Blå Redouane Kaya Narva BK Blå 19-10
40 M-SA 64 kg 1/1 Röd Walid Ali DEN   -
        Blå Anthony Yigit Skarpnäcks BK Blå 28-13
41 M-SA 69 kg 1/1 Röd Carsten Hammer Srensen DEN Röd 14-8
        Blå Jarkko Ojapalo FIN   -
42 M-SA 75 kg 1/1 Röd Amir Smesem Hisingens BK   -
        Blå Martin Pedersen Esbjerg Blå RSC R1
43 M-SA 91 kg 1/1 Röd Yusuf Omar IF Göteborgs Team Box Röd 25-15
        Blå Daniel Czekaljo Oslo BK   -
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090