logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Diplom-SM 23-24/2 2019  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2019-02-17
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-DA 46 kg 1/2 Röd Noel Sjöström Bålsta BK   -
        Blå Zhovlonbek Yuldashev Haninge BK Blå 3-0
2 W-DA 50 kg 1/2 Röd Zin Kasirga East Idrottsförening Norrköping   -
        Blå Alva Grönholm Hallstahammar KF Blå 0-3
3 M-DA 46 kg 1/2 Röd lucas lindahl Umeå BK   -
        Blå Melvin Zakholi Örebro BK Blå 3-0
4 M-DC 38 kg 1/2 Röd Noel Sundblad NBK Akilles   -
        Blå Henning Backlund Bålsta BK Blå 2-1
5 M-DA 48 kg 1/4 Röd Truls Englesson Höllvikens BK   -
        Blå Jassin Zina BK Revansch Blå 2-1
6 M-DC 44 kg 1/2 Röd Hisyar Kasirga East Idrottsförening Norrköping Röd 2-1
        Blå Aedris Ahmadi Blomstermåla IK   -
7 M-DA 48 kg 1/4 Röd Abubakar Chagaev Timrå BK   -
        Blå Asad Yopisan Hisingens BK Blå 3-0
8 M-DB 34 kg 1/4 Röd Victor Karlsson KK All Round   -
        Blå Malte Björk BK Kelly Blå 3-0
9 M-DA 48 kg 1/4 Röd Viktor Klöver Gripen BK   -
        Blå Alvin Björk BK Kelly Blå 3-0
10 M-DB 34 kg 1/4 Röd Viggo Pettersson Hallstahammar KF   -
        Blå Said Mamergov Haninge BK Blå 3-0
15 M-DA 50 kg 1/2 Röd Adam Tegström Umeå BK   -
        Blå Alexander Ström Redbergslids BK Blå 2-1
12 M-DB 34 kg 1/4 Röd Benjamin Nileborg Höllvikens BK Röd 2-1
        Blå Charlie Nyberg Mårth BK Dalen   -
17 M-DA 52 kg 1/4 Röd Axel Härstedt Höllvikens BK Röd 2-1
        Blå Lorik Kasumi Halmstads AIS   -
18 M-DB 36 kg 1/4 Röd Felix Hermansson KK All Round Röd 2-1
        Blå Mahmoud Kazei Blomstermåla IK   -
19 M-DA 52 kg 1/4 Röd Herman Ek BK Ringen   -
        Blå Ardwan Rashid Tensta BK Blå 2-1
20 M-DB 36 kg 1/2 Röd Yosef Bayaa KK All Round   -
        Blå Jazan Oukla Upsala IF Blå 3-0
21 M-DA 52 kg 1/2 Röd Daniel Kurieh Botkyrka BK Röd 3-0
        Blå Karl Joräng KK All Round   -
24 M-DB 38 kg 1/2 Röd William Olsson East Idrottsförening Norrköping   -
        Blå adam ghazi Umeå BK Blå 3-0
25 M-DA 54 kg 1/4 Röd Kevin Hagström IF Linnea Röd 3-0
        Blå Hampus Hagström Hallstahammar KF   -
26 M-DB 38 kg 1/2 Röd Joshua Muyinda Redbergslids BK Röd 3-0
        Blå Albin Håkansson Halmstad Boxing Club   -
27 M-DA 54 kg 1/4 Röd Nick Zulawinski Höllvikens BK Röd 3-0
        Blå Adam Sjölin Örebro BK   -
28 M-DB 40 kg 1/4 Röd Alex Tryggstad BK30 Motala Röd 3-0
        Blå Isak Fläring Tifa BC   -
29 M-DA 54 kg 1/2 Röd Leon Nilsson Garcia Angered BC Röd 3-0
        Blå Emil Börjesson BK30 Motala   -
30 M-DB 40 kg 1/2 Röd Elias Chamoun NBK Akilles   -
        Blå Oliver Persson Bålsta BK Blå 0-3
33 M-DA 57 kg 1/4 Röd Ben Anderberg Hammarby IF Boxning   -
        Blå Pooya Khodadi Angered BC Blå 1-2
34 M-DB 42 kg 1/2 Röd Belal Jebara IF Linnea Röd 3-0
        Blå Marcello Karlsson Hisingens BK   -
35 M-DA 57 kg 1/4 Röd Akram Zaoul AIK Boxningsförening   -
