Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Diplom-SM 31-1/4 2012  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2012-03-26
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
Sunday 10:00
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
83 M-DA 57 kg 1/2 Röd John Hedström Tifa BC   -
        Blå yasser abdulrahim BK Värend Blå 3-0(30-22)
85 M-DA 57 kg 1/2 Röd Anton Eriksson Bålsta BK   -
        Blå Alfred Andersson BK Köping Blå 3-0(35-33)
93 M-DA 66 kg 1/2 Röd Daniel Cicek Örebro BK   -
        Blå Steven Justiniano Narva BK Blå 3-0(30-25)
95 M-DA 66 kg 1/2 Röd Daniel Semrell Upsala IF Röd 2-1(30-30)
        Blå Jakob Eriksmark Morgongåva BK   -
94 M-DB 42 kg 1/2 Röd Sebastian Broman BS Tor   -
        Blå Billy Liljeqvist BK Värend Blå 3-0(30-26)
69 W-DA 44 kg 1/1 Röd Elina Ottosson Narva BK Röd 3-0(28-19)
        Blå Elin Malmgren Höllvikens BK   -
96 M-DB 42 kg 1/2 Röd Samer Tabal Skarpnäcks BK Röd 2-1(30-28)
        Blå Arber Ismali Varbergs BK   -
71 W-DA 48 kg 1/1 Röd Therese Lidström Bålsta BK   -
        Blå Steffi Thour BK Värend Blå 3-0(31-27)
118 M-DA 48 kg 1/2 Röd Claes Nilsson Narva BK Röd 2-1(27-28)
        Blå Matin Sadik Narva BK   -
73 W-DA 54 kg 1/1 Röd Molly Thorberg Sundsvalls BK   -
        Blå Sofia Nilsson BK Värend Blå 3-0(29-24)
120 M-DA 48 kg 1/2 Röd Abdou Gherbi Höllvikens BK Röd 3-0(30-27)
        Blå Anton Lööw-Åberg Bålsta BK   -
75 W-DA 57 kg 1/1 Röd millica avramovic Halmstad BS Röd 3-0(27-26)
        Blå Frida Hellqvist-Löllke IF Linnea   -
76 M-DC 30 kg 1/1 Röd Olle Ring Åtvidabergs BK   -
        Blå David Melki Angered BC Blå 3-0(25-23)
77 W-DA 60 kg 1/1 Röd Mathilda Willner Tärnsjö BK   -
        Blå Amelia Hall Ljungby BK Blå 2-1(25-23)
78 M-DC 34 kg 1/1 Röd Hugo Andersson Värnamo BK   -
        Blå Hampus Broman BS Tor Blå 3-0(30-26)
79 W-DA 63 kg 1/1 Röd Felicija Len BK Fox   -
        Blå Rebecca Sundström BK Tiger Blå 2-1(26-25)
80 M-DC 36 kg 1/1 Röd Ioannis Jr Chinos Narva BK Röd 3-0(26-22)
        Blå Vedat Yildiz Antares BK   -
81 M-DA 54 kg 1/1 Röd Amir Salim Narva BK   -
        Blå Max Herbertsson Redbergslids BK Blå 2-1(30-30)
82 M-DC 40 kg 1/1 Röd Antonio Portillo Botkyrka BK Röd 3-0(26-23)
        Blå Valton Kastrati BK Fox   -
87 M-DA 57 kg 1/1 Röd yasser abdulrahim BK Värend   -
        Blå Alfred Andersson BK Köping Blå 3-0(34-30)
84 M-DB 28 kg 1/1 Röd Malcolm Wennerholm Redbergslids BK   -
        Blå Resen Gulli Angered BC Blå 2-1(22-21)
89 M-DA 60 kg 1/1 Röd Robin Maarva Säters BK   -
        Blå Theodor Frisell Upsala IF Blå 2-1(32-31)
86 M-DB 30 kg 1/1 Röd Avar Shadman Haninge BK Röd 3-0(31-28)
        Blå Saleban Hussein Angered BC   -
91 M-DA 63 kg 1/1 Röd Anton Johannesson BK Fox   -
        Blå Elle Anderberg Hammarby IF Boxning Blå 2-1(30-30)
88 M-DB 34 kg 1/1 Röd benjamin ryttersson Team Hallstahammar BK Röd 3-0(27-24)
        Blå Mattias Perez Djurgårdens IF   -
97 M-DA 66 kg 1/1 Röd Steven Justiniano Narva BK   -
        Blå Daniel Semrell Upsala IF Blå 2-1(31-30)
90 M-DB 36 kg 1/1 Röd Moltas Lundström IF Linnea   -
        Blå Felix Flodin Vaggeryds BK Blå 3-0(33-27)
99 M-DA 70 kg 1/1 Röd Mariusz Gnas BK Dalen   -
        Blå Jonathan Persson Halmstad BS Blå 3-0(30-28)
92 M-DB 40 kg 1/1 Röd Danial Nasir Angered BC Röd 2-1(27-24)
        Blå Albin Ruland Höllvikens BK   -
101 M-DA 80 kg 1/1 Röd Johar Björketidt NBK Akilles   -
        Blå Victor Hansebjer Skarpnäcks BK Blå 2-1(30-29)
98 M-DB 42 kg 1/1 Röd Billy Liljeqvist BK Värend   -
        Blå Samer Tabal Skarpnäcks BK Blå 2-1(30-29)
103 M-DA 86+ kg 1/1 Röd Keiarsh Pirhayati Örebro BK   -
        Blå Reza Tavakoli BK Tiger Blå 2-1(27-26)
100 M-DB 44 kg 1/1 Röd Arvid Apelqist IK Ymer Röd 3-0(27-24)
        Blå Lukas Ingeltorp Ljungby BK   -
102 M-DB 48 kg 1/1 Röd Oscar Lööw-Åberg Bålsta BK Röd 3-0(27-23)
        Blå Jack Falkman Fenix Budo & Kampsports förening   -
104 M-DB 51 kg 1/1 Röd Khaled Almashadi BK Dalen   -
        Blå Linus Jacobsson BK Tiger Blå 3-0(25-21)
106 M-DB 57 kg 1/1 Röd Joni Lindeman Sundsvalls BK Röd 3-0(28-23)
        Blå Dejan Petrovski BK Fox   -
108 M-DB 63 kg 1/1 Röd Eric Norden Bro IK Röd 2-1(23-21)
        Blå Hamoudi Ali Angered BC   -
110 M-DB 80 kg 1/1 Röd Sedat Yildiz Antares BK   -
        Blå William Gustafsson Eskilstuna BK Blå 3-0(30-22)
112 M-DA 40 kg 1/1 Röd Jonathan Myhr Stockholms AIF   -
        Blå Angus Wennerholm Redbergslids BK Blå 3-0(31-27)
114 M-DA 42 kg 1/1 Röd Lucas Alexandersson Angered BC Röd 3-0(32-28)
        Blå Sebastian Sandblom Angered BC   -
116 M-DA 44 kg 1/1 Röd Antonio Svarts Upsala IF   -
        Blå Paolo Magui BK Ringen Blå 3-0(35-28)
122 M-DA 48 kg 1/1 Röd Claes Nilsson Narva BK   -
        Blå Abdou Gherbi Höllvikens BK Blå 2-1(20-19)
124 M-DA 51 kg 1/1 Röd Hussein Hacim Angered BC   -
        Blå Abdulai Yasin Angered BC Blå 3-0(27-23)
 
 
Copyright©2022 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090