logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Mellansvenska Mästerskapen 2019 18-19/5 2019  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2019-05-16
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 W-UB 52 kg 1/1 Röd Tova Porseby Guldstadens BK Röd 2-1
        Blå Cajsa Rydberg Gripen BK   -
10 M-DB 42 kg 1/4 Röd Elias Chamoun NBK Akilles   -
        Blå Ivan Skillfeldt Värnamo BK Blå 24-29
3 M-UB 60 kg 1/2 Röd Morad Ghulami Upsala IF Röd RSC-I
        Blå Danish Ali Ehangezi Sollentuna BK   -
12 M-DB 42 kg 1/4 Röd Shahab Amir Morgongåva BK Röd 27-31
        Blå Alex Tryggstad BK30 Motala   -
5 M-UB 63-2 kg 1/1 Röd Orgito Fishti Botkyrka BK Röd 3-0
        Blå Kevin Hedman BK Tiger   -
14 M-DB 42 kg 1/4 Röd Keziah Sseremba Eskilstuna BK Röd 23-29
        Blå David Branmefors Bålsta BK   -
7 M-UB 63-1 kg 1/2 Röd Theodor Rishic Upsala IF   -
        Blå Jonathan Johnsson Eskilstuna BK Blå 3-0
2 M-DC 36 kg 1/2 Röd Leo Sabani BK Kelly Röd 2-1
        Blå Daniialbek Gadzhiev Haninge BK   -
9 M-UB 63-1 kg 1/2 Röd Rashed Alnozemi Arboga Boxningsklubb   -
        Blå Albion Kelmendi Haninge BK Blå 3-0
4 M-DC 40 kg 1/2 Röd Samir Sharifov Tensta BK Röd 3-0
        Blå Noel Sundblad NBK Akilles   -
11 M-UB 75 kg 1/2 Röd Genadi Gusharashvili Haninge BK Röd 2-1
        Blå Eddie Djärv Guldstadens BK   -
6 M-DB 36 kg 1/2 Röd Malte Björk BK Kelly   -
        Blå Viggo Pettersson Hallstahammar KF Blå 3-0
13 M-UA 57 kg 1/1 Röd Gigi Zardiasbrilis Antares BK Röd 2-1
        Blå Zayd Karim Ali NBK Akilles   -
8 M-DB 36 kg 1/2 Röd Fiordi Lika NBK Akilles   -
        Blå Said Mamergov Haninge BK Blå 3-0
15 W-JC 51 kg 1/2 Röd Wida Chewali Djurgårdens IF Röd RSC-I
        Blå Zahra Rahimi Värnamo BK   -
20 M-DB 44 kg 1/2 Röd Eddie Sabani BK Kelly   -
        Blå Ashab Tabujev Morgongåva BK Blå 3-0
17 W-JC 57 kg 1/2 Röd Nazanin Rahimi Värnamo BK   -
        Blå Kamila Östlund Haninge BK Blå 2-1
22 M-DB 60 kg 1/2 Röd Rafael Mironidis Botkyrka BK Röd 2-1
        Blå JJ Frisk BK Trim   -
19 M-JC 69 kg 1/2 Röd Mattis Lundberg BK Trim Röd 3-0
        Blå Vidar Riström IF Linnea   -
24 M-DA 42 kg 1/2 Röd Liam Danielsson Timrå BK   -
        Blå Anton Stolfi Angered BC Blå 3-0
21 M-JC 69 kg 1/2 Röd Markus Åberg Stockholms AIF   -
        Blå Aidan Alexander Haninge BK Blå 3-0
28 M-DA 54 kg 1/2 Röd Enes Taner Tensta BK   -
        Blå Leon Nilsson Garcia Angered BC Blå 3-0
23 M-JA 60 kg 1/2 Röd Kevin Scott Upsala IF Röd 2-1
        Blå Muzammil Akbari IF Linnea   -
16 M-DB 42 kg 1/2 Röd Hisyar Kasirga NBK Akilles   -
        Blå Ivan Skillfeldt Värnamo BK Blå 3-0
25 W-SC 60 kg 1/2 Röd Katrin Mohebbi Narva BK   -
        Blå Natalie Radlovacki Djurgårdens IF Blå 3-0
