logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
 
 
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Diplom SM 2018 10-11/3 2018  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2018-03-04
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
15 M-DA 57 kg 1/8 Röd Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Röd 3-0 (32-27)
        Blå Mark Khamraev Antares BK   -
4 M-DB 36 kg 1/4 Röd Emanuel Kimber BK Rapid Röd 3-0 (28-24)
        Blå Kevin Joräng KK All Round   -
17 M-DA 57 kg 1/8 Röd Gabriel Andersson BK Rapid Röd 3-0 (30-22)
        Blå Erik Towmasjan IK Ymer   -
6 M-DB 36 kg 1/4 Röd Hugo härstedt Höllvikens BK Röd 3-0 (32-26)
        Blå Ivan Skillfeldt Värnamo BK   -
19 M-DA 57 kg 1/8 Röd Gabriel Olsson Hisingens BK Röd 2-1 (29-29)
        Blå Zinoviy Dragan Angered BC   -
16 M-DB 40 kg 1/4 Röd Melvin Svensson IF Linnea Röd 3-0 (34-27)
        Blå Viktor Klöver Gripen BK   -
37 M-DA 66 kg 1/8 Röd eddie djärv Guldstadens BK   -
        Blå Noel Essa BK Rapid Blå 3-0 (29-26)
18 M-DB 40 kg 1/4 Röd Sinisa Antunovic Halmstad Boxing Club Röd 3-0 (28-25)
        Blå Bil al Tak KK All Round   -
39 M-DA 66 kg 1/8 Röd Oscar Friden Swanson IK Ymer Röd 3-0 (32-27)
        Blå Gustav Bränström Sundsvalls BK   -
20 M-DB 40 kg 1/4 Röd Roder Mishko Örebro BK   -
        Blå Liam Danielsson Timrå BK Blå 3-0 (26-22)
7 M-DA 54 kg 1/4 Röd Mesut Kurt Örebro BK Röd 3-0 (29-28)
        Blå Albert Dabrowski Kristianstads BK   -
22 M-DB 40 kg 1/4 Röd Willian Hising BK Rapid Röd 3-0 (35-27)
        Blå Noa Pastuhovic Halmstad Boxing Club   -
9 M-DA 54 kg 1/4 Röd Kevin Hedman BK Tiger   -
        Blå Liam Mooney Hisingens BK Blå 3-0 (31-29)
28 M-DB 42 kg 1/4 Röd Pelle Carlsson KK All Round Röd 2-1 (28-29)
        Blå Asad Yopisan Hisingens BK   -
21 M-DA 57 kg 1/4 Röd Andreas Andersson Hisingens BK   -
        Blå Amar Muminhudzic BK Kungälv Blå 3-0 (27-23)
34 M-DB 44 kg 1/4 Röd Ardawan Rashid Tensta BK   -
        Blå Vihtori Lindström Umeå BK Blå 3-0 (28-26)
23 M-DA 57 kg 1/4 Röd Oliver Hising BK Rapid Röd 3-0 (32-27)
        Blå Marcel Schazewich Hammarby IF Boxning   -
36 M-DB 44 kg 1/4 Röd Liam Andersson BK Kungälv Röd 3-0 (29-24)
        Blå Abdurasid Ushurov Hisingens BK   -
25 M-DA 57 kg 1/4 Röd Isak Fagrell BS Tor   -
        Blå Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Blå 3-0 (34-25)
38 M-DB 44 kg 1/4 Röd Massoud Mohammadi Ystads SK   -
        Blå Truls Englesson Höllvikens BK Blå 3-0 (34-26)
