logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Falken Cup 27-29/9 2013  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2013-09-26
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-JB 64 kg 1/2 Röd Amir Salim Narva BK   -
        Blå Jacob Zschiedrich Kalmar BK Blå 3-0
2 M-DC 30 kg 1/2 Röd Emanuel Ryttersson Hallstahammar KF Röd 3-0
        Blå Max Pettersson BS Tor   -
3 M-JB 69 kg 1/2 Röd Hamza Barka Hisingens BK Röd 3-0
        Blå Per Lundegrd BK 1925 Karlstad   -
4 M-DB 36 kg 1/2 Röd Adam Ibrahim Khalil Stenhagens KK   -
        Blå Avar Shadman Hammarby IF Boxning Blå 3-0
5 M-JB 69 kg 1/2 Röd Ali Karim NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Mohammed Yousef BK Värend   -
6 M-DB 40 kg 1/2 Röd Svante Qvannerstedt IF Linnea   -
        Blå Hampus Broman BS Tor Blå 2-1
7 W-SC 64 kg 1/2 Röd Celine Giertta BK Örnen   -
        Blå Madelen Harr Redbergslids BK Blå 3-0
8 M-DB 44 kg 1/2 Röd Moltas Lundström IF Linnea Röd 3-0
        Blå Viktor Sedig Angered BC   -
9 W-SC 64 kg 1/2 Röd Lucy Wildheart Ronneby BT Röd 3-0
        Blå Ellinore Folkesson Mjlby Boxing Team IF   -
10 M-DA 48 kg 1/2 Röd Harris Carics Hallstahammar KF   -
        Blå Samer Tabal Hammarby IF Boxning Blå 3-0
11 W-SA 54 kg 1/2 Röd Camilla Johansen Raufoss Bokseklubb Röd 3-0
        Blå Nicolina Jacobsson Skoftebyns AIS   -
12 M-DA 54 kg 1/4 Röd Arvid Magnusson NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Lukas Ingeltorp Ljungby BK   -
13 W-SA 60 kg 1/2 Röd Malin Hermansson BK 1925 Karlstad Röd 3-0
        Blå Helena Envall IF Linnea   -
14 M-DA 57 kg 1/2 Röd Jon Gundersen BK Kelly   -
        Blå Ajat Sabitov Djurgårdens IF Blå 3-0
15 W-SA 60 kg 1/2 Röd Linnea Molin Örebro BK   -
        Blå Sagal Adan Angered BC Blå 3-0
16 M-DA 70 kg 1/2 Röd Oskar Sihlén IF Linnea   -
        Blå Najeeb Rafhd Hisingens BK Blå 2-1
17 M-SC 69 kg 1/4 Röd Max Cederström Tensta BK   -
        Blå Arez Al-Dalo Narva BK Blå 3-0
18 W-UB 52 kg 1/2 Röd Johanna Svensson NBK Akilles Röd 2-1
        Blå Amanda Lundström IF Linnea   -
19 M-SC 69 kg 1/4 Röd Jonas Hanifi Botkyrka BK Röd 2-1
        Blå Anders Wiklund BK 1925 Karlstad   -
20 M-UB 63 kg 1/4 Röd Mathias Lindgren Sandvikens BK Hammaren   -
        Blå Anton Eriksson Bålsta BK Blå TKO
21 M-SC 69 kg 1/4 Röd Boyat Dawood BK Värend Röd 2-1
        Blå Kenny Strand Narva BK   -
22 M-UB 63 kg 1/4 Röd Robin Maarva Säters BK Röd 3-0
        Blå Oskar Hägglund Liljefelt IF Linnea   -
23 M-SC 75 kg 1/2 Röd Filip kerblom ATF Gym IF Röd 3-0
        Blå Linus Ulegård BK Rapid   -
24 M-UB 66 kg 1/2 Röd Colin Nordahl Sunne BK   -
        Blå William Rubino Narva BK Blå 2-1
25 M-SC 75 kg 1/2 Röd Andreas Gurung Narva BK Röd 3-0