18 M-DB 42 kg 1/2 Röd Shahab Amir Morgongåva BK   -
        Blå Keziah Sseremba Eskilstuna BK Blå 3-0
27 W-SC 60 kg 1/2 Röd Sandra Mohammadzadeh Sandvikens BK Hammaren Röd 3-0
        Blå Camilla Strid Djurgårdens IF   -
30 M-DA 54 kg 1/2 Röd Elliot Ekhamre Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Emil Börjesson BK30 Motala   -
29 W-SA 60 kg 1/1 Röd Märta Lundberg Djurgårdens IF   -
        Blå Jenny Lundberg Narva BK Blå 3-0
32 M-DA 57 kg 1/2 Röd Afif Khzam Nyköpings BS Röd 2-1
        Blå Narver Singh BK Rågsved   -
31 M-SC 64 kg 1/2 Röd Anwar Hassani Botkyrka BK   -
        Blå Habib Rasoli Djurgårdens IF Blå 3-0
34 M-DA 60 kg 1/2 Röd Joel Svensson IF Linnea   -
        Blå Alireza Yaghobi Arboga Boxningsklubb Blå 3-0
33 M-SC 64 kg 1/2 Röd Pa Lamin Saho AIK Boxningsförening   -
        Blå Ahmadullah Habibi Guldstadens BK Blå 3-0
36 M-DA 60 kg 1/2 Röd Samir Tursunov Sollentuna BK   -
        Blå Elias Svensson Bålsta BK Blå 2-1
35 M-SC 69-1 kg 1/2 Röd Sanjin Memic Arboga Boxningsklubb   -
        Blå Daniel Mattsson Bålsta BK Blå 3-0
26 M-DA 50 kg 1/1 Röd Daniel Kurieh Botkyrka BK   -
        Blå Alvin Björk BK Kelly Blå 2-1
37 M-SC 75 kg 1/2 Röd Norton Rosengren Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Nabil Chatti Tensta BK   -
38 M-DC 36 kg 1/1 Röd Ramadan Mamedo Sollentuna BK   -
        Blå Leo Sabani BK Kelly Blå 3-0
39 M-SC 75 kg 1/2 Röd Zama Güzel BK Rågsved Röd 2-1
        Blå Willy Reinez Perullö Sandvikens BK Hammaren   -
40 M-DC 40 kg 1/1 Röd Henning Backlund Bålsta BK   -
        Blå Samir Sharifov Tensta BK Blå 3-0
41 M-SC 81 kg 1/2 Röd Jesper Blomqvist Botkyrka BK   -
        Blå Mustafa Naji Djurgårdens IF Blå RSC-I
42 M-DB 36 kg 1/1 Röd Viggo Pettersson Hallstahammar KF   -
        Blå Said Mamergov Haninge BK Blå 2-1
43 M-SC 91-2 kg 1/2 Röd Lucas Winroth Holst BK Falken Röd 2-1
        Blå Freddy Nilsson NBK Akilles   -
44 M-DB 42 kg 1/1 Röd Ivan Skillfeldt Värnamo BK Röd 3-0
        Blå Keziah Sseremba Eskilstuna BK   -
45 M-SC 91-1 kg 1/2 Röd Ferhat Acaralp Järfälla BC Röd RSC-I
        Blå Calvim Shungv-Mandonngo BK Tiger   -
46 M-DB 44 kg 1/1 Röd Egil Backlund Bålsta BK   -
        Blå Ashab Tabujev Morgongåva BK Blå 3-0
47 M-SB 56 kg 1/2 Röd Omid Abasi BK30 Motala Röd 2-1
        Blå Shukorddin Amari Kalmar BK   -
48 M-DB 46 kg 1/1 Röd Sardor Sharifov Tensta BK   -
        Blå Kristian Samo NBK Akilles Blå 3-0
49 M-SB 56 kg 1/2 Röd Simon Enqvist Timrå BK   -
        Blå Alvin Warukaga BK30 Motala Blå 3-0
50 M-DB 48 kg 1/1 Röd Neo Tered BK Köping   -
        Blå Melvin Svensson IF Linnea Blå 3-0
51 M-SB 64 kg 1/2 Röd Christian Alfaro NBK Akilles   -