27 M-DA 57 kg 1/4 Röd Gabriel Andersson BK Rapid Röd 3-0 (30-28)
        Blå Gabriel Olsson Hisingens BK   -
46 M-DB 50 kg 1/4 Röd Krisztian Nileborg Höllvikens BK Röd 3-0 (26-22)
        Blå Assadullah Alkharraz BK Revansch   -
29 M-DA 63 kg 1/4 Röd Emil Åhs BK Tiger Röd 3-0 (30-27)
        Blå Kacper Skowronski Viktorija BK - Falköping   -
48 M-DB 50 kg 1/4 Röd Ali Ahmed BK Rapid   -
        Blå Ali Zenoozi BK Kungälv Blå 3-0 (32-26)
31 M-DA 63 kg 1/4 Röd Ammar Noori Arboga Boxningsklubb   -
        Blå Jonathan Johnsson Eskilstuna BK Blå 2-1 (28-24)
50 M-DB 50 kg 1/4 Röd Arion Kahrimani Halmstad BS   -
        Blå Mohammed Abdulla Angered BC Blå 3-0 (29-27)
41 M-DA 66 kg 1/4 Röd Simon Ericsson BK Rapid   -
        Blå Omar Qachar East Idrottsförening Norrköping Blå 3-0 (29-27)
52 M-DB 50 kg 1/4 Röd axel härstedt Höllvikens BK Röd 3-0 (29-25)
        Blå Axel Loden BS Tor   -
43 M-DA 66 kg 1/4 Röd Ulpian Kastrati BK Fox   -
        Blå Aiden De Araüjo Kerry Haninge BK Blå 3-0 (33-21)
58 M-DA 48 kg 1/4 Röd Adam Sjölin Örebro BK   -
        Blå Max Pettersson BS Tor Blå 2-1 (29-27)
45 M-DA 66 kg 1/4 Röd Alex Engström BK Rapid   -
        Blå Victor Lövenberg Hisingens BK Blå 3-0 (32-22)
60 M-DA 48 kg 1/4 Röd Lorik Kasumi Halmstads AIS Röd 3-0 (30-28)
        Blå Pooya Khodadi Angered BC   -
47 M-DA 66 kg 1/4 Röd Noel Essa BK Rapid   -
        Blå Oscar Friden Swanson IK Ymer Blå 2-1 (31-30)
62 M-DA 48 kg 1/4 Röd Denis Nikandrov Haninge BK Röd 3-0 (29-24)
        Blå Zayd Karim Ali East Idrottsförening Norrköping   -
49 M-DA 70 kg 1/4 Röd Joachim Pettersson East Idrottsförening Norrköping   -
        Blå Devrim Polat Halmstad BS Blå 3-0 (30-28)
68 M-DA 52 kg 1/4 Röd Ermin Berisa Angered BC Röd 3-0 (31-27)
        Blå Filip Kenneryd Halmstads AIS   -
51 M-DA 70 kg 1/4 Röd Charbel Hanna BK Rapid   -
        Blå Edward Kyrkander Viktorija BK - Falköping Blå 2-1 (29-27)
70 M-DA 52 kg 1/4 Röd Martin Bergström BS Tor   -
        Blå Mannel Mellgren Hisingens BK Blå 2-1 (27-26)
53 M-DA 70 kg 1/4 Röd Genadi Gasharashvili Hammarby IF Boxning Röd 3-0 (34-33)
        Blå Oscar Björkqvist BK Fox   -
72 M-DA 52 kg 1/4 Röd Albert Skillfeldt Värnamo BK   -
        Blå Mohammed Taha BK Rapid Blå 3-0 (32-28)
1 W-DA 48 kg 1/2 Röd Elin Ringkvist Gripen BK   -
        Blå Bianca Schapira BK Fox Blå 3-0 (30-28)
74 M-DA 52 kg 1/4 Röd Malak Mallouh IK Ymer   -
        Blå Leon Kalyun Angered BC Blå 3-0 (36-24)
3 W-DA 48 kg 1/2 Röd Cajsa Rydberg Gripen BK   -