        Blå Daniel Backelund IF Linnea   -
26 M-UA 57 kg 1/2 Röd Nathin Dootson Love C.P.C   -
        Blå Isaak Ryden IF Göteborgs Team Box Blå 2-1
27 M-SB 69 kg 1/2 Röd Yaffet Amaniel Tensta BK Röd 3-0
        Blå Christoffer Tiito Tierps BK   -
28 M-UA 57 kg 1/2 Röd Moin Khan Blackburn with darwen Police ABC   -
        Blå Farah Al Badri Haninge BK Blå 3-0
29 M-SB 81 kg 1/2 Röd Ahmed Ali BK Falken   -
        Blå Samo Jangirov Säters BK Blå WO
30 M-UA 60 kg 1/2 Röd Emil Stor Hallstahammar KF   -
        Blå Mustafa Asfour IF Göteborgs Team Box Blå 3-0
31 M-SB 91 kg 1/2 Röd Benjamin Sohlstrm BK Visenten   -
        Blå Zvonimir Kralj Redbergslids BK Blå TKO
32 M-UA 60 kg 1/2 Röd Tamim Azizi Djurgårdens IF   -
        Blå Anton Kulppi/Svensson IF Göteborgs Team Box Blå 3-0
33 M-SA 56 kg 1/4 Röd Bager Mohammadi IF Göteborgs Team Box Röd 3-0
        Blå Ruslan Saliev Djurgårdens IF   -
34 M-JC 60 kg 1/4 Röd Hassan Alantary BK Värend   -
        Blå Hassan Osman BK Kelly Blå 2-1
35 M-SA 56 kg 1/4 Röd Hikmat Azamov Haninge BK   -
        Blå Yohannes Berhane BK Dalen Blå 2-1
36 M-JC 60 kg 1/4 Röd Lukas zboyaci Tensta BK Röd 3-0
        Blå Daniel Mahajlovic IF Göteborgs Team Box   -
37 M-SA 56 kg 1/4 Röd Ismal Adian BK Kelly   -
        Blå Ali Srour Tønsbergkameratene Blå 3-0
38 M-JC 60 kg 1/4 Röd Abdullah Safdari Örebro BK Röd 3-0
        Blå Elias Engman Hallstahammar KF   -
39 M-SA 75 kg 1/4 Röd Shady Gamhour ATF Gym IF Röd 3-0
        Blå Ibragim Israilov Botkyrka BK   -
40 M-JC 64 kg 1/2 Röd Samuel Yonesyan BK Rapid Röd 3-0
        Blå Omar Massi Djurgårdens IF   -
41 M-SA 81 kg 1/4 Röd Farboud Sadegh-Nejad Tensta BK   -
        Blå Viktor Gricjus Botkyrka BK Blå 3-0
42 M-JA 52 kg 1/2 Röd Felix Weilid Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Remi Sado Redbergslids BK   -
43 M-SA 81 kg 1/4 Röd Fredrik Johansson Oxelösunds BK Röd 3-0
        Blå Henrik Palosaari Sundsvalls BK   -
64 M-DA 54 kg 1/2 Röd Billy Liljeqvist IF Göteborgs Team Box Röd 3-0
        Blå Sebastian Broman BS Tor   -
45 M-SA 81 kg 1/4 Röd Joel Öhrberg BK Älgen   -
        Blå Ben Broadhurst Love C.P.C Blå 3-0
66 M-DA 54 kg 1/2 Röd Oscar Lööw-Åberg Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Arvid Magnusson NBK Akilles   -
47 W-JC 75 kg 1/1 Röd Jannika Holmer Kalmar BK   -
        Blå Rita Wahlstrm Mjlby Boxing Team IF Blå 3-0
44 W-DC 40 kg 1/1 Röd Liv Hökerud Halmstads AIS   -
        Blå Naomi Guzlander Halmstads AIS Blå 3-0
49 W-JB 57 kg 1/1 Röd Johanna Tamasi BK Rapid   -
        Blå Madeleine Weller BK Kelly Blå 3-0
46 W-DA 51 kg 1/1 Röd Nathali Frank BK Värend   -
        Blå Mimosa Gashi NBK Akilles Blå 3-0