        Blå Elliot Ekhamre Eskilstuna BK Blå 0-3
36 M-DB 42 kg 1/2 Röd Oscar Morales Andersson Redbergslids BK   -
        Blå Adrian Ström Botkyrka BK Blå 3-0
37 M-DA 57 kg 1/4 Röd Joel Svensson IF Linnea Röd 3-0
        Blå Omer Erovic IK Ymer   -
38 M-DB 44 kg 1/4 Röd Saber Abu Daher Angered BC   -
        Blå Ashab Tabujev Morgongåva BK Blå 1-2
39 M-DA 57 kg 1/4 Röd Albert Skillfeldt Värnamo BK Röd 3-0
        Blå hamed Hashemi Örebro BK   -
40 M-DB 44 kg 1/4 Röd Jamie Bronks IF Linnea Röd AB
        Blå Tarek Abu Alhusein Blomstermåla IK   -
45 M-DA 60 kg 1/2 Röd Elias Svensson Bålsta BK Röd 2-1
        Blå Axel Mattsson Värnamo BK   -
42 M-DB 44 kg 1/2 Röd Shahab Amir Morgongåva BK   -
        Blå Bil al Tak KK All Round Blå 3-0
47 M-DA 60 kg 1/2 Röd Zinoviy Dragan Angered BC Röd 3-0
        Blå Alireza Yaghobi Arboga Boxningsklubb   -
46 M-DB 46 kg 1/4 Röd Marcus Talani Angered BC   -
        Blå johannes Chabo KK All Round Blå 0-3
11 M-DA 48 kg 1/2 Röd Pelle Carlsson KK All Round   -
        Blå Jassin Zina BK Revansch Blå 0-3
48 M-DB 46 kg 1/2 Röd Melvin Svensson IF Linnea Röd 3-0
        Blå Sinisa Antunovic Halmstad Boxing Club   -
49 M-DA 63 kg 1/4 Röd Filip Ivarsson BK30 Motala Röd 3-0
        Blå Buraq Al-Shammari East Idrottsförening Norrköping   -
52 M-DB 50 kg 1/2 Röd Kristiab Yousef NBK Akilles Röd 2-1
        Blå Florjan Fishti Botkyrka BK   -
13 M-DA 48 kg 1/2 Röd Asad Yopisan Hisingens BK   -
        Blå Alvin Björk BK Kelly Blå 2-1
14 M-DB 34 kg 1/2 Röd Angelo Dobreva KFUM Fight Zone Röd 2-1
        Blå Malte Björk BK Kelly   -
31 M-DA 54 kg 1/2 Röd Kevin Hagström IF Linnea   -
        Blå Nick Zulawinski Höllvikens BK Blå 0-3
16 M-DB 34 kg 1/2 Röd Said Mamergov Haninge BK Röd 3-0
        Blå Benjamin Nileborg Höllvikens BK   -
51 M-DA 63 kg 1/4 Röd Leon Nilsson BK Revansch Röd 3-0
        Blå Gabriel Yousef NBK Akilles   -
54 M-DB 50 kg 1/2 Röd Maximilliam Nygård IF Linnea Röd 3-0
        Blå Daniel Miletic NBK Akilles   -
23 M-DA 52 kg 1/2 Röd Axel Härstedt Höllvikens BK   -
        Blå Ardwan Rashid Tensta BK Blå 2-1
56 M-DB 54 kg 1/1 Röd Krisztian Nileborg Höllvikens BK Röd 3-0
        Blå Walter Steen Hisingens BK   -
59 M-DA 66 kg 1/2 Röd Fadi Keserwan BK30 Motala   -
        Blå Abedin Skenderovski BK Köping Blå 2-1
58 M-DB 60 kg 1/4 Röd Hannes Hassanzadah Helsingborgs BK Röd 3-0
        Blå Sebastian Thanger AIK Boxningsförening   -
53 M-DA 63 kg 1/4 Röd Morad Ghulami Upsala IF Röd 3-0
        Blå Ulpian Kastrati BK Fox   -
60 M-DB 60 kg 1/4 Röd Felix Sterjovski Skene Atletklubb   -
        Blå Hampus Arvidsson KK All Round Blå 2-1
61 M-DA 66 kg 1/2 Röd Haris Jasarevic Örebro BK   -
        Blå Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Blå 2-1
62 M-DB 60 kg 1/2 Röd Efe Akan Haninge BK   -
        Blå Rafael Mironidis Botkyrka BK Blå 2-1
63 M-DA 70 kg 1/2 Röd Oscar Hellberg Hallstahammar KF Röd 3-0
        Blå ADNAN EZEDDINE Tifa BC   -