        Blå Tova Porseby Guldstadens BK Blå 3-0 (29-25)
2 M-DB 32 kg 1/2 Röd Kevin Nihlen IK Ymer   -
        Blå Neo Vis Jamegar BK Dalen Blå 3-0 (31-24)
5 M-DA 44 kg 1/2 Röd Alexander Ström Redbergslids BK   -
        Blå Noe Gahlin IF Linnea Blå 3-0 (31-27)
8 M-DB 36 kg 1/2 Röd Joshua Muyinda Majorna BK Röd WO
        Blå Tommy Phan IK Ymer   -
11 M-DA 54 kg 1/2 Röd Axel Mattsson Värnamo BK Röd 3-0 (28-25)
        Blå Oskar Lundqvist Sundsvalls BK   -
10 M-DB 36 kg 1/2 Röd Emanuel Kimber BK Rapid   -
        Blå Hugo härstedt Höllvikens BK Blå 3-0 (27-24)
13 M-DA 54 kg 1/2 Röd Mesut Kurt Örebro BK   -
        Blå Liam Mooney Hisingens BK Blå 2-1 (28-29)
12 M-DB 38 kg 1/2 Röd Jamie Bronks IF Linnea Röd 3-0 (30-26)
        Blå Mansor Mamergov Haninge BK   -
33 M-DA 63 kg 1/2 Röd Zubin Rashidi BK Värend Röd 3-0 (28-26)
        Blå Felix Lindström IF Linnea   -
14 M-DB 38 kg 1/2 Röd Anton Stolfi Hisingens BK   -
        Blå johannes Chabo KK All Round Blå 3-0 (34-28)
35 M-DA 63 kg 1/2 Röd Emil Åhs BK Tiger   -
        Blå Jonathan Johnsson Eskilstuna BK Blå 3-0 (30-24)
24 M-DB 40 kg 1/2 Röd Melvin Svensson IF Linnea Röd 3-0 (33-29)
        Blå Sinisa Antunovic Halmstad Boxing Club   -
55 M-DA 70 kg 1/2 Röd Jecky Brandin BK Rapid Röd 3-0 (30-27)
        Blå Devrim Polat Halmstad BS   -
26 M-DB 40 kg 1/2 Röd Liam Danielsson Timrå BK   -
        Blå Willian Hising BK Rapid Blå 3-0 (30-26)
57 M-DA 70 kg 1/2 Röd Edward Kyrkander Viktorija BK - Falköping   -
        Blå Genadi Gasharashvili Hammarby IF Boxning Blå 3-0 (32-27)
30 M-DB 42 kg 1/2 Röd Marcello Karlsson Hisingens BK   -
        Blå Leon Berisha Viktorija BK - Falköping Blå 2-1 (26-25)
59 M-DA 75 kg 1/2 Röd Ali Smesem Hisingens BK Röd 3-0 (30-24)
        Blå Artur Kartshikyan Eskilstuna BK   -
32 M-DB 42 kg 1/2 Röd adam tegström Umeå BK Röd 2-1 (28-28)
        Blå Pelle Carlsson KK All Round   -
61 M-DA 75 kg 1/2 Röd Khaled Fakhro Höllvikens BK   -
        Blå Thayo De Lange Haninge BK Blå 3-0 (33-21)
40 M-DB 44 kg 1/2 Röd Odai Abdulkhalek BK Revansch   -
        Blå Vihtori Lindström Umeå BK Blå 2-1 (27- 26)
63 M-DA 86+ kg 1/2 Röd Sadri Tarlamishi Hisingens BK Röd 3-0 (29-20)
        Blå Delshad Nor BK Rapid   -
42 M-DB 44 kg 1/2 Röd Liam Andersson BK Kungälv   -
        Blå Truls Englesson Höllvikens BK Blå 2-1 (29- 27)
65 M-DA 86+ kg 1/2 Röd Ararat Zozan BK Rapid   -
        Blå Axel Agnesten Eskilstuna BK Blå 3-0 (29-25)
44 M-DB 46 kg 1/2 Röd Hugo Sternberg IF Linnea   -