51 M-JB 64 kg 1/1 Röd Gabriel Hannon IF Göteborgs Team Box   -
        Blå Jacob Zschiedrich Kalmar BK Blå 3-0
48 M-DC 30 kg 1/1 Röd Noah Nordby Kalmar BK Röd 3-0
        Blå Emanuel Ryttersson Hallstahammar KF   -
53 M-JB 69 kg 1/1 Röd Hamza Barka Hisingens BK   -
        Blå Ali Karim NBK Akilles Blå 2-1
50 M-DB 36 kg 1/1 Röd David Melki Angered BC   -
        Blå Avar Shadman Hammarby IF Boxning Blå 3-0
55 M-JB 81 kg 1/1 Röd Abel Ibisevic Örebro BK Röd 3-0
        Blå Alexander Bwambale Tensta BK   -
52 M-DB 40 kg 1/1 Röd Sami Semmo Angered BC   -
        Blå Hampus Broman BS Tor Blå 2-1
57 W-SC 54 kg 1/1 Röd Ava Jawdat Narva BK   -
        Blå Mia Bromander BK Örnen Blå 3-0
54 M-DB 42 kg 1/1 Röd Noah Björketidt NBK Akilles   -
        Blå Erik Tegerhag Bålsta BK Blå 3-0
59 W-SC 64 kg 1/1 Röd Madelen Harr Redbergslids BK   -
        Blå Lucy Wildheart Ronneby BT Blå 3-0
56 M-DB 44 kg 1/1 Röd benjamin ryttersson Hallstahammar KF   -
        Blå Moltas Lundström IF Linnea Blå 3-0
61 W-SC 75 kg 1/1 Röd Elin Cederroos BK Rapid Röd TKO
        Blå Zabrina Holmström IK Ymer   -
58 M-DB 54 kg 1/1 Röd Linus Jacobsson BK Tiger Röd 3-0
        Blå Oliver Knutsson Halmstads AIS   -
63 M-SC 69 kg 1/2 Röd Bilgeham Dalbudak BK Örnen Röd 3-0
        Blå Arez Al-Dalo Narva BK   -
60 M-DA 42 kg 1/1 Röd Kieran Cormican Love C.P.C   -
        Blå Saleban Hussein Angered BC Blå 2-1
65 M-SC 69 kg 1/2 Röd Jonas Hanifi Botkyrka BK Röd 2-1
        Blå Boyat Dawood BK Värend   -
62 M-DA 48 kg 1/1 Röd Roberto Bengtsson Halmstads AIS   -
        Blå Samer Tabal Hammarby IF Boxning Blå 3-0
67 M-SC 75 kg 1/1 Röd Filip kerblom ATF Gym IF Röd 3-0
        Blå Andreas Gurung Narva BK   -
70 M-DA 57 kg 1/1 Röd Felix Nyrfors NBK Akilles Röd 2-1
        Blå Ajat Sabitov Djurgårdens IF   -
69 M-SB 60 kg 1/1 Röd Gedi Mohamed Hersi BK Örnen   -
        Blå Boban Ostrojik BK Tiger Blå TKO
72 M-DA 63 kg 1/1 Röd Liam Booth Love C.P.C Röd 3-0
        Blå Pawel Puzdrowski Kalmar BK   -
71 M-SB 69 kg 1/1 Röd Mohammad Haroow BK Värend   -
        Blå Yaffet Amaniel Tensta BK Blå 3-0
68 M-DA 54 kg 1/1 Röd Billy Liljeqvist IF Göteborgs Team Box   -
        Blå Oscar Lööw-Åberg Bålsta BK Blå 2-1
73 M-SB 75 kg 1/1 Röd Denis Kauffer BK Dalen Röd TKO
        Blå Axel Kll Tranås BTS   -
74 M-DA 66 kg 1/1 Röd Amad Doski Halmstads AIS   -
        Blå Eric Nordn Hammarby IF Boxning Blå 3-0
75 M-SB 81 kg 1/1 Röd Erik Carlsson Redbergslids BK   -
        Blå Samo Jangirov Säters BK Blå 3-0
76 M-DA 70 kg 1/1 Röd Sammer Mohammed Kalmar BK Röd 2-1
        Blå Najeeb Rafhd Hisingens BK   -
77 M-SB 91 kg 1/1 Röd Sebastian Pettersson Tierps BK   -
        Blå Zvonimir Kralj Redbergslids BK Blå TKO
