Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Diplom-SM 31-1/4 2012  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2012-03-26
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
Saturday 15:00
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
17 M-DA 57 kg 1/8 Röd Daniel Backman Morgongåva BK   -
        Blå Mohammed Issa BK Örnen Blå 3-0(30-25)
20 M-DB 42 kg 1/8 Röd Arber Ismali Varbergs BK Röd 3-0(32-23)
        Blå Oskar Herrysson Tifa BC   -
47 M-DA 66 kg 1/8 Röd Giddeon Jungblom KK All Round Röd 2-1(27-26)
        Blå Josef Mohammed BK Värend   -
60 M-DA 48 kg 1/8 Röd Julbert Tumale Narva BK   -
        Blå Anton Lööw-Åberg Bålsta BK Blå 2-1(31-31)
1 W-DA 54 kg 1/4 Röd paulina sandberg Halmstad BS Röd 2-1(27-26)
        Blå Daniella Bourgi Redbergslids BK   -
12 M-DB 36 kg 1/4 Röd Alfred Norn Höllvikens BK   -
        Blå Felix Flodin Vaggeryds BK Blå 3-0(30-27)
7 M-DA 54 kg 1/4 Röd Amir Salim Narva BK Röd 3-0(29-26)
        Blå Fredrik Fllgren Redbergslids BK   -
22 M-DB 42 kg 1/4 Röd Sebastian Broman BS Tor Röd 3-0(28-24)
        Blå Dani Sefic BK Fox   -
9 M-DA 54 kg 1/4 Röd Mustafa Asfour Ale MKF   -
        Blå Hassan Hachim Angered BC Blå 2-1(26-26)
24 M-DB 42 kg 1/4 Röd Billy Liljeqvist BK Värend Röd 3-0(21-16)
        Blå Hugo Pettersson Mjlby Boxing Team IF   -
11 M-DA 54 kg 1/4 Röd Philip Kristiansen Mjlby Boxing Team IF   -
        Blå Max Herbertsson Redbergslids BK Blå 3-0(29-26)
26 M-DB 42 kg 1/4 Röd Samer Tabal Skarpnäcks BK Röd 3-0(34-24)
        Blå Erik Tegerhag Bålsta BK   -
19 M-DA 57 kg 1/4 Röd Erik Johansson Morgongåva BK   -
        Blå John Hedström Tifa BC Blå 3-0(29-26)
28 M-DB 42 kg 1/4 Röd Ali Elhabet Angered BC   -
        Blå Arber Ismali Varbergs BK Blå 3-0(30-21)
21 M-DA 57 kg 1/4 Röd Albin Erlander Djurgårdens IF   -
        Blå yasser abdulrahim BK Värend Blå 3-0(29-24)
48 M-DA 42 kg 1/4 Röd Sebastian Sandblom Angered BC Röd 2-1(31-28)
        Blå Haris Muric Halmstad BS   -
23 M-DA 57 kg 1/4 Röd Anton Eriksson Bålsta BK Röd 3-0(33-28)
        Blå Reda Al-Kaizhwan Narva BK   -
54 M-DA 44 kg 1/4 Röd Amin Mahjuob Örebro BK Röd 2-1(30-27)
        Blå Mergim Ibishi Mjlby Boxing Team IF   -
25 M-DA 57 kg 1/4 Röd Alfred Andersson BK Köping Röd 2-1(31-30)
        Blå Mohammed Issa BK Örnen   -
62 M-DA 48 kg 1/4 Röd Claes Nilsson Narva BK Röd 3-0(31-27)
        Blå Mohammed Elbachir Mjlby Boxing Team IF   -
27 M-DA 60 kg 1/4 Röd Robin Maarva Säters BK Röd 2-1(26-23)
        Blå Oskar Sihlén IF Linnea   -
64 M-DA 48 kg 1/4 Röd Matin Sadik Narva BK Röd DISQ R1
        Blå Khalid Farah Angered BC   -
29 M-DA 60 kg 1/4 Röd David Harutyunyan Stenhagens KK Röd 2-1(28-27)
        Blå Attakovit Kulchalit Eskilstuna BK   -
66 M-DA 48 kg 1/4 Röd Goran Azizi Eskilstuna BK   -
        Blå Abdou Gherbi Höllvikens BK Blå 2-1(29-27)
31 M-DA 60 kg 1/4 Röd NIdhal Al-Naser Nässjö BK Röd 3-0(33-29)
        Blå Ajman Dalachi Angered BC   -
68 M-DA 48 kg 1/4 Röd Hassan Tanokhi Upsala IF   -
        Blå Anton Lööw-Åberg Bålsta BK Blå 2-1(31-27)
33 M-DA 60 kg 1/4 Röd William Hartzell Djurgårdens IF   -
        Blå Theodor Frisell Upsala IF Blå UPPG.