        Blå Nick Zulawinski Höllvikens BK Blå 3-0 (23-0)
81 M-DA 57 kg 1/2 Röd Amar Muminhudzic BK Kungälv   -
        Blå Oliver Hising BK Rapid Blå 3-0 (29-27)
54 M-DB 50 kg 1/2 Röd Krisztian Nileborg Höllvikens BK   -
        Blå Ali Zenoozi BK Kungälv Blå 3-0 (32-28)
83 M-DA 57 kg 1/2 Röd Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Röd 2-1 (32-30)
        Blå Gabriel Andersson BK Rapid   -
56 M-DB 50 kg 1/2 Röd Mohammed Abdulla Angered BC   -
        Blå axel härstedt Höllvikens BK Blå 2-1 (30-30)
91 M-DA 66 kg 1/2 Röd Omar Qachar East Idrottsförening Norrköping   -
        Blå Aiden De Araüjo Kerry Haninge BK Blå 2-1 (29-29)
64 M-DA 48 kg 1/2 Röd Kamiran Ato Al Khalaf Viktorija BK - Falköping   -
        Blå Max Pettersson BS Tor Blå 3-0 (26-24)
93 M-DA 66 kg 1/2 Röd Victor Lövenberg Hisingens BK Röd 3-0 (30-27)
        Blå Oscar Friden Swanson IK Ymer   -
66 M-DA 48 kg 1/2 Röd Lorik Kasumi Halmstads AIS   -
        Blå Denis Nikandrov Haninge BK Blå 3-0(33-31)
67 W-DA 48 kg 1/1 Röd Bianca Schapira BK Fox Röd 3-0 (28-26)
        Blå Tova Porseby Guldstadens BK   -
76 M-DA 52 kg 1/2 Röd Ermin Berisa Angered BC Röd 3-0 (32-28)
        Blå Mannel Mellgren Hisingens BK   -
69 W-DA 52 kg 1/1 Röd alva sixtensson KK All Round   -
        Blå Vanessa Lander Saffour Halmstad BS Blå 3-0 (31-28)
78 M-DA 52 kg 1/2 Röd Mohammed Taha BK Rapid   -
        Blå Leon Kalyun Angered BC Blå 3-0 (33-30)
71 W-DA 54 kg 1/1 Röd Sipel Duna Nässjö BK Röd 3-0 (31-25)
        Blå Liv Hökerud Halmstads AIS   -
80 W-DC 40 kg 1/1 Röd Madonna Martinovic BK Tiger Röd 3-0 (26-21)
        Blå Stina Loden BS Tor   -
73 W-DA 57 kg 1/1 Röd Lucin Sürüp NBK Akilles Röd 2-1 (30-29)
        Blå Signe Lindfors IF Linnea   -
82 W-DB 60 kg 1/1 Röd Alexia Sürüp NBK Akilles   -
        Blå SAGA STORM Tifa BC Blå 3-0 (26-23)
75 W-DA 60 kg 1/1 Röd Ebba Stahlberg NBK Akilles   -
        Blå Natalie özgun BK Rapid Blå 3-0 (31-24)
84 M-DC 30 kg 1/1 Röd Ezra Tesfaghi Djurgårdens IF   -
        Blå Theodore Grenmark BK Dalen Blå 2-1 (25-25)
101 M-DA 86+ kg 1/1 Röd Sadri Tarlamishi Hisingens BK Röd 3-0 (28-27)
        Blå Axel Agnesten Eskilstuna BK   -
86 M-DC 40 kg 1/1 Röd Abdalla Kahlid Umeå BK   -
        Blå Hazbulat Adaev Umeå BK Blå 2-1 (23-22)
77 M-DA 44 kg 1/1 Röd William Johannson Viktorija BK - Falköping   -
        Blå Noe Gahlin IF Linnea Blå 3-0 (29-27)
88 M-DC 46 kg 1/1 Röd Luca Stolfi Hisingens BK Röd 2-1 (25-23)
        Blå Maximilliam Nygård IF Linnea   -
