logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Int. Skellefteå Box Cup 13-14/10 2018  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2018-10-14
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
3 M-DB 46 kg 1/2 Röd Adam Tegström Umeå BK Röd 2-1
        Blå Oscar Palmlöf Sundsvalls BK   -
6 M-DA 50 kg 1/2 Röd Khalid Zhadahanov Guldstadens BK   -
        Blå Vihtori Lindström Umeå BK Blå 3-0
9 M-DA 70 kg 1/2 Röd Frank Helgegren Luleå BK Rapp   -
        Blå Eddie Djärv Guldstadens BK Blå 3-0
2 M-DB 42 kg 1/1 Röd Edgar Gustafsson IFK Umeå   -
        Blå Bendik Rostad Bodö BK Blå 3-0
5 M-DB 48 kg 1/1 Röd Anders Langfjord Bodö BK Röd 2-1
        Blå Noah Andersson Guldstadens BK   -
1 W-DA 52 kg 1/1 Röd Mira Lundberg IFK Umeå   -
        Blå Elise Pedersen Bodö BK Blå 3-0
8 M-DA 57 kg 1/1 Röd Kristian Hinett Eilertsen Bodö BK Röd 3-0
        Blå Robin Lodin Sundsvalls BK   -
4 M-DB 46 kg 1/1 Röd Yosief Simon Ermas Öbacka BK   -
        Blå Adam Tegström Umeå BK Blå 3-0
7 M-DA 50 kg 1/1 Röd Hugo Nilsson Sundsvalls BK   -
        Blå Vihtori Lindström Umeå BK Blå 3-0
10 M-DA 70 kg 1/1 Röd Gustav Brännström Sundsvalls BK   -
        Blå Eddie Djärv Guldstadens BK Blå 2-1
11 M-JC 60 kg 1/2 Röd Sedik Takani Kemin Into Röd 3-0
        Blå Samuel Landestorp Öbacka BK   -
12 M-JC 60 kg 1/2 Röd Yasin Shojai Guldstadens BK Röd 2-1
        Blå Ali Husseni Malmbergets AIF   -
13 M-JC 81 kg 1/2 Röd Martin Linchausen Bodö BK   -
        Blå Ali Reza Rezaie BK Älgen Blå 2-1
14 M-JC 81 kg 1/2 Röd Max Englund IFK Umeå Röd 3-0
        Blå Lasse Kourula Kemin Into   -
15 M-SC 64 kg 1/2 Röd Mohammed Omar Sultani HärnösandBoxningsKlubb Röd 3-0
        Blå Tim Mäklin IFK Umeå   -
17 M-SB 64 kg 1/2 Röd Yousef Kalash Guldstadens BK Röd 2-1
        Blå Erik Segerstedt Luleå BK Rapp   -
16 M-SC 81 kg 1/1 Röd Ylber Bujku ONS   -
        Blå Pontus Karlsson BK Ängeln Blå 2-1
18 W-UB 52 kg 1/1 Röd Tova Porseby Guldstadens BK Röd 3-0
        Blå Iiris Lempe KemPy   -
19 W-UA 66 kg 1/1 Röd Rebecca Ljunglöf Sundsvalls BK   -
        Blå Vilma Kuusiko KemPy Blå 2-1
25 W-SB 64 kg 1/1 Röd Anna Hedlund BK Älgen Röd 2-1
        Blå Sofie Bentsen Bodö BK   -
24 W-SB 51 kg 1/1 Röd Laura Myllymki ONS   -
        Blå Tove Lundberg IFK Umeå Blå 2-1
20 M-UB 60 kg 1/1 Röd Eliaz Grönlund HärnösandBoxningsKlubb Röd 3-0
        Blå Elias Nasi I 19 IF   -
22 M-JC 64 kg 1/1 Röd John Mattin Sulivani Umeå BK   -
        Blå Mostafa Husseini Öbacka BK Blå 3-0
27 M-SC 75 kg 1/1 Röd Santeri Korkeakoski ONS Röd TKO
        Blå Shadman Mohammed Umeå BK   -
29 M-SB 60 kg 1/1 Röd Mokhtar Ali Sakhizadha Sundsvalls BK   -
        Blå Artur Asatryan Guldstadens BK Blå 3-0
21 M-JC 60 kg 1/1 Röd Sedik Takani Kemin Into Röd 3-0
        Blå Yasin Shojai Guldstadens BK   -
23 M-JC 81 kg 1/1 Röd Ali Reza Rezaie BK Älgen   -
        Blå Max Englund IFK Umeå Blå RSC
26 M-SC 64 kg 1/1 Röd Vili Vaahto Kemin Into Röd 2-1
        Blå Mohammed Omar Sultani HärnösandBoxningsKlubb   -
30 M-SB 64 kg 1/1 Röd Syed Abdollah Hosseini Umeå BK   -
        Blå Yousef Kalash Guldstadens BK Blå 2-1
28 M-SC 91+ kg 1/1 Röd Jesper Pernand Ekström Öbacka BK Röd 2-1
        Blå Andre Nilsson Sandberg I 19 IF   -
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090