78 M-DA 86 kg 1/1 Röd Johar Björketidt NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Xacy Meziew Ljungby BK   -
79 M-SA 56 kg 1/2 Röd cain Morris Love C.P.C   -
        Blå Bager Mohammadi IF Göteborgs Team Box Blå 2-1
80 W-UB 52 kg 1/1 Röd Elizangela Lima BK Tiger   -
        Blå Johanna Svensson NBK Akilles Blå 3-0
81 M-SA 56 kg 1/2 Röd Yohannes Berhane BK Dalen   -
        Blå Ali Srour Tønsbergkameratene Blå 3-0
82 W-UB 54 kg 1/1 Röd Katrin Norén IF Linnea   -
        Blå Michaela Karlsen Raufoss Bokseklubb Blå 2-1
83 M-JA 64 kg 1/2 Röd Vincent Jonzon Haninge BK Röd 3-0
        Blå Shukrat Abdrim Narva BK   -
84 M-UB 63 kg 1/2 Röd Vali Faizi BK Falken   -
        Blå Kevin Nordahl Sunne BK Blå 3-0
85 M-JA 64 kg 1/2 Röd Rasmus Broman BS Tor   -
        Blå Amin Srour Tønsbergkameratene Blå 2-1
86 M-UB 63 kg 1/2 Röd Anton Eriksson Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Robin Maarva Säters BK   -
87 W-SA 75 kg 1/1 Röd Karin Edenius Stenhagens KK   -
        Blå My Holgersson BK Falken Blå 3-0
88 M-UB 70 kg 1/2 Röd Ali Afshar BK Värend   -
        Blå Elle Andeberg Hammarby IF Boxning Blå TKO
89 M-SA 60 kg 1/2 Röd Hadi Srour Tønsbergkameratene   -
        Blå Salomo N`tuve Angered BC Blå 3-0
90 M-UA 57 kg 1/1 Röd Isaak Ryden IF Göteborgs Team Box   -
        Blå Farah Al Badri Haninge BK Blå 3-0
91 M-SA 64 kg 1/2 Röd Kabir Miehrabi Redbergslids BK   -
        Blå Haithem Laamouz St Julians ABC Blå TKO
92 M-UA 60 kg 1/1 Röd Mustafa Asfour IF Göteborgs Team Box   -
        Blå Anton Kulppi/Svensson IF Göteborgs Team Box Blå 2-1
93 M-SA 69 kg 1/2 Röd Johannes Vinasco Tensta BK   -
        Blå Martin Larsen Trondhjem BK Blå 3-0
94 M-UA 70 kg 1/1 Röd Hussein Abdul Hamid Halmstads AIS   -
        Blå Mariusz Gnas BK Dalen Blå 2-1
95 M-SA 75 kg 1/2 Röd Vegar Tregren Ulf-an Röd 2-1
        Blå Adam Westlund BK Falken   -
96 M-JC 60 kg 1/2 Röd Emil Harrysson BK Falken   -
        Blå Hassan Osman BK Kelly Blå 2-1
97 M-SA 75 kg 1/2 Röd Johan Carlsson Hisingens BK   -
        Blå Shady Gamhour ATF Gym IF Blå 3-0
98 M-JC 60 kg 1/2 Röd Lukas zboyaci Tensta BK Röd 3-0
        Blå Abdullah Safdari Örebro BK   -
99 M-SA 81 kg 1/2 Röd Albin Albinsson IK Ymer Röd 3-0
        Blå Viktor Gricjus Botkyrka BK   -
100 M-JC 69 kg 1/2 Röd Andre Moazed St Julians ABC Röd 3-0
        Blå Anton Hellström BK Falken   -
101 M-SA 81 kg 1/2 Röd Fredrik Johansson Oxelösunds BK   -
        Blå Ben Broadhurst Love C.P.C Blå 2-1
102 M-JC 69 kg 1/2 Röd Valentin Alm Ljungby BK Röd 3-0
        Blå William Svensson KK All Round   -
103 M-JA 64 kg 1/1 Röd Vincent Jonzon Haninge BK   -
        Blå Amin Srour Tønsbergkameratene Blå 3-0
104 W-UA 63 kg 1/1 Röd Rebecca Sundström BK Tiger   -
