logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Halmstad Box Open 28-29/4 2018  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2018-04-28
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 W-UB 54 kg 1/1 Röd Vanessa Lander Saffour Halmstad BS   -
        Blå Liv Hökerud Halmstads AIS Blå 2-1
2 W-DA 54 kg 1/2 Röd Sipel Duna Nässjö BK   -
        Blå Christina Leirbakken Moss Blå 3-0
3 M-UB 52 kg 1/1 Röd Elias Habeeb Ramirez Majorna BK   -
        Blå Leon Kalyun Angered BC Blå AB
6 M-DC 34 kg 1/1 Röd Jakub Jakubdjanov Kalmar BK   -
        Blå Angelo Dobreva KFUM Fight Zone Blå 3-0
5 M-UA 54 kg 1/2 Röd Liam Svenlert Tifa BC   -
        Blå Noah Nordby Kalmar BK Blå 3-0
8 M-DB 34 kg 1/2 Röd Amir Hasanahunov Kalmar BK Röd 2-1
        Blå lucien nsungu Nova BK   -
7 M-UA 63 kg 1/2 Röd Mikkel Bruun Jyllinge Box Team Röd 2-1
        Blå Eliot Bacaj Kalmar BK   -
12 M-DB 36 kg 1/2 Röd Tommy Phan IK Ymer   -
        Blå Joshua Muyinda Majorna BK Blå 3-0
9 M-UA 63 kg 1/2 Röd Zubin Rashidi BK Värend   -
        Blå Haron Ahmadi Skoftebyns AIS Blå 2-1
16 M-DB 52 kg 1/2 Röd Josef Salih Angered BC Röd 2-1
        Blå Arion Kahrimani Halmstad BS   -
11 W-JB 54 kg 1/1 Röd Rebecca Larsen Skene Atletklubb Röd 3-2
        Blå Fatuma Sharif Malmö BK   -
18 M-DB 52 kg 1/2 Röd Mohammed Fakhro Trelleborg Boxning Academy BC   -
        Blå Lucas Berggren Majorna BK Blå 3-0
13 M-JC 60 kg 1/2 Röd Bikzada Amiransian Nässjö BK   -
        Blå Reza Qalandari BK Puma Blå 2-1
22 M-DB 57 kg 1/1 Röd Leon Nilsson Garcia Angered BC   -
        Blå Joshua Mutto Angered BC Blå 3-0
15 M-JC 60 kg 1/2 Röd Nader Malikzadek BK Ringen Röd 3-0
        Blå Philip Rappana Skene Atletklubb   -
24 M-DB 66 kg 1/1 Röd Rawan Zuder Trelleborg Boxning Academy BC Röd 3-0
        Blå Emil Hallikainen Skoftebyns AIS   -
17 M-JC 64 kg 1/1 Röd Saya Bashir Shojaje Kalmar BK   -
        Blå Ibragim Khadisov Ljungby BK Blå 3-0
26 M-DA 44 kg 1/1 Röd Alkhazur Magamadov Moss   -
        Blå Jesper Kalvøy Jensen Moss Blå WO
19 M-JC 75 kg 1/1 Röd Alexandru Zorila Trelleborg Boxning Academy BC   -
        Blå Robin Bhöme BK Ringen Blå 3-0
28 M-DA 50 kg 1/2 Röd Herman Ek BK Ringen   -
        Blå Pooya Khodadi Angered BC Blå 3-0
21 M-JB 56 kg 1/1 Röd Abdullah Qayomi Redbergslids BK   -
        Blå Mahmoud Moussa GAK Enighet Blå 3-0
30 M-DA 50 kg 1/2 Röd Lorik Kasumi Halmstads AIS   -
        Blå Hamid Samraoui Malmö BK Blå 3-0
23 M-JB 69 kg 1/2 Röd Hojatullah Rahmani Majorna BK Röd 3-0
        Blå Jakob Darwich GAK Enighet   -
34 M-DA 54 kg 1/1 Röd Jonathan Nordkrog Jyllinge Box Team Röd 3-0
        Blå Malak Mallouh IK Ymer   -
25 M-JA 60 kg 1/2 Röd Muzammil Akbari Vänersborgs BK Röd 3-0
        Blå Morteza Hassami Tifa BC   -
36 M-DA 57 kg 1/2 Röd Zinoviy Dragan Angered BC Röd 3-0
        Blå Marco Alärd Skoftebyns AIS   -
27 M-JA 69 kg 1/1 Röd Firas Zein BK Fox Röd 3-0
        Blå Sharbel Aleilo Tifa BC   -
38 M-DA 57 kg 1/2 Röd Erik Towmasjan IK Ymer Röd 2-1
        Blå Simon Larsson Nova BK   -
29 W-SC 60 kg 1/1 Röd Alva Magnusson Uddevalla BK   -
        Blå Senait Habom Majorna BK Blå 3-0
42 M-DA 70 kg 1/1 Röd Devrim Polat Halmstad BS Röd 3-0
        Blå Oscar Friden Swanson IK Ymer   -
31 W-SA 75 kg 1/1 Röd Marianne Ahlborg Vänersborgs BK Röd 3-0
        Blå Zabrina Holmström IF Göteborgs Team Box   -
