logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Mellansvenska Mästerskapen 2018 21-22/4 2018  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2018-04-21
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 W-UB 63 kg 1/2 Röd Wilma Milton IFK Umeå   -
        Blå Vera Person Donkersloot Haninge BK Blå RSC r2
2 W-DA 48 kg 1/1 Röd Cajsa Rydberg Gripen BK   -
        Blå Hanna Kukavica Djurgårdens IF Blå 0-3(33-27)
3 M-UB 54 kg 1/2 Röd Abel Michael Upsala IF   -
        Blå Gigi Zardiasbrilis Antares BK Blå 1-4
4 W-DA 60 kg 1/1 Röd Lucin Sürüp NBK Akilles   -
        Blå Signe Lindfors IF Linnea Blå 1-2(29-30)
5 M-UB 60 kg 1/2 Röd Ali Ehsam Isakhi BK Rågsved Röd 4-1
        Blå Felix Andersson NBK Akilles   -
6 M-DC 32 kg 1/1 Röd Charlie Singmuang Roos Eskilstuna BK   -
        Blå Ezra Tesfaghi Djurgårdens IF Blå 0-3(19-21)
7 M-UB 66 kg 1/2 Röd Victor Lövenberg Hisingens BK   -
        Blå Omar Qachar East Idrottsförening Norrköping Blå 0-5
8 M-DC 44 kg 1/1 Röd Luca Stolfi Hisingens BK Röd 2-1(29-30)
        Blå Egil Backlund Bålsta BK   -
9 M-UB 70 kg 1/2 Röd Zekeriyahan Delen Haninge BK Röd 5-0
        Blå Amir Tourabi Djurgårdens IF   -
10 M-DC 46 kg 1/1 Röd Maga Osmanov Haninge BK Röd 3-0(27-24)
        Blå Maximilliam Nygård IF Linnea   -
11 M-UB 70 kg 1/2 Röd Angelo Asmar Djurgårdens IF Röd 3-2
        Blå Whilliam Striger Haninge BK   -
12 M-DB 32 kg 1/1 Röd Said Mamergov Haninge BK Röd 3-0(30-23)
        Blå Benjamin Rnnberg Bålsta BK   -
13 M-UB 80+ kg 1/2 Röd Adam Ben Naceur Haninge BK   -
        Blå Sadri Tarlamishi Hisingens BK Blå 0-5
14 M-DB 36 kg 1/1 Röd Ivan Skillfeldt Värnamo BK Röd 2-1(30-29)
        Blå Jazan Oukla Upsala IF   -
15 W-JC 57 kg 1/1 Röd Alice Gustavsson-Lundström BK Kelly Röd RSC r1
        Blå Eva Kesselfors Haninge BK   -
16 M-DB 40 kg 1/2 Röd Melvin Svensson IF Linnea Röd 2-1(29-26)
        Blå Mansor Mamergov Haninge BK   -
17 M-JC 60 kg 1/2 Röd Aron Plahn Haninge BK   -
        Blå Hasani Laal Mohammad Djurgårdens IF Blå 0-5
18 M-DB 44 kg 1/1 Röd Muhammed Mirjalolov BK Rågsved Röd 2-1(25-25)
        Blå Mio Jansson Haninge BK   -
19 M-JC 69 kg 1/2 Röd Anwar Hassani Botkyrka BK Röd WO
        Blå Ilias Dafaalla Ahmed Tensta BK   -
20 M-DB 54 kg 1/2 Röd Elias Svensson Bålsta BK Röd 3-0(30-24)
        Blå Karim Yassin Upsala IF   -
21 M-JB 60 kg 1/2 Röd Hakim Hossim Hammarby IF Boxning Röd 5-0
        Blå Gabriel Akan Botkyrka BK   -
22 M-DB 60 kg 1/1 Röd Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Röd 3-0(33-24)
        Blå Narver Singh BK Rågsved   -
23 W-SC 64 kg 1/2 Röd Anna Hedlund BK Älgen   -
        Blå Elisabeth Litell BK Kelly Blå 0-5
24 M-DA 44 kg 1/2 Röd Zhovlonbek Yuldashev Haninge BK Röd 2-1(19-18)
        Blå Noe Gahlin IF Linnea   -
25 W-SB 60 kg 1/2 Röd Ellen Karlsson Hammarby IF Boxning   -
        Blå Jenny Lundberg Narva BK Blå 0-5
26 M-DA 44 kg 1/2 Röd Jonatan Boum Haninge BK Röd 3-0(24-20)
        Blå Noel Sjstrm Bålsta BK   -
27 W-SA 60 kg 1/1 Röd Sandra Attermo Djurgårdens IF   -
        Blå Judith Unterlass Narva BK Blå 2-3