66 M-DA 38 kg 1/2 Röd Magamed Dudaev KK All Round   -
        Blå Tommy Phan IK Ymer Blå 3-0
65 M-DA 80 kg 1/2 Röd Felix Lindström IF Linnea Röd 3-0
        Blå Dennis Plesner Clausson KK All Round   -
68 M-DA 40 kg 1/2 Röd Hugo härstedt Höllvikens BK Röd 3-0
        Blå Vasilios Mouratidis AIK Boxningsförening   -
41 M-DA 57 kg 1/2 Röd Pooya Khodadi Angered BC Röd 3-0
        Blå Elliot Ekhamre Eskilstuna BK   -
70 M-DA 40 kg 1/2 Röd Pouja Samadi Örebro BK   -
        Blå Anton Stolfi Angered BC Blå 3-0
43 M-DA 57 kg 1/2 Röd Joel Svensson IF Linnea   -
        Blå Albert Skillfeldt Värnamo BK Blå 3-0
72 M-DA 42 kg 1/2 Röd Otman Alkais BK Köping   -
        Blå Noe Gahlin Hammarby IF Boxning Blå 2-1
55 M-DA 63 kg 1/2 Röd Adam Mohsen Antares BK   -
        Blå Filip Ivarsson BK30 Motala Blå 2-1
74 M-DA 42 kg 1/2 Röd Mansor Mamergov Haninge BK Röd 3-0
        Blå Amin Bisarov Arboga Boxningsklubb   -
57 M-DA 63 kg 1/2 Röd Leon Nilsson BK Revansch   -
        Blå Morad Ghulami Upsala IF Blå 3-0
22 M-DB 36 kg 1/2 Röd Benjamin Rönnberg Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Felix Hermansson KK All Round   -
67 W-DA 54 kg 1/1 Röd Elda Mustafa IK Ymer   -
        Blå Hanna Kukavica Djurgårdens IF Blå 0-3
32 M-DB 40 kg 1/2 Röd Ivan Skillfeldt Värnamo BK Röd 3-0
        Blå Alex Tryggstad BK30 Motala   -
69 W-DA 60 kg 1/1 Röd SAGA STORM Viktorija BK - Falköping Röd 3-0
        Blå Emmeli Alpsoy Angered BC   -
50 M-DB 46 kg 1/2 Röd Egil Backlund Bålsta BK   -
        Blå johannes Chabo KK All Round Blå 3-0
71 W-DA 66 kg 1/1 Röd Alexandra Mathiesen Frölunda BK Röd 3-0
        Blå Antonia Yacop NBK Akilles   -
44 M-DB 44 kg 1/2 Röd Ashab Tabujev Morgongåva BK   -
        Blå Jamie Bronks IF Linnea Blå 2-1
73 M-DA 44 kg 1/1 Röd Conor Smith Halmstads AIS Röd 3-0
        Blå Liam Danielsson Timrå BK   -
64 M-DB 60 kg 1/2 Röd Hannes Hassanzadah Helsingborgs BK Röd 2-1
        Blå Hampus Arvidsson KK All Round   -
75 M-DA 46 kg 1/1 Röd Zhovlonbek Yuldashev Haninge BK Röd 2-1
        Blå Melvin Zakholi Örebro BK   -
76 W-DC 40 kg 1/1 Röd Medina Zaman Haninge BK Röd 2-1
        Blå Nellie Nilsson AIK Boxningsförening   -
77 M-DA 48 kg 1/1 Röd Jassin Zina BK Revansch Röd 3-0
        Blå Alvin Björk BK Kelly   -
78 W-DB 36 kg 1/1 Röd Sirinnapa Kamphaengkaew KK All Round   -
        Blå Mårta Sjögren Örebro BK Blå 2-1
79 M-DA 50 kg 1/1 Röd Andon Ognev Frölunda BK   -
        Blå Alexander Ström Redbergslids BK Blå 3-0
80 W-DB 42 kg 1/1 Röd Lova Karlsson Vänersborgs BK   -
        Blå Ellenor Saravia Hallstahammar KF Blå 3-0
81 M-DA 52 kg 1/1 Röd Daniel Kurieh Botkyrka BK   -
        Blå Ardwan Rashid Tensta BK Blå 3-0
82 W-DB 44 kg 1/1 Röd Kiara Bodnar Antares BK Röd 3-0
        Blå Madonna Martinovic BK Tiger   -
83 M-DA 54 kg 1/1 Röd Leon Nilsson Garcia Angered BC   -
        Blå Nick Zulawinski Höllvikens BK Blå 0-3
84 W-DA 44 kg 1/1 Röd Isabelle Dahlqvist Höllvikens BK Röd 3-0