70 M-DA 51 kg 1/4 Röd Pontus Krantz KK All Round Röd 2-1(27-27)
        Blå Simon Hohner BK Värend   -
39 M-DA 63 kg 1/4 Röd Tobias Sjblom Värnamo BK   -
        Blå Micael Alm Åtvidabergs BK Blå 3-0(29-24)
2 M-DC 30 kg 1/2 Röd David Melki Angered BC Röd 3-0(15-12)
        Blå Ludvig Prklint Varbergs BK   -
41 M-DA 63 kg 1/4 Röd Xacy Meziew Ljungby BK   -
        Blå Elle Anderberg Hammarby IF Boxning Blå 3-0(32-28)
4 M-DC 34 kg 1/2 Röd Hampus Broman BS Tor Röd 3-0(27-21)
        Blå Nureddin Dagal Antares BK   -
49 M-DA 66 kg 1/4 Röd Lukas Pesmaa Vaggeryds BK   -
        Blå Daniel Cicek Örebro BK Blå 2-1(29-28)
6 M-DB 30 kg 1/2 Röd Saleban Hussein Angered BC Röd 2-1(28-27)
        Blå Adam Elbachir Mjlby Boxing Team IF   -
51 M-DA 66 kg 1/4 Röd Steven Justiniano Narva BK Röd 3-0(30-29)
        Blå Sarwan Salman Haninge BK   -
8 M-DB 34 kg 1/2 Röd benjamin ryttersson Team Hallstahammar BK Röd 3-0(30-24)
        Blå Marco Portillo Botkyrka BK   -
53 M-DA 66 kg 1/4 Röd Linus Helge Örebro BK   -
        Blå Daniel Semrell Upsala IF Blå 2-1(30-30)
10 M-DB 34 kg 1/2 Röd Mattias Perez Djurgårdens IF Röd 2-1(23-22)
        Blå emil tigerberg KK All Round   -
55 M-DA 66 kg 1/4 Röd Jakob Eriksmark Morgongåva BK Röd 3-0(30-27)
        Blå Giddeon Jungblom KK All Round   -
14 M-DB 36 kg 1/2 Röd Safin Sadik Narva BK   -
        Blå Moltas Lundström IF Linnea Blå 2-1(27-26)
57 M-DA 70 kg 1/4 Röd Hassan Albomnaijl NBK Akilles   -
        Blå Qendrim Rrmoku Varbergs BK Blå 3-0(27-23)
16 M-DB 36 kg 1/2 Röd Noah Björketidt NBK Akilles   -
        Blå Felix Flodin Vaggeryds BK Blå 3-0(32-25)
3 W-DA 54 kg 1/2 Röd Klara Johansson Redbergslids BK   -
        Blå Molly Thorberg Sundsvalls BK Blå 3-0(30-25)
18 M-DB 40 kg 1/2 Röd Albin Ruland Höllvikens BK Röd 2-1(27-26)
        Blå alfred johansson KK All Round   -
5 W-DA 54 kg 1/2 Röd Sofia Nilsson BK Värend Röd 3-0(31-26)
        Blå paulina sandberg Halmstad BS   -
30 M-DB 44 kg 1/2 Röd Arvid Apelqist IK Ymer Röd 2-1(29-27)
        Blå Doniyor Shomaksudov Haninge BK   -
13 M-DA 54 kg 1/2 Röd Noah Williams BK Fox   -
        Blå Amir Salim Narva BK Blå 3-0(32-27)
32 M-DB 44 kg 1/2 Röd Can Dagal Antares BK   -
        Blå Lukas Ingeltorp Ljungby BK Blå 3-0(27-23)
15 M-DA 54 kg 1/2 Röd Hassan Hachim Angered BC   -
        Blå Max Herbertsson Redbergslids BK Blå 2-1(28-27)
34 M-DB 48 kg 1/2 Röd Jack Falkman Fenix Budo & Kampsports förening Röd 3-0(28-26)