28 M-DA 48 kg 1/2 Röd Elliot Ekhamre Eskilstuna BK   -
        Blå Denis Nikandrov Haninge BK Blå 3-0(35-29)
29 M-SC 64-62 kg 1/2 Röd Abdul Rahman Hammarby IF Boxning   -
        Blå Nikos Gatzakis BK Rågsved Blå 0-5
30 M-DA 52 kg 1/2 Röd Yusef Abdo Upsala IF Röd 3-0(25-23)
        Blå Zayd Karim Ali East Idrottsförening Norrköping   -
31 M-SC 75 kg 1/2 Röd Lucas Koskinen Hammarby IF Boxning   -
        Blå Abdi Noor BK Falken Blå 0-5
32 M-DA 54 kg 1/2 Röd Axel Mattsson Värnamo BK   -
        Blå Maeid Hussain Upsala IF Blå 3-0(24-23)
33 M-SC 91+ kg 1/1 Röd Anton Brzsei Djurgårdens IF Röd 4-0
        Blå Benyamin Mirzaei Stenhagens KK   -
34 M-DA 60 kg 1/4 Röd Marcel Schazewich Hammarby IF Boxning Röd 2-1(26-26)
        Blå Liam Jensen Eskilstuna BK   -
35 M-SB 60 kg 1/1 Röd Manzoor Ashna NBK Akilles Röd 5-0
        Blå Syed Abdollah Hosseini Umeå BK   -
36 M-DA 75 kg 1/1 Röd Joachim Pettersson East Idrottsförening Norrköping   -
        Blå Artur Kartshikyan Eskilstuna BK Blå 2-1(29-28)
37 M-JC 56 kg 1/1 Röd Simon Oavel Gabrielsson IF Linnea Röd 4-1
        Blå Abbas Najafi Hammarby IF Boxning   -
38 M-DB 40 kg 1/1 Röd Anton Stolfi Hisingens BK   -
        Blå Melvin Svensson IF Linnea Blå 1-2(25-31)
39 W-SA 51 kg 1/1 Röd Tove Lundberg IFK Umeå   -
        Blå Lina Karlsson Djurgårdens IF Blå 4-1
40 M-DB 54 kg 1/1 Röd Ben Anderberg Hammarby IF Boxning   -
        Blå Elias Svensson Bålsta BK Blå 1-2(30-28)
41 M-SB 69 kg 1/1 Röd Julio Huashuayo BK Dalen   -
        Blå Ali Aga Zamani Örebro BK Blå 2-3
42 M-DA 44 kg 1/1 Röd Zhovlonbek Yuldashev Haninge BK Röd 3-0(27-24)
        Blå Jonatan Boum Haninge BK   -
43 M-SB 75 kg 1/2 Röd Muhammad Ewaz Khalili Tensta BK Röd KO
        Blå Robin Sandin Haninge BK   -
44 M-DA 48 kg 1/1 Röd Antonio Karlsson Hammarby IF Boxning Röd 2-1(33-31)
        Blå Denis Nikandrov Haninge BK   -
45 M-SA 56 kg 1/1 Röd Mohammad Darvishi Djurgårdens IF   -
        Blå Arsalan Dastparvar Narva BK Blå 0-5
46 M-DA 52 kg 1/1 Röd Albert Skillfeldt Värnamo BK Röd 3-0(30-28)
        Blå Yusef Abdo Upsala IF   -
47 M-SA 60 kg 1/2 Röd Ali Yusefi Hammarby IF Boxning Röd 4-1
        Blå Mohammed Abdulrahim Malmö Boxing Center   -
48 M-DA 54 kg 1/1 Röd Josef Asaksak Djurgårdens IF Röd 2-1(15-13)
        Blå Maeid Hussain Upsala IF   -
49 M-SA 69 kg 1/1 Röd Ali Amanullah Yousufi Hammarby IF Boxning   -
        Blå Ismail Kurt Örebro BK Blå 0-5
50 M-DA 60 kg 1/2 Röd Jonathan Johnsson Eskilstuna BK Röd 2-1(30-29)
        Blå Morad Ghulami Upsala IF   -
51 M-SA 75-74 kg 1/1 Röd Adam Chartoi Hammarby IF Boxning Röd 5-0
        Blå Erik Mendoza Djurgårdens IF   -
52 M-DA 60 kg 1/2 Röd Albion Kelmendi Haninge BK Röd 2-1(31-30)
        Blå Marcel Schazewich Hammarby IF Boxning   -
53 M-SA 75-73 kg 1/2 Röd Fredrik Larsson Nyköpings BS   -
        Blå Adam Belalia Djurgårdens IF Blå 5-0
54 M-DA 60 kg 1/1 Röd Jonathan Johnsson Eskilstuna BK Röd 3-0(26-24)
        Blå Albion Kelmendi Haninge BK   -
55 M-SA 81 kg 1/1 Röd Adel Belalia Djurgårdens IF Röd 5-0
        Blå Viktor Gricjus Botkyrka BK   -