        Blå Lea Hökerud Halmstads AIS   -
85 M-DA 57 kg 1/1 Röd Pooya Khodadi Angered BC Röd 3-0
        Blå Albert Skillfeldt Värnamo BK   -
86 W-DA 50 kg 1/1 Röd Clara Andersson BK Revansch   -
        Blå Alva Grönholm Hallstahammar KF Blå 0-3
87 M-DA 60 kg 1/1 Röd Elias Svensson Bålsta BK   -
        Blå Zinoviy Dragan Angered BC Blå 0-3
88 M-DC 36 kg 1/1 Röd Daniialbek Gadzhiev Haninge BK   -
        Blå Fiordi Lika NBK Akilles Blå 1-2
89 M-DA 63 kg 1/1 Röd Filip Ivarsson BK30 Motala   -
        Blå Morad Ghulami Upsala IF Blå 0-3
90 M-DC 38 kg 1/1 Röd Ilija Antunovic Halmstad Boxing Club Röd 3-0
        Blå Henning Backlund Bålsta BK   -
91 M-DA 66 kg 1/1 Röd Abedin Skenderovski BK Köping   -
        Blå Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Blå 0-3
92 M-DC 44 kg 1/1 Röd Musse Sjökvist East Idrottsförening Norrköping   -
        Blå Hisyar Kasirga East Idrottsförening Norrköping Blå 2-1
93 M-DA 70 kg 1/1 Röd Ammar Smesem Hisingens BK   -
        Blå Oscar Hellberg Hallstahammar KF Blå 2-1
94 M-DC 52 kg 1/1 Röd Nermin Krasnici Hallstahammar KF   -
        Blå Maga Osmanov Haninge BK Blå 3-0
95 M-DA 75 kg 1/1 Röd Casper Hansson BK Fighter   -
        Blå Antonio Rifati KFUM Fight Zone Blå 0-3
96 M-DB 30 kg 1/1 Röd Yasin Alko BK Fighter Röd 2-1
        Blå Theodore Grenmark BK Dalen   -
97 M-DA 80 kg 1/1 Röd Khaled Fakhro Höllvikens BK   -
        Blå Felix Lindström IF Linnea Blå 0-3
98 M-DB 34 kg 1/1 Röd Angelo Dobreva KFUM Fight Zone   -
        Blå Said Mamergov Haninge BK Blå 3-0
100 M-DB 36 kg 1/1 Röd Jazan Oukla Upsala IF Röd 3-0
        Blå Benjamin Rönnberg Bålsta BK   -
102 M-DB 38 kg 1/1 Röd adam ghazi Umeå BK   -
        Blå Joshua Muyinda Redbergslids BK Blå 0-3
104 M-DB 40 kg 1/1 Röd Oliver Persson Bålsta BK   -
        Blå Ivan Skillfeldt Värnamo BK Blå 2-1
106 M-DB 42 kg 1/1 Röd Belal Jebara IF Linnea   -
        Blå Adrian Ström Botkyrka BK Blå 0-3
108 M-DB 44 kg 1/1 Röd Bil al Tak KK All Round   -
        Blå Jamie Bronks IF Linnea Blå 3-0
110 M-DB 46 kg 1/1 Röd Melvin Svensson IF Linnea   -
        Blå johannes Chabo KK All Round Blå 0-3
112 M-DB 48 kg 1/1 Röd Abdurasid Ushurov Hisingens BK Röd 3-0
        Blå Ivar Åkerman Vänersborgs BK   -
114 M-DB 50 kg 1/1 Röd Kristiab Yousef NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Maximilliam Nygård IF Linnea   -
116 M-DB 52 kg 1/1 Röd Vihtori Lindström Umeå BK Röd 3-0
        Blå Eliah Bååth Örebro BK   -
118 M-DB 60 kg 1/1 Röd Rafael Mironidis Botkyrka BK   -
        Blå Hannes Hassanzadah Helsingborgs BK Blå 1-2
120 M-DA 38 kg 1/1 Röd Keziah Sseremba Eskilstuna BK   -
        Blå Tommy Phan IK Ymer Blå 3-0
122 M-DA 40 kg 1/1 Röd Hugo härstedt Höllvikens BK Röd 3-0
        Blå Anton Stolfi Angered BC   -
124 M-DA 42 kg 1/1 Röd Noe Gahlin Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Mansor Mamergov Haninge BK   -
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090