        Blå Hafiz Ahmadi Botkyrka BK Blå 3-0
52 M-DB 50 kg 1/1 Röd Florjan Fishti Botkyrka BK Röd 2-1
        Blå Kristiab Yousef NBK Akilles   -
53 M-SB 64 kg 1/2 Röd Mustafa Rezaie BK 1925 Karlstad   -
        Blå Robin Wesström BK Falken Blå 2-1
54 M-DB 60 kg 1/1 Röd Sebastian Thanger AIK Boxningsförening   -
        Blå Rafael Mironidis Botkyrka BK Blå 3-0
55 M-SB 69 kg 1/2 Röd Mohammad Swaidan BK Masen   -
        Blå Gustav Tell Hammarby IF Boxning Blå 2-1
56 M-DA 42 kg 1/1 Röd Mansor Mamergov Haninge BK   -
        Blå Anton Stolfi Angered BC Blå 3-0
57 M-SB 69 kg 1/2 Röd Shafulla Hotak Nyköpings BS   -
        Blå Ajat Sabitov Djurgårdens IF Blå 3-0
58 M-DA 48 kg 1/1 Röd Noel Sjöström Bålsta BK Röd 2-1
        Blå Jamie Bronks IF Linnea   -
59 M-SB 75 kg 1/2 Röd David Amiri BK Falken   -
        Blå Gustav Dahlström Eskilstuna BK Blå 2-1
60 M-DA 52 kg 1/1 Röd Ardwan Rashid Tensta BK Röd 3-0
        Blå Morgan Kåstedt IF Linnea   -
61 M-SB 81 kg 1/1 Röd Gustav Strandell Njurunda BK Röd RSC-I
        Blå John Johansson BK Kelly   -
62 M-DA 54 kg 1/1 Röd Leon Nilsson Garcia Angered BC   -
        Blå Elliot Ekhamre Eskilstuna BK Blå 3-0
63 M-SB 91+ kg 1/2 Röd Daniel Petrus Järfälla BC Röd 2-1
        Blå Sakis Giotitsas AIK Boxningsförening   -
64 M-DA 57 kg 1/1 Röd Ben Anderberg Hammarby IF Boxning Röd 2-1
        Blå Afif Khzam Nyköpings BS   -
65 M-SA 64 kg 1/2 Röd Schain Amoer Kalmar BK   -
        Blå Emil Stor Hallstahammar KF Blå 2-1
66 M-DA 60 kg 1/1 Röd Alireza Yaghobi Arboga Boxningsklubb   -
        Blå Elias Svensson Bålsta BK Blå 3-0
67 M-SA 75 kg 1/2 Röd Fredrik Larsson Nyköpings BS   -
        Blå Hardy Åkerlind BK Dalen Blå 2-1
68 M-DA 63 kg 1/1 Röd Osama Elzammar BK30 Motala   -
        Blå Gabriel Yousef NBK Akilles Blå 2-1
69 M-SA 75 kg 1/2 Röd Bolor Jargal Djurgårdens IF   -
        Blå Damian Biesekierski Botkyrka BK Blå uppgivet
70 M-DA 66 kg 1/1 Röd Adam Mohsen Antares BK Röd 2-1
        Blå Fadi Keserwan BK30 Motala   -
71 M-UB 60 kg 1/1 Röd Zinoviy Dragan Angered BC   -
        Blå Morad Ghulami Upsala IF Blå 3-0
73 M-UB 63-1 kg 1/1 Röd Jonathan Johnsson Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Albion Kelmendi Haninge BK   -
75 M-UB 75 kg 1/1 Röd Sebastian Johansson Djurgårdens IF Röd wo
        Blå Genadi Gusharashvili Haninge BK   -
77 W-JC 51 kg 1/1 Röd Jolanda Hedlund BK Tiger   -
        Blå Wida Chewali Djurgårdens IF Blå RSC-I
79 W-JC 57 kg 1/1 Röd Leah Dalevi BK Trim   -
        Blå Kamila Östlund Haninge BK Blå 3-0
81 M-JC 60 kg 1/1 Röd Simon Lind BK Falken   -
        Blå William Holm Kalmar BK Blå RSC-I
83 M-JC 64 kg 1/1 Röd Mostafa Husseini Öbacka BK Röd 3-0
        Blå Isak Rosenberg BK ster   -
