logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Draken Box Cup 20-21/10 2012  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2012-10-20
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-DA 42 kg 1/2 Röd Jonathan Myhr Stockholms AIF   -
        Blå Samer Tabal Hammarby IF Boxning Blå WO
4 M-DA 57 kg 1/2 Röd Andreas Eggan Trym IL   -
        Blå Joni Lindeman Sundsvalls BK Blå 2-1
3 M-DA 44 kg 1/1 Röd Erduvan Berisha Säters BK   -
        Blå Albin Jonsson Sundsvalls BK Blå 2-1
8 M-UB 70 kg 1/2 Röd Daniel Samrell Upsala IF Röd 5-0
        Blå Mersad Skoric BK Falken   -
9 W-JC 60 kg 1/2 Röd Sara Björk Guldstadens BK   -
        Blå Johanna Rovio Öbacka BK Blå 5-0
11 M-JB 69 kg 1/2 Röd Kamran Sorkhabi Djurgårdens IF   -
        Blå Ali Yusefi Hammarby IF Boxning Blå 4-1
12 M-SC 75-2 kg 1/2 Röd Madi Bagari Umeå BK   -
        Blå Kaj Persson VBC/TIP BC Blå Uppg. R1
6 M-UB 57 kg 1/2 Röd Magnus Blikeng Eriksen B-30   -
        Blå Tamim Azizi Djurgårdens IF Blå RSC R3
7 M-UB 57 kg 1/2 Röd Anders Eggan Trym IL Röd 4-1
        Blå Mohammed Alamary Upsala IF   -
14 M-SB 75 kg 1/2 Röd Erik Ledström Sundsvalls BK Röd 4-1
        Blå Ahmed Ali BK Falken   -
15 M-SA 75 kg 1/2 Röd Rocco Wadell Haninge BK Röd 4-1
        Blå Frank Östlund BK Älgen   -
16 M-SA 81 kg 1/2 Röd Henrik Palosaari Sundsvalls BK Röd 5-0
        Blå Filip Deiaco BK Falken   -
2 M-DA 42 kg 1/1 Röd Anton Sund Sundsvalls BK   -
        Blå Samer Tabal Hammarby IF Boxning Blå 3-0
5 M-DA 57 kg 1/1 Röd Robin Maarva Säters BK   -
        Blå Joni Lindeman Sundsvalls BK Blå 3-0
10 M-JC 64 kg 1/1 Röd Naim Husseini Umeå BK Röd 5-0
        Blå Simon Andersson Njurunda BK   -
13 M-SC 91+ kg 1/1 Röd Robin Safar Hammarby IF Boxning Röd 5-0
        Blå Simen Nysäter Trym IL   -
17 M-UB 48 kg 1/1 Röd Felix Weilid Hammarby IF Boxning Röd RSC R3
        Blå Joseph Omari Upsala IF   -
18 M-UB 57 kg 1/1 Röd Tamim Azizi Djurgårdens IF   -
        Blå Anders Eggan Trym IL Blå 5-0
19 M-UB 63 kg 1/1 Röd Amani Mohammed Öbacka BK   -
        Blå Teodor Frisell Upsala IF Blå RSC R3
20 M-UB 70 kg 1/1 Röd Simon Bergseth IL Braatt   -
        Blå Daniel Samrell Upsala IF Blå 5-0
21 W-JC 60 kg 1/1 Röd Lovisa Ärnström Öbacka BK   -
        Blå Johanna Rovio Öbacka BK Blå NC
26 W-SA 54 kg 1/1 Röd Christine Tølløfsen B-30   -
        Blå Tove Lundberg IFK Umeå Blå 5-0
22 M-JB 60 kg 1/1 Röd Viktor Häggström IFK Umeå Röd 4-1
        Blå Knutte Ottosson Timrå BK   -
25 W-SC 75 kg 1/1 Röd Angelica Fält Guldstadens BK   -
        Blå Erika Lundström IFK Umeå Blå 5-0
27 M-SC 64 kg 1/1 Röd Simon Cross Stockholms AIF Röd KO R1
        Blå Pontus Murman BK Falken   -
28 M-SC 69 kg 1/1 Röd Øyvind Holden B-30 Röd 4-1
        Blå Pablo Wikström Stockholms AIF   -
23 M-JB 69 kg 1/1 Röd Alexander Sund Sundsvalls BK Röd 5-0
        Blå Ali Yusefi Hammarby IF Boxning   -
30 M-SC 75-1 kg 1/1 Röd Alf Inge Knudtsen IL Braatt   -
        Blå Filip Lundgren Öbacka BK Blå AB R1
31 M-SC 81 kg 1/1 Röd Lars Sävik Trym IL   -
        Blå Sergej Grigorjev IFK Umeå Blå 5-0
24 M-JA 75 kg 1/1 Röd Aidin Akbari VBC/TIP BC   -
        Blå Vegar Tregren Ulf-an Blå RSC R1
36 M-SA 81 kg 1/1 Röd Sondre Wold B-30 Röd 3-2
        Blå Henrik Palosaari Sundsvalls BK   -
32 M-SC 91 kg 1/1 Röd Linus Gustafsson Timrå BK   -
        Blå Dan Söderberg Haninge BK Blå 4-1
29 M-SC 75-2 kg 1/1 Röd Ibrahim Ibrahim BK Falken   -
        Blå Kaj Persson VBC/TIP BC Blå 5-0
33 M-SB 75 kg 1/1 Röd Mohammed Salah Umeå BK   -
        Blå Erik Ledström Sundsvalls BK Blå 5-0
34 M-SA 69 kg 1/1 Röd Martin Götesson Säters BK   -
        Blå Sonny Solsona Blomström Stockholms AIF Blå 5-0
35 M-SA 75 kg 1/1 Röd Ben Bodila Djurgårdens IF Röd 3-2
        Blå Rocco Wadell Haninge BK   -
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090