79 M-DA 54 kg 1/1 Röd Axel Mattsson Värnamo BK   -
        Blå Liam Mooney Hisingens BK Blå 3-0 (30-26)
90 M-DB 32 kg 1/1 Röd Said Mamergov Haninge BK   -
        Blå Neo Vis Jamegar BK Dalen Blå 3-0 (28-25)
85 M-DA 57 kg 1/1 Röd Oliver Hising BK Rapid   -
        Blå Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Blå 3-0 (31-27)
92 M-DB 36 kg 1/1 Röd Joshua Muyinda Majorna BK   -
        Blå Hugo härstedt Höllvikens BK Blå 3-0 (30-27)
87 M-DA 60 kg 1/1 Röd Liam Jensen Eskilstuna BK Röd 2-1 (28-26)
        Blå Felix Andersson NBK Akilles   -
94 M-DB 38 kg 1/1 Röd Jamie Bronks IF Linnea   -
        Blå johannes Chabo KK All Round Blå 2-1 (29-28)
89 M-DA 63 kg 1/1 Röd Zubin Rashidi BK Värend Röd 2-1 (31-27)
        Blå Jonathan Johnsson Eskilstuna BK   -
96 M-DB 40 kg 1/1 Röd Melvin Svensson IF Linnea Röd 3-0 (32-29)
        Blå Willian Hising BK Rapid   -
95 M-DA 66 kg 1/1 Röd Aiden De Araüjo Kerry Haninge BK   -
        Blå Victor Lövenberg Hisingens BK Blå DISK
98 M-DB 42 kg 1/1 Röd Leon Berisha Viktorija BK - Falköping   -
        Blå adam tegström Umeå BK Blå 3-0 (29-24)
97 M-DA 70 kg 1/1 Röd Jecky Brandin BK Rapid Röd 2-1 (29-26)
        Blå Genadi Gasharashvili Hammarby IF Boxning   -
100 M-DB 44 kg 1/1 Röd Vihtori Lindström Umeå BK Röd 2-1 (28-27)
        Blå Truls Englesson Höllvikens BK   -
99 M-DA 75 kg 1/1 Röd Ali Smesem Hisingens BK   -
        Blå Thayo De Lange Haninge BK Blå 2-1 (30-28)
102 M-DB 46 kg 1/1 Röd Minilik Bekele Angered BC   -
        Blå Nick Zulawinski Höllvikens BK Blå 3-0 (30-26)
104 M-DB 50 kg 1/1 Röd Ali Zenoozi BK Kungälv Röd 3-0 (27-25)
        Blå axel härstedt Höllvikens BK   -
106 M-DB 52 kg 1/1 Röd Tim Christensen Skurups Kick o Boxningsklubb   -
        Blå Jalmar Andersson Höllvikens BK Blå 2-1 (27-27)
108 M-DA 38 kg 1/1 Röd Zhovlonbek Yuldashev Haninge BK Röd 3-0 (28-24)
        Blå Amin Bisarov Arboga Boxningsklubb   -
110 M-DA 40 kg 1/1 Röd Melvin Zakholi Örebro BK   -
        Blå Melvin Yenioglu BK Rapid Blå 2-1 (30-27)
112 M-DA 48 kg 1/1 Röd Max Pettersson BS Tor   -
        Blå Denis Nikandrov Haninge BK Blå 3-0 (28-22)
114 M-DA 50 kg 1/1 Röd Adel Fakhro BK Fox Röd 3-0 (31-24)
        Blå Robin Lodin Sundsvalls BK   -
116 M-DA 52 kg 1/1 Röd Ermin Berisa Angered BC   -
        Blå Leon Kalyun Angered BC Blå 3-0 (29-26)
118 M-DA 86 kg 1/1 Röd Nenad Lukic Viktorija BK - Falköping   -
        Blå Kamron Erkinboev Haninge BK Blå 3-0 (29-27)
 
 
Copyright©2011 Anders Hedlund +46 70 7785090