57 M-SA 91 kg 1/1 Röd William Skoglund Djurgårdens IF   -
        Blå Giorgi Kistavri BK Dalen Blå 5-0
91 W-SC 64 kg 1/1 Röd Anna Frisell Djurgårdens IF   -
        Blå Elisabeth Litell BK Kelly Blå 0-5
59 W-UB 63 kg 1/1 Röd Leona Surup NBK Akilles   -
        Blå Vera Person Donkersloot Haninge BK Blå 0-5
61 M-UB 54 kg 1/1 Röd Liam Mooney Hisingens BK Röd 4-1
        Blå Gigi Zardiasbrilis Antares BK   -
63 M-UB 60 kg 1/1 Röd Per Holte Aar Vestmar BK   -
        Blå Ali Ehsam Isakhi BK Rågsved Blå 0-5
65 M-UB 63 kg 1/1 Röd Albin Günultas BK Falken Röd 4-0
        Blå Danial Arshad Djurgårdens IF   -
67 M-UB 66 kg 1/1 Röd Josef Noyan Botkyrka BK Röd 4-1
        Blå Omar Qachar East Idrottsförening Norrköping   -
69 M-UB 70 kg 1/1 Röd Zekeriyahan Delen Haninge BK Röd 4-1
        Blå Angelo Asmar Djurgårdens IF   -
71 M-UB 75 kg 1/1 Röd Genadi Gusharashvili Haninge BK Röd 5-0
        Blå Ali Smesem Hisingens BK   -
73 M-UB 80+ kg 1/1 Röd Enrikas Nianiluka NBK Akilles   -
        Blå Sadri Tarlamishi Hisingens BK Blå 2-3
75 M-JC 60 kg 1/1 Röd Sharif Hosseini Hammarby IF Boxning   -
        Blå Hasani Laal Mohammad Djurgårdens IF Blå 0-5
77 M-JC 69 kg 1/1 Röd Alexander Aidan Haninge BK Röd 5-0
        Blå Anwar Hassani Botkyrka BK   -
79 M-JC 75 kg 1/1 Röd Mohammad Rajab BK Hammaren   -
        Blå Gustav Dahlström Eskilstuna BK Blå 1-4
81 M-JC 81 kg 1/1 Röd David Olsson BK Falken   -
        Blå Mohamad Rezale Hammarby IF Boxning Blå 2-3
83 M-JB 60 kg 1/1 Röd Josef Vasquez Aziz IF Linnea   -
        Blå Hakim Hossim Hammarby IF Boxning Blå 1-4
85 M-JB 64 kg 1/1 Röd Josef Hirmiz Djurgårdens IF   -
        Blå Hafiz Ahmadi Botkyrka BK Blå 1-4
87 M-JA 64 kg 1/1 Röd Ibrahim Bakhtiari Hammarby IF Boxning   -
        Blå Nebil Ibrahim Upsala IF Blå 2-3
89 W-SC 60 kg 1/1 Röd Sandra Mohammadzadeh BK Hammaren   -
        Blå Klara Rickardsson Hammarby IF Boxning Blå 0-5
93 W-SC 69 kg 1/1 Röd Clara Cumming East Idrottsförening Norrköping Röd 5-0
        Blå Denz Fryksell BK Örnen   -
95 W-SB 60 kg 1/1 Röd Emelie Augustsson Bulldog Training Center   -
        Blå Jenny Lundberg Narva BK Blå 1-4
97 M-SC 64-63 kg 1/1 Röd Aqil Kazemi Hammarby IF Boxning   -
        Blå Milca Munsi Mbu Djurgårdens IF Blå 0-5
99 M-SC 64-62 kg 1/1 Röd Constantin Surugiu Hammarby IF Boxning Röd 5-0
        Blå Nikos Gatzakis BK Rågsved   -
101 M-SC 69 kg 1/1 Röd Phucoc Luong BK Falken   -
        Blå Mohammad Swaidan BK Stöten Blå 5-0
103 M-SC 75 kg 1/1 Röd Zaman Yezdani Hammarby IF Boxning   -
        Blå Abdi Noor BK Falken Blå RSC rond 3
105 M-SC 81 kg 1/1 Röd Hussain Ahmadi NBK Akilles Röd 3-2
        Blå Daniel Sjöberg Djurgårdens IF   -
107 M-SB 75 kg 1/1 Röd Milad Fatemi Narva BK Röd 3-2
        Blå Muhammad Ewaz Khalili Tensta BK   -
109 M-SA 60 kg 1/1 Röd Ali Qawir Allstars Training center   -
        Blå Ali Yusefi Hammarby IF Boxning Blå 5-0
111 M-SA 75-73 kg 1/1 Röd Cengizhan Caglayan Narva BK   -
        Blå Adam Belalia Djurgårdens IF Blå 5-0
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090