        Blå Sofia Nilsson BK Värend Blå 2-1
133 M-SA 81 kg 1/1 Röd Albin Albinsson IK Ymer Röd 3-0
        Blå Ben Broadhurst Love C.P.C   -
106 M-UB 48 kg 1/1 Röd Ibragim Bataev BK Värend   -
        Blå Angus Wennerholm Redbergslids BK Blå 3-0
105 M-JA 69 kg 1/1 Röd Ali Yusefi Hammarby IF Boxning   -
        Blå Ask Vang Tønsbergkameratene Blå 3-0
108 M-UB 54 kg 1/1 Röd Anton Lööw-Åberg Bålsta BK   -
        Blå Lukas Alexandersson IF Göteborgs Team Box Blå TKO
107 W-SB 60 kg 1/1 Röd Sandra Attermo Djurgårdens IF   -
        Blå Grethe Kraugerud Trym IL Blå 3-0
110 M-UB 63 kg 1/1 Röd Kevin Nordahl Sunne BK   -
        Blå Anton Eriksson Bålsta BK Blå 3-0
109 W-SB 64 kg 1/1 Röd Emilia Lindholm Narva BK   -
        Blå Pernilla Gustavsson Ronneby BT Blå 3-0
112 M-UB 66 kg 1/1 Röd Philip Kristiansen Tranås BTS   -
        Blå William Rubino Narva BK Blå 2-1
111 W-SA 51 kg 1/1 Röd Amie Ramstedt Hisingens BK   -
        Blå Norah Guzlander Halmstads AIS Blå 3-0
114 M-UB 70 kg 1/1 Röd William Abika IF Göteborgs Team Box   -
        Blå Elle Andeberg Hammarby IF Boxning Blå 3-0
113 W-SA 54 kg 1/1 Röd Juliana Söderström Botkyrka BK   -
        Blå Camilla Johansen Raufoss Bokseklubb Blå 2-1
116 M-JC 60 kg 1/1 Röd Hassan Osman BK Kelly   -
        Blå Lukas zboyaci Tensta BK Blå 3-0
115 W-SA 60 kg 1/1 Röd Malin Hermansson BK 1925 Karlstad Röd 3-0
        Blå Sagal Adan Angered BC   -
118 M-JC 64 kg 1/1 Röd Rafid Kadhim Angered BC   -
        Blå Samuel Yonesyan BK Rapid Blå 3-0
117 W-SA 64 kg 1/1 Röd Kristin Tveit Trym IL   -
        Blå Erika Edblom Djurgårdens IF Blå 3-0
120 M-JC 69 kg 1/1 Röd Andre Moazed St Julians ABC Röd 2-1
        Blå Valentin Alm Ljungby BK   -
119 M-SC 69 kg 1/1 Röd Bilgeham Dalbudak BK Örnen Röd 2-1
        Blå Jonas Hanifi Botkyrka BK   -
122 M-JA 52 kg 1/1 Röd Karen Akopian Angered BC   -
        Blå Felix Weilid Hammarby IF Boxning Blå 3-0
121 M-SC 81 kg 1/1 Röd Anthony Ossandon Djurgårdens IF   -
        Blå Dino Galorini Söderberg BK Tiger Blå 3-0
124 M-JA 60 kg 1/1 Röd Rolf Olsen Tønsbergkameratene Röd 2-1
        Blå Samer Talal Angered BC   -
123 M-SA 56 kg 1/1 Röd Bager Mohammadi IF Göteborgs Team Box Röd 2-1
        Blå Ali Srour Tønsbergkameratene   -
125 M-SA 60 kg 1/1 Röd Tommy Nilsson Redbergslids BK   -
        Blå Salomo N`tuve Angered BC Blå 3-0
127 M-SA 64 kg 1/1 Röd Simon Svensson KK All Round   -
        Blå Haithem Laamouz St Julians ABC Blå TKO
129 M-SA 69 kg 1/1 Röd Ashkan Ghahramani IF Linnea   -
        Blå Martin Larsen Trondhjem BK Blå 3-0
131 M-SA 75 kg 1/1 Röd Vegar Tregren Ulf-an Röd 2-1
        Blå Shady Gamhour ATF Gym IF   -
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090