        Blå Felix Nyrfors NBK Akilles   -
35 M-DA 60 kg 1/2 Röd Robin Maarva Säters BK Röd 3-0(31-28)
        Blå David Harutyunyan Stenhagens KK   -
36 M-DB 51 kg 1/2 Röd Markus Olsson Eskilstuna BK   -
        Blå Khaled Almashadi BK Dalen Blå 3-0(26-23)
37 M-DA 60 kg 1/2 Röd NIdhal Al-Naser Nässjö BK   -
        Blå Theodor Frisell Upsala IF Blå 2-1(32-33)
38 M-DB 51 kg 1/2 Röd Linus Jacobsson BK Tiger Röd 2-1(30-28)
        Blå Douglas Vanström Djurgårdens IF   -
43 M-DA 63 kg 1/2 Röd Anton Johannesson BK Fox Röd 3-0(29-27)
        Blå Marcus Flodin Staffanstorps BS   -
40 M-DB 57 kg 1/2 Röd Simon Grönfors Eskilstuna BK   -
        Blå Dejan Petrovski BK Fox Blå 3-0(28-24)
45 M-DA 63 kg 1/2 Röd Micael Alm Åtvidabergs BK   -
        Blå Elle Anderberg Hammarby IF Boxning Blå 3-0(29-25)
42 M-DB 63 kg 1/2 Röd Ajat Sabitov Djurgårdens IF   -
        Blå Hamoudi Ali Angered BC Blå 3-0(24-22)
59 M-DA 70 kg 1/2 Röd James Sanasinlapin Narva BK   -
        Blå Mariusz Gnas BK Dalen Blå 3-0(30-25)
44 M-DA 40 kg 1/2 Röd Jonathan Myhr Stockholms AIF Röd 3-0(30-27)
        Blå Fathi Usparov Botkyrka BK   -
61 M-DA 70 kg 1/2 Röd Jonathan Persson Halmstad BS Röd 2-1(24-24)
        Blå Qendrim Rrmoku Varbergs BK   -
46 M-DA 40 kg 1/2 Röd Zanyar Darbas Narva BK   -
        Blå Angus Wennerholm Redbergslids BK Blå 3-0(31-26)
63 M-DA 80 kg 1/2 Röd Oscar Arnryd NBK Akilles   -
        Blå Victor Hansebjer Skarpnäcks BK Blå 3-0(32-24)
50 M-DA 42 kg 1/2 Röd Heff Rashid Halmstads AIS   -
        Blå Lucas Alexandersson Angered BC Blå 2-1(33-30)
65 M-DA 86+ kg 1/2 Röd cafer yilmaz Kista BC   -
        Blå Keiarsh Pirhayati Örebro BK Blå 3-0(27-26)
52 M-DA 42 kg 1/2 Röd Marcus Eversdijk Morgongåva BK   -
        Blå Sebastian Sandblom Angered BC Blå 3-0(31-24)
67 M-DA 86+ kg 1/2 Röd Karrar Maher Djurgårdens IF   -
        Blå Reza Tavakoli BK Tiger Blå 3-0(25-22)
56 M-DA 44 kg 1/2 Röd Antonio Svarts Upsala IF Röd 2-1(33-34)
        Blå felix weilid Skarpnäcks BK   -
58 M-DA 44 kg 1/2 Röd Paolo Magui BK Ringen Röd 3-0(34-28)
        Blå Amin Mahjuob Örebro BK   -
72 M-DA 51 kg 1/2 Röd Adam Pettersson NBK Akilles   -
        Blå Hussein Hacim Angered BC Blå 3-0(36-26)
74 M-DA 51 kg 1/2 Röd Abdulai Yasin Angered BC Röd WO
        Blå Pontus Krantz KK All Round   -
 
 
Copyright©2022 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090