44 M-DA 75 kg 1/1 Röd andrew bui Nova BK   -
        Blå Romeo Rifati KFUM Fight Zone Blå 2-1
33 M-SC 64 kg 1/2 Röd Christoffer Larsson Majorna BK   -
        Blå Mohammad Ali Asghan BK Värend Blå 3-0
10 M-DB 34 kg 1/1 Röd William Selimovski Skoftebyns AIS   -
        Blå Amir Hasanahunov Kalmar BK Blå 3-0
35 M-SC 75-3 kg 1/2 Röd Alexander Aiello Majorna BK   -
        Blå Hampus Ålrud KK All Round Blå 2-1
14 M-DB 36 kg 1/1 Röd Oscar Morales Andersson Majorna BK   -
        Blå Joshua Muyinda Majorna BK Blå 3-0
37 M-SC 75-2 kg 1/2 Röd Pontus Olsson Åmål Säffle BK   -
        Blå Sad Krkic Halmstad BS Blå 3-0
32 M-DA 50 kg 1/1 Röd Pooya Khodadi Angered BC   -
        Blå Hamid Samraoui Malmö BK Blå 3-0
39 M-SC 75-1 kg 1/2 Röd Yarin Imanpour Redbergslids BK Röd 3-0
        Blå Marof Sharo IK Ymer   -
20 M-DB 52 kg 1/1 Röd Josef Salih Angered BC Röd 3-0
        Blå Lucas Berggren Majorna BK   -
41 M-SC 81-2 kg 1/2 Röd Jakob Svensson KK All Round   -
        Blå Truls Nyström Trelleborg Boxning Academy BC Blå ABD Rond2
4 W-DA 54 kg 1/1 Röd Elvira Hall Ljungby BK   -
        Blå Christina Leirbakken Moss Blå 3-0
43 M-SC 81-1 kg 1/2 Röd Beuhur Tecleseubet KFUM Fight Zone   -
        Blå Eddi Fatnassi Halmstad BS Blå 3-0
40 M-DA 57 kg 1/1 Röd Zinoviy Dragan Angered BC Röd 2-1
        Blå Erik Towmasjan IK Ymer   -
45 M-SB 69 kg 1/2 Röd Saed Samer GAK Enighet   -
        Blå Khal Mohammad Ronneby BT Blå 3-0
47 M-SB 69 kg 1/2 Röd John Jeppsson Rudell Majorna BK   -
        Blå Patrick Rybka Malmö Boxing Center Blå 2-1
49 M-UA 54 kg 1/1 Röd Mikail Harmanci Jyllinge Box Team   -
        Blå Noah Nordby Kalmar BK Blå 4-1
51 M-UA 63 kg 1/1 Röd Mikkel Bruun Jyllinge Box Team   -
        Blå Haron Ahmadi Skoftebyns AIS Blå TKO rond 1
53 M-JC 60 kg 1/1 Röd Reza Qalandari BK Puma   -
        Blå Nader Malikzadek BK Ringen Blå 5-0
55 M-JB 69 kg 1/1 Röd Martin Zivkovic Malmö BK   -
        Blå Hojatullah Rahmani Majorna BK Blå 4-1
57 M-JA 60 kg 1/1 Röd Mohammed EL-Zein GAK Enighet   -
        Blå Muzammil Akbari Vänersborgs BK Blå 5-0
59 M-JA 75 kg 1/1 Röd Majd Alsafad Tifa BC   -
        Blå Mohammad Alizada BK Fox Blå 3-2
61 M-SC 64 kg 1/1 Röd Aminullah Amini Uddevalla BK   -
        Blå Mohammad Ali Asghan BK Värend Blå 5-0
63 M-SC 75-3 kg 1/1 Röd Kossein Mirzai BK Värend   -
        Blå Hampus Ålrud KK All Round Blå 3-2
65 M-SC 75-2 kg 1/1 Röd Alexander Treard Skoftebyns AIS   -
        Blå Sad Krkic Halmstad BS Blå 5-0
67 M-SC 75-1 kg 1/1 Röd Moshtaba Ali Zada Vänersborgs BK Röd 5-0
        Blå Yarin Imanpour Redbergslids BK   -
69 M-SC 81-2 kg 1/1 Röd Johannes Bjur Lunds BS Röd 3-2
        Blå Truls Nyström Trelleborg Boxning Academy BC   -
71 M-SC 81-1 kg 1/1 Röd Robin Rosengren KK All Round   -
        Blå Eddi Fatnassi Halmstad BS Blå 5-0
73 M-SB 60 kg 1/1 Röd Hasan Atay Halmstad BS Röd RSC Rond 3
        Blå Shukorddin Amari Kalmar BK   -
75 M-SB 69 kg 1/1 Röd Khal Mohammad Ronneby BT Röd WO
        Blå Patrick Rybka Malmö Boxing Center   -
77 M-SB 81 kg 1/1 Röd Marcus Grimvakt Halmstads AIS   -
        Blå Walid Said GAK Enighet Blå WO
79 M-SA 64 kg 1/1 Röd Paolo Magui BK Ringen Röd 4-1
        Blå Markus Lövberg KFUM Fight Zone   -
81 M-SA 81 kg 1/1 Röd Ajet Jusufi Ronneby BT   -
        Blå Liridon Nuha Halmstad BS Blå 5-0
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090