logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Mellansvenska Msterskapen 27-28/5 2017  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2017-05-27
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
Ring B
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
2 W-DA 63 kg 1/2 Röd Natalie Özgun BK Rapid Röd 3-0
        Blå Leona Surup NBK Akilles   -
6 M-DC 40 kg 1/2 Röd Hugo Sternberg IF Linnea   -
        Blå Ashab Tabujev Morgongåva BK Blå 3-0
10 M-DB 30 kg 1/2 Röd Neo vis BK Dalen Röd 2-1
        Blå Jazan Oukla Upsala IF   -
16 M-DB 42 kg 1/2 Röd Denis Nikandrov Haninge BK   -
        Blå Mohammed Taha BK Rapid Blå 2-1
30 M-DA 50 kg 1/2 Röd Sam Olsson Narva BK   -
        Blå Yusef Abdo Upsala IF Blå 3-0
36 M-DA 54 kg 1/2 Röd Alan Zangana BK Örnen Röd 3-0
        Blå Simon Almbark Botkyrka BK   -
38 M-DA 54 kg 1/2 Röd Kevin Bohm Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Abel Michael Upsala IF   -
42 M-DA 57 kg 1/2 Röd Lukas Tateladze Upsala IF   -
        Blå Eddie Djärv Guldstadens BK Blå 2-1
46 M-DA 60 kg 1/2 Röd Mohammed Akaev Upsala IF   -
        Blå Josef Noyan Botkyrka BK Blå 3-0
50 M-DA 63 kg 1/2 Röd Zekeriyahan Delen Haninge BK Röd 3-0
        Blå Jecky Brandin BK Rapid   -
52 M-DA 63 kg 1/2 Röd Emin Nuriyev Guldstadens BK Röd 3-0
        Blå Artur Kartshikyan Eskilstuna BK   -
4 W-DA 63 kg 1/1 Röd Lucin Sürüp NBK Akilles   -
        Blå Natalie Özgun BK Rapid Blå 3-0
8 M-DC 40 kg 1/1 Röd Maximilliam Nygård IF Linnea   -
        Blå Ashab Tabujev Morgongåva BK Blå 2-1
12 M-DB 30 kg 1/1 Röd Alvar Åkerlund Botkyrka BK   -
        Blå Neo vis BK Dalen Blå 3-0
14 M-DB 40 kg 1/1 Röd Zhovlonbek Yuldashev Haninge BK   -
        Blå Noe Gahlin IF Linnea Blå 3-0
18 M-DB 42 kg 1/1 Röd Malte Svensson Värnamo BK   -
        Blå Mohammed Taha BK Rapid Blå 3-0
20 M-DB 52 kg 1/1 Röd Marcel Schazewich Hammarby IF Boxning   -
        Blå Maeid Hussain Upsala IF Blå 3-0
22 M-DB 54 kg 1/1 Röd Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Emil Åhs BK Rapid   -
24 M-DB 57 kg 1/1 Röd Mark Khamraev Antares BK Röd 2-1
        Blå Ibrahim Echelchi Hammarby IF Boxning   -
26 M-DB 63 kg 1/1 Röd Jonathan Johnsson Eskilstuna BK   -
        Blå Felix Lindström IF Linnea Blå 2-1
28 M-DA 42 kg 1/1 Röd Antonio Karlsson Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Hares Temur BK Dalen   -
32 M-DA 50 kg 1/1 Röd Alexander Fredriksson Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Yusef Abdo Upsala IF   -
34 M-DA 52 kg 1/1 Röd Gigi Zardiashvili Antares BK   -
        Blå Emanuel Mavica Ryttersson Hallstahammar KF Blå 3-0
40 M-DA 54 kg 1/1 Röd Alan Zangana BK Örnen   -
        Blå Kevin Bohm Morgongåva BK Blå 3-0
44 M-DA 57 kg 1/1 Röd Charbel Hanna BK Rapid   -
        Blå Eddie Djärv Guldstadens BK Blå 3-0
48 M-DA 60 kg 1/1 Röd Albin Günultas BK Falken   -
        Blå Josef Noyan Botkyrka BK Blå 3-0
54 M-DA 63 kg 1/1 Röd Zekeriyahan Delen Haninge BK Röd 3-0
        Blå Emin Nuriyev Guldstadens BK   -
56 M-DA 70 kg 1/1 Röd Genadi Gasharashvili Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Amir Tourabi Djurgårdens IF   -
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090