85 M-JC 69 kg 1/1 Röd Mattis Lundberg BK Trim Röd 3-0
        Blå Aidan Alexander Haninge BK   -
87 M-JC 81 kg 1/1 Röd Mohamad Sara Sandvikens BK Hammaren   -
        Blå Ahmed Inegi Helge IF Boxning Blå 2-1
89 M-JB 56 kg 1/1 Röd Omar Mujtabashams Djurgårdens IF   -
        Blå Abel Michael Upsala IF Blå 2-1
91 M-JB 75 kg 1/1 Röd Zekeriyahan Delen Haninge BK   -
        Blå Joel Jonsson Eskilstuna BK Blå 3-0
93 M-JB 81 kg 1/1 Röd Mohammed Hannoun Upsala IF   -
        Blå David Olsson BK Falken Blå 3-0
95 M-JA 60 kg 1/1 Röd Dino Martinovic BK Tiger   -
        Blå Kevin Scott Upsala IF Blå wo
97 W-SC 60 kg 1/1 Röd Natalie Radlovacki Djurgårdens IF   -
        Blå Sandra Mohammadzadeh Sandvikens BK Hammaren Blå 3-0
99 M-SC 56 kg 1/1 Röd Darwin Irmak Nyköpings BS    
        Blå Abbas Mohevi IF Linnea    
101 M-SC 64 kg 1/1 Röd Habib Rasoli Djurgårdens IF Röd 2-1
        Blå Ahmadullah Habibi Guldstadens BK   -
103 M-SC 69-2 kg 1/1 Röd Philippe Gomis BK Falken   -
        Blå Max Cederström AIK Boxningsförening Blå 2-1
105 M-SC 69-1 kg 1/1 Röd Joel Persson BK Falken    
        Blå Daniel Mattsson Bålsta BK    
107 M-SC 75 kg 1/1 Röd Norton Rosengren Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Zama Güzel BK Rågsved   -
109 M-SC 81 kg 1/1 Röd Alexander Larsson BK Trim Röd RSC-I
        Blå Mustafa Naji Djurgårdens IF   -
111 M-SC 91-2 kg 1/1 Röd Karl Ljungdahl AIK Boxningsförening   -
        Blå Lucas Winroth Holst BK Falken Blå RSC-I
113 M-SC 91-1 kg 1/1 Röd Daniel Wennlund Bålsta BK   -
        Blå Ferhat Acaralp Järfälla BC Blå wo
115 M-SB 56 kg 1/1 Röd Omid Abasi BK30 Motala   -
        Blå Alvin Warukaga BK30 Motala Blå 3-0
117 M-SB 60 kg 1/1 Röd Shojat Askari Nyköpings BS   -
        Blå Ludwig Törnblom Stockholms AIF Blå 3-0
119 M-SB 64 kg 1/1 Röd Hafiz Ahmadi Botkyrka BK   -
        Blå Robin Wesström BK Falken Blå 2-1
121 M-SB 69 kg 1/1 Röd Gustav Tell Hammarby IF Boxning Röd 2-1
        Blå Ajat Sabitov Djurgårdens IF   -
123 M-SB 75 kg 1/1 Röd Jonael Ghidey Stockholms AIF   -
        Blå Gustav Dahlström Eskilstuna BK Blå 2-1
125 M-SB 91+ kg 1/1 Röd Jesper Pernand Ekström Öbacka BK Röd wo
        Blå Daniel Petrus Järfälla BC   -
127 M-SA 60 kg 1/1 Röd Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Arsalan Dastparvar Narva BK   -
129 M-SA 64 kg 1/1 Röd Emil Harrysson BK Falken Röd 3-0
        Blå Emil Stor Hallstahammar KF   -
131 M-SA 75 kg 1/1 Röd Hardy Åkerlind BK Dalen   -
        Blå Damian Biesekierski Botkyrka BK Blå 3-0
133 M-SA 91 kg 1/1 Röd Diego Gonzales AIK Boxningsförening   -
        Blå Constantino Nanga Hammarby IF Boxning Blå 3-0
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090